Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukak, akiknek...

Azok az anyukak, akiknek semmilyen segitseguk sincs hogyan birjak erovel es epp esszel a babazast?

Figyelt kérdés

Negy honapos a fiam es en eleg rossz passzban vagyok a napokban. Kulfoldon elunk, nincs se nagy szulo, se rokon, vagy olyan barat, akire akar tiz percre hagyhatnam a babamat. Szo szerint vele vagyok 4 honapja, nincs olyan pillanat, hogy ne hallanam, ne latnam, ne gondoskodnek rola hatterbe allitva minden mast. Eddigi elete soran osszesen ket orat toltottunk kulon, amikor a ferjem kivetelesen nem dolgozott es egyedul mentem vasarolni.

Az elso harom honapban meg annyi jo volt, hogy estenkent a ferjem itthon volt es akkor vigyazott ra, amikor pl en furodtem, pelusozta, megetette, egy orara magam lehettem.

Most viszont mar ket helyen kell dolgoznia, hajnalban megy az egyikre, delutan itthon van negy orat, ebbol kettot pihen erthetoen, hogy bija az esti munkat. Utana ismet megy es ejszaka er haza. Egyik helyen ot napozik, masik helyen hat napozik. En pedig mar 30 nappal igy 24 orazom. Teljesen kikeszultem. Mar nem tudom szorakoztatni sokszor estenkent, nem mindig udom kezelni a hisztijet, nem tudom 100%osan csinalni a dolgomat.

A fel karomat odaadnam, ha legalabb egy anyosom lenne orszagon belul, aki ha tobbet nen is, de heti egy ora pihenest ad nekem azzal, hogy vigyaz a babamra. De sehol senki.

Nem tudom, hogy ezt hogy fogom birni meg sok-sok honapig.

Nem bantast kerek, akartuk a gyereket, szeretem is nagyon, de nem tudtuk, hogy az anyagi helyzetunk es a penz miatt ennyit leszek segitseg nelkul egyedul es ez most nagyon rossz.


2009. márc. 19. 19:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
En is kulfoldon elek a parommal szulok,baratok nelkul,tudom mit erzel!!!mert en is szeretnek mar egy kis pihenest,mert mar teljese kivagyok merulve es szuksegem lenne egy kis pihenesre,a parom reggel megy este jon-ugyhogy nem sokat van velunk,es minden ram szakad,babazas,fozes takaritas,bevasarlas-a babom hozzataplalasa ami nagyon nehez ugyanis nagyon rossz etvagyu,es nincs akitol tanacsot kerjek.Szoval tudom mit erzel,ha gondolod irj priviben,hogy melyik orszagban elsz.
2009. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon szepen koszonom, hogy ilyen sokat irtatok! Tenyleg nagy batoritast adtatok nekem ezzel.

Egyebkent nalunk sem volt ennyire rossz meg sohasem a helyzet, mert mesebe illoen jo babam van. Altalaban. Nem volt hasfajos, jo etvagyu, nyugodt, nem siros, ha tele a pocak, akkor minden rendben van. De az elmult hetekben valtozott valami, mar ot percre sem tudom egyedul hagyni, ha mosogatok jon velem a hordozoban, ha zuhanyzom, akkor is viszem, tulajdonkeppen vagy viszem, vagy sir, amint eszre veszi, hogy egyedul van. Nagyon sokat kell szorakoztatni, ami egyre nehezebb, mert ami delelottonkent tetszik neki, az estere mar nem, vegul annyira megun mindent, hogy mar semmi sem jo.

Ma is ilyen este volt. Mar ott tartok, hogy ha jon a delutan, akkor kezd gorcsbe randulni a gyomrom, mert arra gondolok, hogy mi lesz este.

Nem akarom en ot lepasszolni, egyszeruen csak annyit szeretnek, hogy fel orara kilepjek ebbol a szerepbol. Nem tobbre, fel orara. Az mar a vilag lenne.

Mindegy, ha a ferjem hazajon, akkor megprobalom vele megbeszelni ezt a hatnapozos esti munkat, hogy legyen belole ot. Mert amikor felvettek, akkor meg csak harom esterol volt szo, de ahogy telt az ido, ugy vallalt egyre tobbet. Szukseg van a penzre, amit ott megkeres, de akkor is megelunk, ha csak harom napot megy, mert ugy erzem, hogy jelenleg nagyobb szuksegem van ra es a babanak egy apara, hogy ne csak az en fejemet nezze egesz nap, mint arra a penzre, amit pluszban keres es pluszban koltunk el nem fontos dolgokra.

Mar korbeneztem es az a gond, hogy a kornyeken nagyon korlatozottak az ismerkedesi lehetosegeim. A fo problema az, hogy en indiaiak kozott lakom, ok teljesen masok, mint mi, eltero kultura, eltero eletfelfogas, oltozkodes, vallas, gyermekneveles, minden mas, kb olyan, mintha tradicionalis arab csaladhoz szeretnek vendegsegbe menni...

Szerencsere par heten belul megyunk haza par hetre, a ferjem egy hetre. Nagyon bizom benne, hogy akkor fellelegezhetek legalabb egy kicsit.

2009. márc. 19. 20:27
 13/19 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

En is kulfoldon elek,nekem sincs segitsegem.Az en kislanyom 2 eves.Par honapos koraban nekem is voltak ilyen gondolataim,de mara ezek eltuntek.Sokkal jobban szeretek vele menni valahova mint egyedul.Sot,amikor a ferjem vigyazott a gyerekre es en elmentem vasarolni egyedul,mar hianyzott,hogy nem volt velem!



