Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leszoktatni a cumiról... de...

Leszoktatni a cumiról... de HOGYAN?

Figyelt kérdés
2006. okt. 24. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

- Készítsük fel a gyereket a cumi elhagyására. Jelöljünk meg közösen egy dátumot (pl. karácsony, húsvét, gyereknap) és számoljuk együtt a napokat/heteket a cumi eldobásáig. Jelölhesse a gyerek a naptárban szines matricákkal vagy filctollal.

- Tegyünk el egy kivétellel minden cumit. Néhány naponta a megmaradt cumit rejtsük el a lakásban és keressük együtt a gyerekkel. Az első néhány alkalommal hagyjuk megtalálni, majd rejtsük olyan helyre ahol nem találhatja meg, pl. a kukába, és mondjuk hogy örökre eltűnt. Hagyjuk hogy keresse ha akarja, de ne találhassa meg.

- Vezessük rá a gyereket az adakozás örömeire. Magyarázzuk el neki, hogy a szegény országban született kisbabákat adakozással segíthetjük. Segítsünk neki, hogy néhány játékot és ruhát kiválasszon amiket odaad, és magyarázzuk el, hogy a picibabáknak nagy szüksége van cumira is. Beszéljük rá, hogy néhány cumit is betegyen a csomagba. Vigyük magunkkal a gyereket is mikor leadjuk a csomagot egy segélyszervezetnek, hogy lássa amikor az adománya eltűnik.

- Minden nap vágjunk le egy kicsit a cumi hegyéből, anélkül hogy a gyerek látná. Mire elfogy a cumi, leszokik róla.

- Ne használjuk a cumit jutalomként (pl. ha megmosod a fogad megkapod a cumit).

- Ne használd a cumit csak azért, hogy csendben maradjon a gyerek.


Nagyon sok gyerek jól reagál a fenti javaslatokra és kevés könnyel leszokik a cumiról. De ha a gyerek sír is 1-2 órát vagy napot, ne feledd hogy a hosszútávú nyereség megéri azt a kis szomorúságot.

2006. okt. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Az előző választ kimásolták egy "szakértőtől". Sok gyakorló anyuka nem ért vele egyet. Én sem. Az én gyerekem ne sírjon a cumija után, miért kell neki ilyen lelki törés? Egy másik kérdésnél olvastam egy trükkös módszert, nekem tetszik! "Mikor vegyük el véglegesen a cumit?" c. kérdésnél, nézd meg!
2007. szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
nekunk a nyuszi fogja elvinni :)vagy a cica
2009. jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!