Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen óvodás tapasztalataitok...

Milyen óvodás tapasztalataitok vannak? Lásd beljebb

Figyelt kérdés

Mit szólnak az óvónénik, ha késve mentek a gyerekért? Hová jártok oviba? Mettől meddig van bent a gyerek nap közben? stb.


A fiunk jövőre megy óvodába, Anyósom tapasztalatai ezek:


- Havonta 1x nem dolgoznak, akkor magadnak kell megoldanod a gyerekfelügyeletet

- A havi egy alkalom előtt szeretik, ha már előző nap csak délig van bent a gyerek

- Reggel 8 előtt csak dadusok vigyáznak a gyerekekre és összevonják a csoportokat

- 16 óra után már nincsenek az oviban, el kell hozni a gyerekeket

- Drágák a különfoglalkozások


Csak az ő véleményét ismerem, kíváncsi lennék máséra is.


2011. jún. 13. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem unokáim ovisak, arról tudok írni. A havi 1x nem tudom mi lehet, nálunk egész évben talán 2-3 alkalommal volt, hogy továbbképzés vagy egyéb miatt nem voltak. De az nem befolyásolta az előző napi bennlétet. Összevonás a koránjáró gyerekeknek van, mert őket lefektetik, olyankor is van ügyeletes óvónő velük. A hazavitelre a házirend vonatkozik, nálunk 5-ig lehet értük menni. Akiért valami oknál fogva addig nem érnek oda és a szülő elérhetetlen, be kell vinni a rendőrkapitányságra az óvónőnek. Ilyen eddig nem fordult elő.

A különfoglalkozásokat természetesen meg kell fizetni piaci áron. Két lányunokám táncolni jár, 1500,- Ft/fő/4 alkalom havonta.

2011. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ui: amikor nem volt foglalkozás, aki nem tudta otthon tartani a gyereket, annak biztosítják a felügyeletet, összevontan.
2011. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes, nekem nem ilyenek a tapasztalatom. Mi egy budapesti állami óvodába járunk. 8-tól 4-ig vannak bent, de csak azért, mert itthon dogozom így magamnak osztom be az időm. Az óvoda hivatalosan 6-tól 6-ig működik, és mindig van bent óvónéni az ügyeleti időben, ami nálunk is összevont csoportokat jelent és reggel 6 és 7 között van valamint háromnegyed 5 és 6 között. Ez a havi egy nem dolgozunk nap is újdonság, mert még a továbbképzési napokat sem adják ki. Ebben az évben (szeptembertől júniusig tartó tanévet értve) még csak két olyan hétköznap volt, amikor nem volt óvoda. A különórák változóak, amit óvónéni tart az 500Ft/alkalom, ami óvodán kívüli ember tartja, vagy az úszás az változó tarifájú. A foci 2000 az úszás 5000. És ezen felül van 400 Ft csoportpénz és tavasszal 1-2 kirándulás, ami vagy a csoportpénzből megy, ha marad, vagy saját zsebből, de mivel nem mennek messzire ez se volt még több 1000-nél.
2011. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na, etz azért kicsit túlzás( persze, kivételek mindig vannak) és ezt nem azért írom, hogy védjem a mundér becsületét (én is óvónő vagyok, azaz voltam)!

Szóval:1.

a nevelési év szept. 1-től május közepéig tart (ugyanúgy, mint az iskola) és a szüneteket előre meghatározott számban lehet csak beiktatni, nem havi 1x..

Persze, van olyan, hogy továbbképzés miatt 1 napra el kell menniük az óvónőknek, de ez évente 1-2 nap, max.

2. Nincs olyan, hogy ekkor vagy akkor haza kell vinni a gyereket délben. Az óvoda nyitvatartási meghatározott, ettől nem lehet eltérni. Ha felvették a gyerekedet, akkor joga van a nyitástól a zárásig ott lenni.. (Kérdés, jó-e neki, ha mondjuk minden nap reggel fél 7-től délután 5-ig, 6-ig az óvodában van.)

3. Reggel van minden oviban egy óvónő, aki már 7-kor bent van, ilyenkor ő van a korán érkezőkkel. Aki már 7 előtt beviszi a gyereket, annak a kicsijére megeshet, hogy a dadus vigyáz, bár ez hivatalosan tilos...

4. Minden óvodának megvan a nyitvatartási ideje, addig gyerek nem maradhat óvónői felügyelet nélkül (bár ilyenkor megeshet, hogy összevonnak csoportokat, de ez csupán néhány gyerek, hisz később már kevesen vannak.

5. Különfoglalkozások: egy óvodás fő tevékenysége a játék, ezen keresztül kellene minden tevékenységet végeznie. Az óvodáknak nem kötelességük, hogy ilyen-olyan külön foglalkozásokat nyújtsanak. Ha a szülő mégis igényel ilyeneket, azok általában az óvoda zárása után, az óvónők munkaidejének lejárta után vannak... Az idő pedig nekik is pénz, főleg, hogy ilyenkor a családjuktól vannak távol... Ha majd iskolás lesz a gyereked, ott se adnak semmi különórát ingyen... Ha igényled, meg is kell fizetned..

2011. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A havi egy alkalmat én sem értem, ezt tisztázd velük.

8 előtt valóban csak dadus van, nálunk csak 2-3gyerek megy ilyen korán. (6 csoportból)

5-ig kell érte menni, nem is szokott előpfordulni,hogy ottmarad gyerek.mindneki elhozza a magáét.

különórák: annyi amennyi nagy a szórás párezertől többtízezerig havonta

2011. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyházi ovi:

7-kor nyit, 8-ig összevont csoport van, 8ra kell járnunk, 4-ig van bontott csoport, 5-ig összevont.

Még soha nem mentünk érte ennél később, de gondolom nem teszik ki az ajtó elé akkor sem, ha ez előfordulna...


A különfoglalkozásokat meg kell fizetni, de választhatjuk, hogy kérjük vagy nem, és ha nem, akkor addig a csoportszobában maradnak az óvónénivel, akik nem kérték.

Nálunk zeneovi (1000 Ft) és Manó tánc (zenére ugrabugra 2000 Ft)/ hónap van(ha 5 alkalom van, akkor is ennyi).

Bár mi ezt sem fizetjük ki könnyen, piaci árakat nézve szerintem olcsó.

2011. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

20:37

lemaradt:

évente kb. 3 nap kell megoldani az elhelyezést továbbképzés és egyéb miatt, de jó előre szólnak mindig.

2011. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

-Nálunk ez ritkább mint havi 1 alkalom,és olyankor is van ügyelet,tehát ha muszáj,el lehet helyezni a gyereket.

-Ritkán kérik,h délben hozzuk el,de olyankor is megoldható ha mégsem tudja az ember elhozni,nem dobják ki délben.

-Nem tudom hánytól van óvónéni,de az biztos,h 7-kor már vannak.Közben a dadusok reggeliztetnek.Igen,van egy ügyeletes csoport,minden héten más,oda lehet vinni korán a gyereket.

-Nálunk felmérik év elején mit igényelnek a szülők,így reggel 5.30-tól este 6-ig van az ovi.Sosem morogtak ha netán később mentem értük mint szoktam.

-A különfoglalkozás mindenhol drága,bár ez relatív.Az úszás 10 alkalomra a 10 belépő ára,a tánc 1500FT/hó,ezeket tudom,Ez nem olyan vészes sztem.

2011. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!