Nekem sokkal konyebb volt minden,amikor elkezdett jarni.Imadom ot elvinni valahova,mert latom rajta,hogy mennyire elvezi.Hetente tobbszor jarunk jatszohazba,neki is tetszik es en is kikapcsolodok!

Szerintem ne legy elkeseredve,ahogy noni fog egyre tobb programot lehet talalni.Par honapos babak is vannak a jatszohazba es ingyenes.

Nekunk is ez a problemank,hogy se barat se rokon nincs a kozelben.Anyukam meg az unokajat sem latta meg,igaz nem sokara latni fogja!

2009. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%

Szia.

Velem ugyan ez van.

Mindenki messze,barátnö sehol.A lányom 14 hónapos.Ege´sz nap csak ketten.

Ayi az én lányom nem szeret aludni.Születe´se´töl minden éjjel éred 3x.Nappal 1x1 órát alszik.

Ahogy telne majd a hónapok könnyebb lessz.A babád is fejlödik,ksodik.Leköti majd magát.

Járatok ki sokat a levegöre.Menj játszó térre ott könnyebb ismerkedni anyukákkal.


Mekérdezhetem hogy hol laksz??

Mink Németországban.

A férjem nekm is egéz nap dolgozik.Csak este van itthon.

Mi is megyünk haza ha mmindn igaz Húsvétra.

Fel a fejjel egyre könnyebb lesz.

2009. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%
Akkor most tedd fel azt a kérdést hogy van e valaki a környékeden Magyarországról! Annyin írnak ide külföldröl,hátha lesz ismeretség!
2009. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia én Szlovákiából költöztem át és hétfőn kezd a férjem Bécsben dolgozni-tehát csak 2 napot(hétvégén) lesz itthon.Bele se merek gondolni.Szerencsére már nekem lassan 5 hónapos lesz a fiam,így kicsit könnyebb.De nagyon anyás.és állandóan kézben lenne.Tudom,majd a kényszer rávisz hogy leszoktassam.

Senki ismerősöd sincs?Szomszéd,akivel jóban vagy....,mert neked már az is segítség lenne,ha átjönne és ott lenne veletek-akkor látnád is hogy jó kezekben van.

Ha gondolod írhatsz privit és tarthatjuk egymásban a lelket :-)

2009. márc. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

21:52-nek én is Szlovákiába költöztem ki. merre laktok????

én itt senkit nem ismerek, ki is akadtam egyik nap...

2009. márc. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

A lepontozásért én kérek elnézést. Nem én voltam. Gondolom valakinek nagyon nem tetszett a problémám és mivel a kérdést nem lehet pontozni, hozzászólni meg érdemben nem tudott, így úgy tombolta ki magát, hogy lepontozta a válaszokat!

Tényleg minden segítséget köszönök!

Lehet, hogy a napokban egy-két üzenetet küldök majd priviben annak, aki felajánlotta, ha lesznek nyugodt öt perceim írásra.

A barátok, szomszédok terén nem túl rózsás a helyzet, mert a legtöbb barátom a munkahelyemről van, látástól-mikulásig dolgoznak, meg ugye ahogy ez lenni szokott sok emberről kiderült, hogy csak addig nagyon jó barát, amíg minden nap láthatja az arcomat, de ha két hétig nem találkozunk egymással muszájból, akkor már el vagyok felejtve. Többnek is felajánlottam már nem egyszer, hogy köztes helyen találkozzunk, ahova eljutok a babámmal, de a pozitív válasz után cselekvés nem jött. Így is van, akivel találkozom, de az heti, kétheti egy találkozó, ami nem túl sok, hogy finoman fogalmazzak. Közeli barát kettő volt, akivel szoros volt a kapcsolat, egy pár, de ők elköltöztek és azóta ez is csak telefonos beszélgetésekben merül ki, sajnos egyre ritkábban.

A szomszédokról meg már nem is beszélek. Egy kisebb társasházban lakom, és konkrétan én vagyok az egyetlen nő, rajtunk kívül hat szingli (öregebb, fiatalabb) pasi lakik még itt. A kapcsolat annyira jó velük, hogy ha tegyük fel tűz lenne nálunk, akkor tudnék tőlük segítséget kérni, de hogy velük osszam meg a babázós problémáimat az nem lehetséges.

2009. márc. 19. 22:02
 19/19 anonim ***** válasza:

En Kanadabol irok.

Teljesen megertem a helyzetedet!Ne foglalkozz a lepontozoval!!Ezt csak az tudja aterezni,aki kulfoldon el,pici babaval,mindenfele segitseg nelkul.Se rokon,se szulok.A batatokrol meg annyit,hogy otthon is nehezen talal az ember baratot,hat meg itt a "vilag vegen" meg nehezebb.

Jon a jo ido,minden napra talalj ki valami programot!Szerintem se akarj mindent megcsinalni 100 szazalakosan.Nekem sem volt konnyu amikor par honapos volt a babam.En ugy oldottam meg,pl a takaritast,hogy volt amit csak feluletesen csinaltam meg abban az idoben.Tisztasag volt,de nem vittem tulzasba.Egyebkent imadom a rendet!

Jatszoterre szoktad vinni?En mindig ott ultem:)

2009. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!