Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire lusta lenne a kisfiam?...

Ennyire lusta lenne a kisfiam? Hogyan ösztönözzem?

Figyelt kérdés
9 hónapos lesz 13-án. 6 hós kora óta önállóan, stabilan ül, viszont kimaradt nála a forgás. Nem tud sem hasra, sem hátra fordulni, csak 2 oldalra. Sokat van hason, de nem mászik, inkább csak ugrál a térdén előre, meg hintázik előre-hátra. Egy ideje kinyomja a popsiját is, mintha fekvőtámaszban lenne. Nagy ritkán hasalásból felül vagy ülésből lehasal. Hogyan ösztönözzem, hogy többet mozogjon? Ha nem ér el valamit nem tud elmászni érte, csak egyre gyorsabban hintázik majd begurul, mert nem halad semerre. Általában csak ül és magában játszik. Mikor fog így felállni vagy egyáltalán mászni? Hogy segítsek neki?
2011. jún. 9. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
sehogy. ezt magának kell megtanulni. meg is fogja, mind megtettük.
2011. jún. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja egyébként a tesóm gyereke is ilyen volt, nem csinált lof*szt se, csak ücsörgött. aztán gondolt egyet, felállt és elkezdett szaladni. kb. 1 hét alatt a semmiből. a tesómat meg folyton verte a víz, mert az eddigi békés babázás rémálommá vált semmi perc alatt, ugyanis egyből mindent elért, egyből mindenen átesett stb. a gyereke.
2011. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy egyedül ül-e fel. Ha igen, akkor nem tudsz semmit tenni, majd rájön, hogy mit kell csinálnia. Ha nem, akkor ott lett "elrontva", hogy megmutattad neki, hogy ülve milyen más a világ. Így ezért már nem kellett dolgoznia, ide értem a forgást, kúszást. Egyébként így is fogja csinálni a dolgokat szerintem, csak kicsit más ütemben és talán még más sorrendben is, mint egyébként. Tudod az izmoknak, csontoknak meg kell erősödniük a különböző mozgásokhoz. Szerintem ne aggódj. Lehet, hogy egyik pillanatról a másikra produkálni fog mindent.
2011. jún. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én most másztatom a 8 hónapos lányomat, amit Dévény tornán mutatott a gyógytornász, és ő mondta, hogy másztassam.Ha elkezd magától mászni, nem is kell visszamennünk.Ez úgy néz ki, hogy négykézlábba rakom (mert magától még nem csinálja), mögé térdelek, befogom a kis lábait, hogy ne hasaljon le, és konkrétan én pakolgatom kezét-lábát.De csak a lábát kell, mert a kezeit rakja előre.Persze mindezt sírva, de az ő érdeke.A gyógytornász szerint a másztatás is jót tesz az agy fejlődésének.Én is mászok utána.:)Viszont ő állandóan forog-gurul ezerrel, mindent elér gurulva.A hasán körbe forog, és tegnap egyszer rendesen is kúszott.Nem lusta baba, de az izmainak még erősödnie kell.Ülni is csak úgy félig-meddig tud: előre hajolva, a kezére támaszkodva.Tényleg az a legjobb, ha magától jön rá, de azért rá is lehet segíteni kicsit.Vannak babák, akiknél kimarad a kúszás, vagy a mászás, de a gyerekorvosunk szerint ez nem baj.Semmiről nincs elkésve, mászni elég 10 hónaposan tudnia.
2011. jún. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Forgásán úgy tudsz segíteni, hogy berakod egy plédbe, megfogod a két szélét és görgeted benne. Persze csak óvatosan, meg úgy hogy rákapjon az ízére. A mászást pedig keresztlányomnál a gyógytornász úgy fejlesztette, hogy hengerpárnát rakott a pocakja alá, egy játékot tett elé, és fokozatosan húzta előle. Náluk bevált! De csinálta ő is azt, hogy betámasztotta a talpát a pindurnak mikor négykézláb volt és pakolgatta a kis lábait. De adj neki még egy kis időt. Ha továbbra sem csinálja, vidd el gyógytornászhoz, ő majd segít.
2011. jún. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem lustaság kérdése hidd el!Azok a babák akik születésük óta éjjel-nappal hason voltak, mindent hónapokkal előbb csinálnak, míg a háton szerető babák késnek, mint az enyém is.Hatalmas különbségek vannak.A barátnőm lánya egyidős az enyémmel.Ő már 6 hónaposan kúszott, négykézlábazott, forgott.Most 8 hónapos, és mászik, ül, mint a cövek, és felállt!Az enyém pedig most kezdett el kúszni.Se nem mászik, se nem áll, nem is ül, csak félig-meddig.De ez nem verseny!Az enyém meg másban ügyesebb, és lehet, hogy előbb fog beszélni.Én már leállítottam magam az összehasonlítgatásokkal.Nem fogom ezen stresszelni magam, mert ritka okos, értelmes a kisbabám, és ez van olyan fontos, mint a mozgás.Ő majd mindent egyszerre fog csinálni, és úgyis behozza.Pedig volt idő, hogy nem akartam velük találkozni, csak, hogy ne fájjon, hogy az ő babája milyen ügyes, és az enyém mennyire nem csinál semmit..de ma már tudom, hogy nincs jelentősége.
2011. jún. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem hasonlítgatom más babákkal, meg siettetni sem akarom,csak a vélemények érdekeltek.

Ülni úgy kezdett, hogy itt ott ültettem egy kicsit, aztán már magától ült, ha leültettem, azóta viszont önállóan ül fel is. A hátán utál lenni, nem is szokott. Mindig vagy hason van, vagy ül, mégsem mászik.

2011. jún. 11. 13:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!