Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kaptunk süteményt, de későn...

Kaptunk süteményt, de későn vettem észre, hogy eper volt a krémjébe, nem tudom főzve-e vagy csak belekavarva. Tegnap történt, semmi baja nem lett, kiütést se látok akkor kaphat rendes epret is így már? 11 hónapos a kislányom.

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:

tök mindegy, hogy főzve volt-e az eper magja allergizál.

hámozd meg és add nyugodtan. elég babrás de megéri :)

2011. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia

igy van, "magozd ki", és próbálj adni neki. Én a nagy eperszemeket egyszerűen meghámoztam.

A lányom 16 hós, és bizony maggal vagy anélkül kiütéses lett tőle.

2011. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

mégis mi baja lenne? tudod mennyi dolog allergizál a világon, erre ilyen eprektől van mindenki betojva.

allergizálnak az atkák, a pollenek, mindenféle illat, kemikália, mogyoró(nyomokban is), az összes gyógyszer:egy sima antibiotikumtól akut májelégtelen lehet egy gyerek, eüs vagyok, tudom és ez talán nagyobb dolog, azon mégsem gondolkodik senki, hogy adjon-e a gyereknek gyógyszert. allergizálhat a liszt(ez is volt a sütiben gyanítom), a hal.

erre min kell aggódni? az epren. ha nem lett semmi baja, akkor mégis miért ne ehetne epret? meg hámozgatni és társai?

kismillió veszélyesebb allergénnel találkozott már, csak valaki kiemelte az epret, a lisztet meg a tejet és mindenki ezektől retteg. nevetséges.

2011. jún. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lisztet, tejet (házit!), tojást (fehérjével) is kapott már. Azoktól se volt baja, na és igen így értettem a kérdésem ahogy az utolsó megfogalmazta, tehát ha attól a sütitől nem volt baja, nem lesz akkor se ha adok neki hámozgatás nélkül! Köszönöm, meg is próbálom ma. Ha már egyszer kapott és nem volt baja mi a fenének hámozgassam?
2011. jún. 6. 08:43
 5/7 anonim ***** válasza:
úgy csinálod ahogy akarod! csak azt nem értem ilyenkor, hogy mi a fenének teszel fel kérdést? :D
2011. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha allergiás lenne, ettől már kijött volna, legkésőbbegy nap után. innentől nyugodtan adhatsz is neki. (csak mert egy hónap múlva, mire betölti a 12-t már nem lesz eper.
2011. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, gyerekorvos mondta nekem, hogy ha ettől nem jött ki, akkor nem allergiás. Mert mi ugyanígy jártunk. Most lett egy éves a kicsim és az eper a kedvence azóta is.
2011. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!