Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukak, akiknek...

Azok az anyukak, akiknek semmilyen segitseguk sincs hogyan birjak erovel es epp esszel a babazast?

Figyelt kérdés

Negy honapos a fiam es en eleg rossz passzban vagyok a napokban. Kulfoldon elunk, nincs se nagy szulo, se rokon, vagy olyan barat, akire akar tiz percre hagyhatnam a babamat. Szo szerint vele vagyok 4 honapja, nincs olyan pillanat, hogy ne hallanam, ne latnam, ne gondoskodnek rola hatterbe allitva minden mast. Eddigi elete soran osszesen ket orat toltottunk kulon, amikor a ferjem kivetelesen nem dolgozott es egyedul mentem vasarolni.

Az elso harom honapban meg annyi jo volt, hogy estenkent a ferjem itthon volt es akkor vigyazott ra, amikor pl en furodtem, pelusozta, megetette, egy orara magam lehettem.

Most viszont mar ket helyen kell dolgoznia, hajnalban megy az egyikre, delutan itthon van negy orat, ebbol kettot pihen erthetoen, hogy bija az esti munkat. Utana ismet megy es ejszaka er haza. Egyik helyen ot napozik, masik helyen hat napozik. En pedig mar 30 nappal igy 24 orazom. Teljesen kikeszultem. Mar nem tudom szorakoztatni sokszor estenkent, nem mindig udom kezelni a hisztijet, nem tudom 100%osan csinalni a dolgomat.

A fel karomat odaadnam, ha legalabb egy anyosom lenne orszagon belul, aki ha tobbet nen is, de heti egy ora pihenest ad nekem azzal, hogy vigyaz a babamra. De sehol senki.

Nem tudom, hogy ezt hogy fogom birni meg sok-sok honapig.

Nem bantast kerek, akartuk a gyereket, szeretem is nagyon, de nem tudtuk, hogy az anyagi helyzetunk es a penz miatt ennyit leszek segitseg nelkul egyedul es ez most nagyon rossz.


2009. márc. 19. 19:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

velem is dettó ez van.

nekem itt él az anyósom, kiköltöztünk ide, de ő depressziós, és nem szedi a gyógyszerét, azért nem merem ráhagyni a babót.

amúgy nagyon nehéz... tényleg.

10 hónapja csinálom.

ha tudok segíteni, írj, akár privit is:))

2009. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Lehet hogy hülyeség,nemrég olvastam hogy valaki nagyszülőt keresett! Én ha igy lennék lehet hogy bele vágnék!
2009. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Hat igen hasonlo a helyzetem.En is teljesen egyedul vagyok a gyerekkel,de nekem a parom sincs velem,szetvaltunk.Az en babam ezen a heten tolti a 4 honapot.Nehez,nem konnyu,az elejen foleg volt ugy hogy mar olyan ideges,faradt foltam hogy azt hittem nem fogom birni,de most szerencsere jol osszehangolodtunk es nem siros mar.A g
2009. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
nagyon biztatni szeretnélek mert borzasztó villágot élünk nem tudom hogy te itt élsz -e magyarországon de itt munkahely véssz van így nagyon örülj ha nehéz is ,hogy férjed dolgozik csak a jóra gondolj! nekem van egy nagyobb gyerköcöm is és ugy elszált az ídő és már nagy fiu nem is emlékszek csak foszlányokra ! sajnos mindig nehéz lesz a gyerekekkel és a házzasságban de az élet is rögös légy kitartó és mindig vigasztald magad hogy nincs más nagy baj!Én is csak a jóra probálok gondolni fö az egészség és a pénz!!!
2009. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 bobocka ***** válasza:
100%

Szia. Szintén kulfold, szintén sehol senki, szintén dolgozó pár. 8 hétig szoptattam a babámat, kozben jottek sorra a gondok a mellemmel, nem tudtam figyelni a páromra, elhanyagoltam ot, a babára koncentráltam csak es a szulést is fel kellett dolgoznom, mert nem volt egyszeru. Anyuék most, egy hete voltak kinn nálunk 2 hétre, mert már csak azt hallotta a hangomon h nagyon fáradt vagyok. Most 5 hónapos a kisfiam, mi is akartuk ot nagyon de szinte minden nap egyedul érzem magam,néha azt sem tudom honnan van erom mindenhez. Az elso 10 hét nagyon nehéz volt, pocifájós volt a baba, mostanra mar jobb, néha eljátszik maga is, így tudok csinálni ezt azt, azonban most meg a fogai jonnek, úgyh éjszaka nem nagyon alszom, meghát kel is még enni éjjel.

Sehol egy barátno, ismi vagy szuloi segítség - én is elmennék kikapcsolódni már egy estére vagy bármi..

Megértem a helyzeted teljesen, de kitartás, beszélgess a babáddal, én is azt teszem, ugyesen csinálod és sztem az természetes h néha már nem bírod, mert azok sem mindig bírják akik mellett ott a család.

