Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom még nincs elkésve, de...

Tudom még nincs elkésve, de miért nem forog?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 és fél hónapos. Még nem forog, illetve nem rendszeresen. Tudom, hogy még éppen rá is ér. Viszont engem kicsit zavar, hogy már elég régen meg tud fordulni a hasáról a hátára, de mégsem teszi ezt rendszeresen. Néha megfordul, aztán napokig nem. A hátáról legfeljebb az oldalára fordul, és egyszer-kétszer előfordult az is, hogy az oldaláról átfordult a hasára.

Sokszor az az érzésem, hogy lusta és azért nem forog, pedig már hasáról a hátára tudna.

Fontos, hogy eleinte, kb. 3-3 és fél hónapos koráig utált hason lenni, így minden nap csak néhányszor 5 percre tettük le, hogy azért erősödjön.

Nagy baba, igaz nem duci, de masszív, erős, 8 kg.

Próbálom fejleszteni, csalogatni, forgatni, takarón hengergetni, de úgy látom nem igazán segít.

Lehetséges, hogy tényleg lusta? Hogyan tudnám elősegíteni a fejlődését?


2009. márc. 19. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Semmiről nincs lekésve, az én kislányom is 5,5 hósan fordult meg először hasról hátra (ő születése óta hason alszik), hátról hasra még nem is fordult. Ritkán forog, kicsit lusta a drágám, de hát volt kitől örökölni, én 8 hósan kezdtem el forogni és teljesen egészséges felnőtt lett belőlem.


Tedd le a földre - vastag takaróra (az jó kemény-az ággyal ellentétben) és hagyd, hogy ott játszon. Nekem ezt ajánlotta a védőnő, mondjuk a kislányom eddig csak a kiságyban forgott :P


Boldog babázást, jó egészséget nektek!

2009. márc. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Az én kisfiam ue csinálja, most 6 hónapos.

3 hónaposan fogta magát és átfordult hasról hátra (többször is) de azóta csak az ágyában csinálja, éjjel. Nappal nem bírom rávenni. Ha a hátára fektetem akkor max oldalra fordul és úgy játszik.

Én is tudom, hogy még van időnk, de azért aggaszt...

Erőltetni viszont nem akarom, mert (gondolom) úgyis tudja, hogy mit, mikor kell csináljon...

2009. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szió! 5 hónapos múlt a fiam, de még nem forog! se erre, se arra, semerre :(

én is mindent kipróbáltam már. de egyszerűen semmi.

ő is utált/utál hason lenni. remélem változni fog.

a Te babád meg majd csak megszereti. úgy látszik ilyen kis lustik :)

2009. márc. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!