Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen autósülést vegyek 6...

Milyen autósülést vegyek 6 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés

Ülni még nem tud, viszont úgy veszem észre, hogy a mostani hordozónkat hamarosan ki fogja nőni, meg elég kényelmetlen is neki.

Annyi féle van, nem tudom melyiket válasszam. Érdemes olyat venni amelyik 36kg-ig van? Vagy elég a 18kg-ig, utána meg ülés magasítót venni? Az biztos hogy olyat szeretnék, ami menet közben dönthető, de még mire figyeljek? Tapasztalatokat, esetleg konkrét típusokat várok.

Aminek lehetőleg jók a törésteszt eredményei, ja, és az ára se legyen lehetőleg túl magas, olyan kb. 50ezerig.

Köszönöm.


2009. márc. 20. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
18 kg ig vedd a 36 kgig az nagyon nagy elveszik benne a gyerek...mi maxi cosit vettünk nekünk se tudodt ülni még az anyira dönthető mint egy hordozó, nagyon szerettük
2009. márc. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Én a Berndon outletbe néztem ott van több féle nekem is 6 hónapos a babám,néztem olyat ami újszülött kortol van 5 fokozatba dönthető 10 kg ig menetiránnyal szembe!
2009. márc. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tud ülni, akkor kizárólag a 0-18 kg-t vedd meg! Az ennél nagyobbakat már nem lehet menetiránynak háttal bekötni, és Nektek még ilyen kell. Ajánlom a Giordani Mythos ülést. Olasz, jók a töréstesztjei, 26.000.- ft és neten is megveheted. (ami nekem a legjobban tetszett, hogy a szűkítője valóban szűkít, és nagyon puha, kényelmes)
2009. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 2. válaszolótól kérdezem, hogy tudnál egy típust is mondani, amelyik tetszett?

2009. márc. 23. 22:48
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Mi is hasonló helyzetben vagyunk. Eddig arra jutottam, hogy:

- mivel még nem tud stabilan ülni a gyerek a 9-18, 9-25,... kategóriások nem jók. Ezek nem dönthetőek eléggé, és a támla és az ülés szöge derékszög közeli. Így nagyon megterheli a gyerek gerincét.

- marad a 0-18-as kategória, itt a kialakítás inkább kagyló alakú (ez nem tudom későbbn ha már ül a gyerek nem hátrány-e), és általában jól dönthetőek. Menetiránnyal ellentétesen köthetőek. És állítólag 2-3 éves korig jók.

- én 0-18-at ma néztem a brendonban és a baby outletben és nekem a concorde volt a legszimpatikusabb. Igaz ez 45-50 ezer. Viszont állítható a fejtámasz magassága és teljesen vízszintes/fekvő helyzetbe is állítható.

- sokan tanácsolták, hogy várjuk meg a babaexpót, mert ott olcsóbban is hozzájuthatunk jó, használtakhoz, de az április vége és nekünk már az késő.


Üdv.

Géza

2009. márc. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!