Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfulladhat a babám a tápszer...

Megfulladhat a babám a tápszertől, ha visszajön neki?

Figyelt kérdés
2 hetes babám ma a szívbajt hozta ránk. Új tápszert kapott, az első adagot ki is hányta, aztán a következőt nem, majd a harmadik etetés után jó fél órával egy része váratlanul visszajött, telement az orra, nem kapott levegőt, már lilult a feje. Még szerencse, hogy ölben volt. Előredöntve 1-2 perc alatt sikerült levegőhöz jutnia. Most nem merek mellőle elmozdulni. Azt sem tudom, kitisztult-e rendesen az orra. Hogyan fektethetem? Hanyatt nem merem, oldalt volt eddig, de most úgy látom a terpeszpelus miatt nem kényelmes neki. A hasonfekvés úgy tudom szintén veszéleyes. Teljes a kétségbeesés, mi van, ha nem hallom meg a következő elkalommal, ha ilyen előfordul? Megfulladhat? Az új tápszert mindenesetre nem merem neki adni.
2009. márc. 19. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Fektetheted hanyatt, ne add a tápszert, maradj vele egy szobában. Hívd fel az ügyeletet, vagy a szülészetet és kérjél tanácsot ma éjjelre! esetleg a védőnőt, ha nem baj neki.
2009. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is telefonálj ügyeletnek, hogy mi a teendő ilyenkor! Biztos nem bírja az uj tápszert! írass neki másikat!
2009. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha továbbra is hány, nem a tápszertől van!

Arra kérlek akkor írj priviben, ugyanis van egy nagyon gyakori betegség ami 2 hetes korban alakul ki.

Egyébként milyen tápszerre váltottatok, s mit kapott eddig?

Mért váltottatok?

2009. márc. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
van légzésfigyelöd éjszakára mert az igen hassznos
2009. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már beszéltem védőnővel, nyugtatott, hogy előfordul. Humana start-ról váltottunk Alpremre. Kérem, aki említett valamilyen betegséget, írja meg, hogy mi az, nem találtam olyan lehetőséget a válaszánál, hogy privát üzenetet tudnék neki küldeni.
2009. márc. 19. 20:14
 6/7 anonim ***** válasza:

A betegség neve pilorus stenosis, ami ténylegesen 2 hetes korban alakul ki.(Gyomorkimenet szűkület)

Viszont kizárolagosan csak fiú babáknál alakul ki.Nagyon ritka lányoknál.

Fiúknál Nagyon gyakori betegség.

Nálunk akkor kezdődött amikor A Beba startról átváltottunk a Pepti 1-re. Előszőr amikor visszajött a kaja (úgy mint nálad) mi is nagyon megijedtünk, sajnos nálunk egyre gyakoribb lett a hányás ( sokszór sugárban)

Olyan is volt, hogy csak épp szúnyókált és közben jött vissza a kajcsi.Akár 3óra múlva is. Ő szinte észre sem vette, de mi a frászt kaptuk. Közben elkeztünk fogyni.Előszőr kaptunk AR-es tápszert, ami refluxos (bukós)babáknak van,ezt általában kinövik. Megállt a fogyás, sőt híztunk is, de továbbra is jött vissza a kaja. Ekkor elküldtek minket ultrahangra, s ekkor tudtuk meg, hogy sokkal komolyabbról van itt szó!

Be kellett mennünk a Sote 1-es számú klinikára, s szegénykémet még aznap meg is műtötték. Ez volt egy csütörtöki napon, s a szombatot már otthon töltöttük.

Igazából egy rutin eljárás volt,de én végig bőgtem az egészet. 3 kis gombóstűnyi szúrás van a pociján.

Nagyon remélem, hogy nálatok ez a hányás dolog csak átmeneti dolog volt, ne haragudj rám, nem akartalak megijeszteni.

2009. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nálunk ezek szerint már az bíztató, hogy kislányunk van. Mindenesetre hálás vagyok, hogy felhívtad erre a figyelmem, mert ha folytatódik, legalább van némi fogalmam, mi minden lehet. Amúgy azóta (remélem nem kiabálom el) nem jött vissza kaja, mindenesetre anyatejet és az előző tápot kapta. Eddig is borzasztóan sajnáltam, hogy nincs elég tejem, most még többszörösen...
2009. márc. 19. 23:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!