Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mar felallt a kezedben...

Mikor mar felallt a kezedben kapaszkodva a babad, setaltattad? 9 honapos kislany

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell sétáltatni. Majd ő sétál, ha akar, majd megkapaszkodik a bútorokban, ágy szélén, stb.
2011. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Epp ezert kerdezem mert nem akarom setaltatni de ha o lepeget 4 5 ot akkor hagyod vagy csak hogy alljon?
2011. jún. 15. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:

1.

Én abszolút nem vagyok a sétáltatás híve.

Amikor a lányom felállt kapaszkodva, majd elkezdett kapaszkodva járni, mindig ment magától, mindig talált valamit, amiben meg tudott kapaszkodni: ágy, szekrény, fal, szék, stb. Ha sietett valahova, akkor pedig újra visszament négykézlábba és mászott.

2011. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Eleve nem szabad ilyet, hogy a kezedbe kapaszkodva álljon fel - hagyni kell a gyereket, hogy saját maga tanuljon meg felállni. HA nem "segited", akkor megtanul egyensúlyozni, ha meg fogod a kezét, akkor nem tanulja meg, hogy hogy is kell. Ezzel csak a mozgásfejlödését akadályozod, és csak rosszat teszel neki.

Egy gyerek úgy tanul meg a legjobban állni, menni, stb, ha SEMMIT nem segitenek neki, hanem egyedül, a saját fejlödése szerint haladhat. IGy tanulja meg az izmait megfelelö módon koordinálni, az egyensúlya igy feljödik a legjobban. Lehet, hogy igy lassabban kezd el állni, járni, mint a másikak, de sokkal egészségesebb lesz az izomzata meg a csontfejlödése.

2011. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja és megint 1.

Mókás volt, amikor megtanult egyedül felállni, annyira tetszett neki, hogy amikor ébren volt, EGÉSZ NAP állt, nem volt hajlandó leülni :) :) Már a látványától elfáradtam, hogy lehet ennyit állni :)

2011. jún. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
NAlunk is vicces mert ha megunt jatszani akkor maszik hozzam es fogja meg a kezemet, ha azt nem adom akkor a nadragomat, labamat, amit eler es huzna fel magat :P olyankor megkell fogjam nehogy elvagodjon, ha pedig en is tovabb maszok hogy ne erjen el akkor kergetozunk a vegen meg sirni kezd ha megunja
2011. jún. 15. 11:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor a fiam tanult járni és még nem nagyon ment neki akkor az egyik ujjamat odaadtam és szépen lassan húztam ki a kezéből. Amikor észrevette h nincs a kezébe az ujjam elkezdett sírni és leült
2011. jún. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"olyankor meg kell fogjam nehogy elvagodjon" - ÉPPEN ez az, amit nem kell, mert ha nem fogod meg, akkor esetleg EGYSZER elesik, de több ször biztos nem - de a legtöbb esetben NEM elvágódik, hanem szépen leül a popsijára.
2011. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!