Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiságyból nagyágyba? Mikor...

Kiságyból nagyágyba? Mikor került a babád nagy ágyba és hogy működött a dolog?

Figyelt kérdés

Kifejezetten nem a leeséstől félek, hanem voltak-e olyan gondok, hogy kimászkált alvás helyett, ez nem borította fel az alvási szokásait?

Mennyi idős gyerekkel lehet megértetni, hogy ne másszon ki?

Kisfiam pl. mellettem se hajlandó aludni, csak a saját ágyában. Nem lesz ez gond?

Ő még csak 1 éves múlt, nem most gondolom nagyágyba tenni, de a téma most izgat, mert kapott egy gyerekheverőt.:9


2011. jún. 13. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
2,5 éves volt a lányom mikor kikerült a kiságyból. Addig szépen betettem, néha dumált egy darabig és elaludt! Akkor terhes lettem a tesóval, így kapott másik ágyikót. Na azóta nincs egy nyugodt esténk. Most múlt 3 éves májusban. Hiába fektetem le a szokott időben 9-kor, egyszerűen nem alszik el 10, fél 11-ig, egyfolytában kimászkál, ha mellé fekszik valamelyikünk akkor is bohóckodik! Gőzöm sincs mit lehetne tenni ellene, de már nagyon elegem van. Szóval még egy 3 évesnek sem lehet megmagyarázni, hogy este ne mászkáljon ki. Vagyis gondolom, mint minden, ez is gyerekfüggő! Az én lányom egy igazi ördög!
2011. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az fiam 18 hónapos volt, mikor áttettük másik ágyba (a kiságy kellett a kistesónak). Mondogattuk neki, hogy "ez lesz az ő nagyfiús saját ágya" meg hasonlók. Ha észrevettem, hogy kimászott, akkor fogtam, és visszavittem. Kb. 5-ször próbálkozott az első éjszaka átjönni, de mindig visszavittem, második éjszaka csak egyszer kísérelte meg, utána egyszer sem.
2011. jún. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kislányom 32 hónapos volt, kisfiam 18 hónapos, mikor megszületett a testvérük. Úgy gondoltuk, hogy kapnak egy emeletes ágyat egy hónappal hamarabb. A lányom simán elfogadta a felső szintet (igaz, neki a rácsos ágyból már volt kivéve pár rúd, így már amúgy is szabadon közlekedett), a fiam folyamatosan felriadt és mászkált éjszaka. Egy hónapig rakosgattam vissza az ágyba, aztán a férjem kb. két hétig. Persze ő hamar meggondolta magát, nem bírta az éjszakázást. Most a két lány használja az emeletes ágyat, a fiam a rácsos ágyat. Mindenki átalussza az éjszakát. 34,20, 2 hónapos gyerekek anyukája.
2011. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2,5 évesen kapott a fiam egy Ikea-s ágyat - aminek azért örültem mert ha megfordítottuk akkor rácsos volt és így nem tudott leesni éjszaka, vagy lekúszni az ágyról! Tetszett is neki hiszen ő maga mászhatott bele, olyan volt neki mint egy mászóka a játszón! először ő sem akart benne aludni, de vittem széket oda az ágy mellé és kialakítottuk férjemmel hogy minden este 2 mesét mesélünk, az 1 iket nézheti - a képek miatt, - a 2. nál feküdnie kell!

Nagyon ritkán kijött még az elején hogy ő nem akar itt egyedül aludni mivel nálunk az új ágy költözéssel is járt, és így külön szobája lett. De megbeszéltük hogy mindenkinek van saját ágya és abban alszik - a kiságy szét volt szedve! :) szerintem nekünk szerencsénk is volt!

2011. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!