Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet babavízből készíteni a...

Lehet babavízből készíteni a tápszert?

Figyelt kérdés
Én eddig így csináltam 6 hónapos kislányomnak, de most azzal riogat a védőnő, hogy nehogy veseköve legyen a sok ásványi anyagtól. Szerintetek kell-e aggódnom?
2011. jún. 6. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Én forralt csapvizet használok, de vész esetére vettem egy üveg dm-es babavizet. Arra az van írva, hogy tökéletes inni, tápszerhez stb., forralás nélkül. Ha rendszeresen adható, nem hiszem, hogy bármi gondot okozna.

Nem tudom, hány olyan baba volt eddig, akinek veseköve lett a babavíztől.

2011. jún. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dehogy lesz veseköve! Bírom az okos védőnőket... Felváltva csináld Jana baby, Szentkirályi mentes vízből, úgy aztán tényleg semmi baja nem lesz a gyereknek.

1 éves koráig mi Szentkirályit vettünk, azóta csapvízből csinálom a tejitalát.

20 hónapos, nem veseköves gyerkőc anyukája.

2011. jún. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nagyon remélem hogy lehet mert én is így csinálom :)
2011. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Micsoda hülyeség. Akkor a csapvíztől (forralva) még több baja lehetne, mert az meg tartalmaz mindenféle fertőtlenítős cuccot. Nyugi, semmi baja nem lesz. De a tápszerhez szerintem a normál forralt csapvíz is megteszi. A babavizet én általában normál vízivásra adom neki, vagy ha megyünk valahová, akkor azt viszek magammal.
2011. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van, én is így gondolom. Újabban forralom a vizet, de elég érdekes dolgok úszkálnak a felszínén, pedig egy teljesen új lábast vettem direkt erre a célra. :( Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 6. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!