Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet kiegészíteni a...

Mikor lehet kiegészíteni a tápszert más kajával? És mivel?

Figyelt kérdés
Sajnos nem volt tejem, így a 2,5 hós babám születésétől fogva tápszeres. Azért érdekel a dolog, mert van aki 4 hós van aki 6 hós kort mond. Addig meg csak tápszert kaphat?
2009. márc. 20. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben egységes álláspont még a szakemberek között. Van aki szerint a tápszeres babákat hamarabb kell/lehet hozzátáplálni, mint anyatejes társaikat. Más szerint ez a vélemény még abból az időszakból származik, amikor a tápszerek színvonala meg sem közelítette a maiakét. Ebből kiindulva van egy olyan vélemény is, hogy 6 hós korig nyugodtan ehet tápszert.
2009. márc. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 4,5 hónapos, 3 hónapig kapott anyatejet, aztán elapadt a tejem. Azóta tápszert kap. Kb. 1,5 hete kezdtem el kóstoltatni. Elég jól haladunk, de valóban anyatejes babákra szokták mondani, hogy 6 hónapos korukig más nem kell nekik.
2009. márc. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Mi végig anyatejesek vagyunk ,én olyan 3.5hónaposan kezdtem az almát répát stb..5hónapo körül a főziket.És én örülök neki,hogy elkezdtem vele akkor ,mert nagyon lassú folyamat és nem válogatós baba.Sokaktól akik kivárják a 6hónapot azoktól azt hallom válogat,persze mert akkor már saját akaratuk van s azt akarnak ami neki ízlik.4hónaposan még csak kezd kialakulni...és ekkor még elfogad mindent.Szval sztem nyugodtan adhatod neki,semmi baja nem lesz,sőt ha tápszeres akkor már 4hónaposan javasolják.anyatejesnél nem így van ott 6hónaposan,de pl nekünk sem volt már elég az anyatej minősége...nagyon eleven mozgékony gyerek,nem hiába 6hónaposan felállt...szval ezt neked kell érezni,de én nem bántam meg .8.5hós baba anyuja
2009. márc. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 3,5-4 hónaposan valószínűleg elkezdem a kóstoltatást.
2009. márc. 21. 21:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!