Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Káros Nurofent adni fogzásra...

Káros Nurofent adni fogzásra (5 és fél hónapos a kisfiam)?

Figyelt kérdés
A gyermekorvosom azt mondta életveszélyes! Eddig Chamomilla CH15-öt adtam, de most már nem elég. Szegénykém nagyon szenved. Segítsetek, ti mit adtok?
2009. márc. 20. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
én adtam a fiamnak nurofent,csak nem szabad sokáig folyamatosan adni.én inkább csak este adtam neki,hogy éjszaka könnyebb legyen.
2009. márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a doki két dolgot mondott, Dologélt és a Dentimon zselét, az utóbbiban lidokain van, így napi 3X lehet vele kenni az ínyt, az első gyógynövényes, azzal akár egész nap. Mi a végén nem vettünk, mert hirtelen kibújt két foga is, de ha vettem volna, Dologélt választottam volna inkább. Az is jó, ha az ujjaddal maszírozod finoman az ínyét a babának vagy jó kis hűtőrágóka, amit tömhet a szájába! Kitartást!
2009. márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha már nagyon szenved akkor én adnék neki. Ha életveszélyes lenne, nem lenne forgalomban. Attól, hogy egyszer-kétszer adsz neki, nem lesz semmi baja
2009. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Életveszélyes? Hm, ezt még sosem hallottam.

Mivel én lidokain érzékeny vagyok, a dokinéni semmilyen kencét nem javasolt, csak a Nurofen kúpot. Este, lefekvéskor, mert általában éjjelente nyűglődnek nagyon.

Én 2 éjjelre adtam neki, többször nem volt rá szükség.

Amúgy a Nurofen leírásában szerepel, hogy fogzási fájdalomra ajánlott.


Én vettem ugyan Dologélt, de semmit nem ért. Főleg,hogy rendesen be sem tudtam kenni az ínét. Egyszerre jött a felső első 4 foga. Alul már van 2, és azzal iszonyatosan harap:)


Kitartás!!!

A hűtőrágóka jó ötlet, plusz egy rongy, amire ráharaphat.

2009. márc. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak annyira amennyire a többi fájdalomcsillapító, ha megfelelően adagolod. Nem értem az orvosodat.....
2009. márc. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! A dentinox gél nem használt, a rágókát meg nem nagyon rágja. Azért köszönöm a tippeket. Ja, én sem akartam adni neki állandóan csak éjjel ha nagyon rossz a helyzet. Mégegyszer köszi...
2009. márc. 21. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!