2009. márc. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
En is ilyen helyzetben vagyok,de nekem meg parom sincs.Anyagilag,idegileg,fizikailag nehez volt foleg az elejen.Most lessz par nap mulva 4 honapos es most mar osszehangolodtunk,nem sir annyit igy nem is faraszt ki..Segit MagneB6,mikor ideges voltam ezt vettem be es nekem segitett.Probald vele ugy elfoglalni magad hogy neked is szorakozas legyen es legyel sokat kint friss levegon.A rossz nallunk meg az ha meglatogatja pl.szomszed de meg a rokonaimnak is sir,annyira anyas lett,lessz..Irj nyugodtan privit ha tudok segiteni barmiben.
2009. márc. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
a 3 es 6-ik valaszolo vagyok.Bocsi ,ugylatom jatszik velem a gep..elobb elkuldte amit irtam de most latom..
2009. márc. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Hát nagyon sajnállak. Nekünk sincs senkink, de legalább vannak barátnőim akik segítenek ha kell. A férjem váltóműszakban 12 órázik, de mindenben segít. Ha pihenős napja van akkor meg főleg rengeteget segít. Nehét szülésem volt és még nehezebb gyógyulásom. És mire rendbejöttem jöttek az újabb komoly betegségek, melyeket a terhesség hozott ki nálam. Rengeteg vizsgálatra kellett mennem. A férjem mindenhová jött velem és ilyenkor otthon hagytuk fél éves babánkat a barátnőmre akit a babám születésétől ismer és elfogad. Amúgy pedig a babánk mobil bébi. Vagyis orvosokon és kórházakon kívül minden hová jön velünk születése óta. Viszont én könnyebb helyzetben vagyok mint te, mert a férjem otthon marad ha pl. három havonta 1x fodrászhoz megyek. De amikor nappalos akkor bizony rendesen lefáradok mert a kislányunk már 11 hónapos igazi kis örökmozgó. Estére totál lefáradok, persze amúgy is gyenge vagyok fizikálisan a betegségeim miatt. Amikor meg éjszakás akkor másnap pihennie kell. Szóval nem könnyű de belejöttünk már a napjaink megszervezésébe és a babánknak is van napirendje, így könnyebb minden. Viszont sajnos te még nehezebb helyzetben vagy. Nincs ott arra felé egy játszóház féleség ahová eljárhatnál a babáddal vagy babaúszás? Ahol ismerkedni tudnál más kismamákkal és ezáltal kikapcsolódnál illetve bartáságokat köthetnél. És később esetleg vigyázhatnátok egymás babájára, így el tudnál jutni egyet úszni, sétálni, vásárolni, vagy egyszerűen csak pihenni egyet otthon. Persze ha szoptatsz akkor azt bele is kell kalkulálni. Az én babám sajnos tápis. De semmi sem megoldhatatlan. Gondolom a bébiszitter ott sem olcsó, de esetleg magyar ismerőssel ha van vagy lesz talán még az is megoldható lenne. Persze nem gyakran csak talán havonta vagy két hetente 1x. Esetleg baba mama jóga? Én jártam jógára a várandósság alatt és most is járnék ha nem lenne eltörve a farokcsontom.....:) Szóval most hírtelen ennyi jutott eszembe. Remélem segítettem. Ne keseredj el mert nemsokára már nagyobb és ezáltal önállóbb is lesz a pcikét. Úgy 7-8 hónapos kora körül. Legalábbis nálunk így volt. Persze ez nem azt jelenti, hogy egyedül van hagyva vagy ilyesmi, csak már eljátszogat egyedül is pár percig. Együtt érzek veled de azt mondom kitartás!!! Próbálj meg ismeretségeket kötni. Minden jót.

2009. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Az én kisbabám is 4 hónapos + van egy 5 éves kislányom. Férjem külföldön dolgozik, ritkán jár haza. Segítségem niekem sincs. Éppen múlt héten mondtam a férjemnek, hogy pár nap, és olyan szinten lesz az idegrendszerem, hogy pszichiátrián kötök ki. Aztán valahogy mégis eltelik egy nap, és még egy, stb. Sokan írtak Neked, így láthatod: lélekben nem vagy egyedül! Azzal pedig, hogy ennyit vállaltál magadra legalább annyit melózol, mint a párod! És biztos vagyok banne, hogy ügyes vagy, és erődön felül cselekedsz! Kitartás! Példaértékű, amit teszel!
2009. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagy könnyű helyzetben, az biztos. Nekem városon belül laknak a szüleim és az anyósom is, de segítségem nekem sincs, mert anyukám dolgozik, anyósomra meg nem bíznám a kicsit. Bizony nem könnyű. Az én férjem is rengeteget dolgozik, mert nagy a család: nálunk 4 gyerek van. Szerencsére a nagyok már önállóak, de azért velük is kell foglalkozni..A pici meg 6 és fél hónapos...őt meg nem tukmálhatom a nagyokra állandóan, de nem is akarom. Biztosan sokan szörnyülködni fognak, de bizony én mindenhová viszem magammal a picit, fodrászhoz, kozmetikushoz is, bevásárolni is. Nem mondom, igen is, fárasztó, de hidd el, egyre könnyebb lesz, ahogy nőni fog. Amikor a nagyok még picik voltak, akkor volt könnyű, mert a legidősebb és a 3. gyerek között 5 és fél év van. Bizony akkor én is néha úgy éreztem, hogy nem bírom tovább. Még itt vagyok))) Nem sokára itt a tavasz, többet lehettek kint, többet süt a nap, talán majd te se fogod ennyire sötéten látni a dolgokat. Amikor a férjed otthon van, próbáljatok kicsit közösen elmenni valahová. Bízd rá picit a babát, te addig wellnes-elj (legalább otthon). Esetleg próbálj ismeretséget kötni ottani anyukákkal (tudom, nem könnyű). Sétáljatok sokat, hátha a babád kicsit nyugisabb lesz a friss levegőtől. Kitartás! Minden jót! Ja és ne akarj mindent 100%-osan csinálni, elég a kevesebb is:)))
2009. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!