Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valami hátránya annak,...

Lehet valami hátránya annak, hogy 10 hónaposan még csak szopik? Egészségileg stb.

Figyelt kérdés
Köszi.
2009. márc. 19. 09:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen,mert csak 6hós korig tudja fedezni az anyatej a teljes vitamin és ásványi anyag szügségletet

Nem fogadja el a szilárd kaját? vagy miért csak anyatejes még?

2009. márc. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos nem nagyon fogad el mást csak pár kanál gyümölcspürét,de azt is 2 hete.Én szedek vitamint,de már nagyon aggódok,hogy valami baj lesz,hogy csak anyatejes.Ezzel kapcsolatba is csak ellentmondásos cikkeket olvastam.Az egyik,hogy 6 hónapos kora után szükségük van másra.A másik pedig,hogy 1 éves koráig az anyatejben lévő vitamin is elég.Most akkor mi az igaz?A gyerekorvosnak is említettem és a védőnőnek,de csak annyit mondtak,hogy ha szépen gyarapszik,akkor addig nem kell aggódni,de a vitaminpótlásról nem említettek semmit.
2009. márc. 19. 10:05
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, de azért lassan elkezdheted bevezetni a szilárd ételeket. A babák vastartalékai kb. 6 hónapos koruk körül kezdenek csökkenni, ezért szokták ajánlani ettől a kortól a hozzátáplálást. Emellett a te szervezetedből is kezdhetnek kiürülni a fontos elemek, így a tejbe is csak kevesebb tápanyag, vitamin jut át. A szilárd ételek bevezetése mellett úgyis még sokáig szopizhat, így a fontos immunanyagok továbbra is átkerülnek a szervezetébe. A szoptatás mellett pedig megmarad továbbra is a lelki kötelék és az összebújás öröme is. Én is nagyon soká (majdnem 2 éves korukig szoptattam a nagyokat, de ők 6 hónapos koruktól kaptak szilárd ételt is:)). Remélem a picivel se lesz gond:))) Minden jót!
2009. márc. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mostmár más élelemre is szüksége van, nem csak tejalapúra. Zöldség, gyümölcs, főzelékek, hús, hogy me is nőjön.... Szerintem lehet ebből hátránya is. Sógornőm 9 hóig csak szoptatott, próbált mást is adni a picinek, de nagyon hamar feladta, azt mondta egyszerűbb ha szopik, nem szeret más kaját. Most három éves és komoly gond az etetése, összesen talán négyféle élelmiszert fogad el, semmi zöldséget, gyümölcsöt. Állandó kakiproblémákkal küzdenek, kéthetente beteg úgy másfél éves kora óta. Pedig ugye rengeteg tejcsihez jutott, és mégis ez lett a vége... Meg kell szerettetni velük időben az ételeket! Nehéz az anyatejes bébivel mást elfogadtatni, nehezebb mint a tápissal, de nekik is meg kell tanulni nagyfiúsan- nagylányosan változatosan enni, mert ez lesza felnőttkori egészséges táplálkozás alapja.
2009. márc. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
5.5 hónapos korától kezdtem almalével(sz.tem úgy mint más),de 2 héttel ezelőttig kudarcba fulladt minden etetés,pedig mindent próbáltunk,de hányás v.és sírás lett a vége.A súlyfejlődése jó,sőt túl jó 11 kg,de még mindig csak pár kanál gyümölcsöt eszik.Remélem,hogy hirtelen majd beindul.ja és folyadékot sem fogad el mást.Hát...kivagyok...és ha tudtok még a hátrányairól írni,akkor megköszönöm.
2009. márc. 19. 10:20
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5-6 hósan kiürülnek a vastartalékai amit szilárd étellel biztosíthatunk. Anyatej csak 6 hóig biztosítja a teljsen a szükséges tápanyagokat.

Beszélj a védőnővel, lehet h tud vmit tzanácsot adni mivel s hogyan próbálkozz.

2009. márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Á,a védőnő még nem is hallott ilyet és csak azokat a tanácsokat mondta amit már próbáltunk.És ha nem jut elég ásványanyaghoz ill.vitaminhoz annak milyen következményei lehetnek?
2009. márc. 19. 10:29
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Vitaminhiány, vashiány, vérszegénység alakulhat ki, de nem akarlak ijesztgetni. Próbáltad esetleg teával hígítani a gyümölcspüréket? Az én kislányom jobban elfogadja úgy, mint magában. Nem olyan sűrű, könnyebben le tudja nyelni. nagycsaládos
2009. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
szia, nekem vagy egy ismerősöm ő egy éves koráig CSAK szoptatta a babáját, és 14 hónaposan volt az hogy egy étkezés van csak kiváltva, a fia hatalmas duci jókedvű baba, semmi baja, kivéve, hogy nem állt fel 8-9 hósan:-) csak egy évesen és 13hósan kezdett menni, de sztem ez nem egyedi eset. Sztem tudja hogy nem kell neki más, ha kéne enné...
2009. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem kell megijedni, az egyik barátnőm kisfia is majdnem egy évig csak anyatejen élt- próbáltak neki adni persze mást is, de nem kellett neki. Az anyukának meg rengeteg teje volt- úgy látszik egyes babáknak erre van szükségük.

Lesz még rengeteg ideje hogy szilárdat egyen. De azért próbálgasd adni neki- de ne erőltesd.

Esetleg ha etetőszékben a családi asztalhoz ültetetd, hogy lássa, ti miket esztek- hátha megkíván ő is valamit...

De ne aggódj, örülj, hogy van tejed:)

2009. márc. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!