Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valami hátránya annak,...

Lehet valami hátránya annak, hogy 10 hónaposan még csak szopik? Egészségileg stb.

Figyelt kérdés
Köszi.
2009. márc. 19. 09:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válasz megnyugtatott.köszi
2009. márc. 19. 12:50
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kislányom kilenc hónapos múlt, és nagyrészt még szopizik. Próbálok adni neki 3X szilárdat, reggel, délben, este, de főzelékből sose evett meg 60 ml-többet, most meg már annyit se, a kanálnak ki se nyitja a száját. Pedig sose erőltettem. Most azt csináljuk, hogy kis darabokat teszek elé a tálcára, husiból, főtt zöldségből, puha gyümölcsből, és azokat felcsipegeti. Lehet csak a pürével van baja. És miközben csipegeti, én kézzel ugyanúgy a darabosat teszem be a szájába, úgy elfogadja, kanállal nem. Nem nagy mennyiség, de azért valami.

Ezt próbáltad már?

Meg a kölesgolyót megfelezem, és azt is felcsipegeti és elropogtatja. És arra vizet is kér.

Én is néha már kivagyok, hogy enniyre nem eszik, de arra gondolok, én akartam hogy sokat és sokáig szopizzon.

Szerintem próbáld te is többször és úgy hogy ő maga ehessen, persze vigyázz félre ne nyelje.

Remélem a mi babáink is jóizűen eszik majd a szülinapi menüt.

2009. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen,végső elkeseredésemben én is adtam neki egy szelet almát és azt el kezdte rágcsálni(6 foga van),de leharapott egy darabkát és elkezdett öklendezni és picit hányt is.na de utána tudtam vele elfogadtatni napi kb.50 ml. gyümipürét,de azt is csak két hete.A kölesgolyót lehet,hogy meg kellene próbálnom,de az szétmálik a szájába?Igen az a baj,ha elkezdem az etetést ő akar rögtön a kanállal enni és belenyúlkálni.Szoktam hagyni,hogy talán lenyalja az újáról,de csak elkeni magán.Talán a kölesgolyó.??De azért már kellene normális kaját is ennie(gyümi,zöldség,husi).Hát mindig reménykedek...
2009. márc. 19. 17:03
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A kölesgolyós válaszoló vagyok.

Igen a golyó szétolvad a szájában, de én azért felezem a biztonság kedvéért, hogy nehogy félrenyelje.

Szeleteket én sem tudok adni neki, mert szinte az egészet bekapja, és nekem is volt ilyen hogy kiöklendezte.

De képzeld ma csináltam neki főtt répa, karfiol, borsót, fel volt kockázva (fagyasztott Iglosból) és szétnyomkodtam kicsit, és ő meg mindet megette! Ilyen még nem volt. Az etetőszék tálcájáról szedegette, valamint kézzel én adtam a szájába. (kanállal is próbáltam, megint ki se nyitotta a száját) Azokat nem nyelheti félre, ha szét is nyomkodod. Meg puha körtéből kockákat evett reggel. Úgyhogy én leszámoltam a pürékkel, és ilyeneket fog kapni.

2009. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
és neked a legelső kézzel evésnél is a szájába tette a kaját,mert nálam csak nézegette és eldobálta vagy magára kente,de még próbálkozok.
2009. márc. 20. 14:27
 16/16 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg mar megoldodott a problema, de el szeretnem mondani, hatha segitek valamit a hozzank hasonlo aggodo anyukaknak. 8 es fel hos a kisfiam, alig eszik valamit, a kanalat latja mar szoritja a szajat. Ha eroltetem, utana 3-4 napig semmit se fogad el, megy a hasa...szoval neha az oruletbe kerget. Ha darabosabbat kap, attol meg oklenmdezik, es ujabb 3-4 napig semmi sem kell neki. Mostanaban fedeztem fel, hogy milyen jol eszik, ha a kezebe adok egy uj dolgot, ami meg ismeretlen szamara, vagy amit maskor nem kaphat meg, pl taviranyito, stb. Annyira belemerul a nezegetesebe, hogy csak ugy nyitja a szajat amikor adom az ennivalojat. De ha netalan nem arra a dologra figyel, hanem epp ram nez, akor biztos nem nyitja ki...szoval ezt szerettem volna megosztani a hozzam hasonlo kezdo anyukakkal.

Jo etvagyat a babatoknak!

2009. máj. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!