Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 4 hónapos babám még...

Baj, ha 4 hónapos babám még nem fordul az oldalára, és nem fordul át?

Figyelt kérdés
Sem a hátáról a hasára, sem fordítva, de én még csak azt sem láttam, hogy oldalra fordult volna. A tárgyakat megtartja, de ha néha mintha nem akarná, és kiejti a kezéből. Még nem adja egyik kezéből a másikba. Mindent a szájához emel. Ökleit nézegeti, de szinte állandóan ökölbe van szorítva, nem nyújtja ki az ujjait. Mi ebből a normális és mi nem? 1 hét múlva lesz 4 hós.
2011. jún. 4. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia nekem úgy 2,5hós korától fordult oldalra, 1hét múlva lesz 5hós és csak tegnap fordult át, hátról hasra.

Én is izgultam hogy miért nem forog, de eljön ez is!

Ne izgulj előbb utóbb forogni fog.

Ja és ma már kúszni a próbálkozott:)

Boldog babázást

2011. jún. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nekem is 5-6hós kora körül kezdett el komolyabban forogni, mocorogni. semmivel nem vagytok még elkésve!
2011. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagytok lemaradva. Egyik oldalra 7 hósan, másik oldalra 9 hósan fordult a kisfiam. Nem aggódtam, mert egyébként egy örökmozgó baba. 9,5 hónapos korában egyik napról a másikra kezdett el mászni, ülni és felállni. Ezek 1 héten belül zajlottak le. 11 hónapos most és már 3-4-5 lépést is megtesz teljesen egyedül. Kb. 7 hónapos korában adta egyik kezéből a másikba a dolgokat. Tudom unalmas, de tényleg minden baba más ütemben fejlődik. Ha gond lenne a védőnő, vagy a gyerekorvos úgyis jelezné.
2011. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Átfordulnia még nem kell ennyi idősen, de oldalra fordulnia már kellene.Lehet, hogy nála később jön el ez.Elvileg 3 hónaposan nyújtja ki az ujjait, és 3 hónaposan fordulnak oldalra, legalábbis a papírforma szerint.Az nem baj, hogy nem forog, és az sem, hogy a tárgyakat nem adja át egyik kezéből a másikba, ezt még nem kell tudnia!Az se gond, hogy néha elejti, az én lányom is csinálta ezt.De mivel még nincs 4 hónapos, én egy percig nem aggódnék a helyedben!Várj még egy kicsit, és ha később is így lesz, kérdezd meg a gyerekorvost, vagy a védőnőt, hogy nézesd -e meg gyógytornásszal.Még időben van!

Gyógytornász anyuka vagyok.

2011. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Forduást csak max 6 hós korára kell tudnia.

De hogy állandóan öklben van a keze azt szokták nézni 4 hósan mert azt már el kellene hagynia.


de mindenképpen gyerekorvost kérdezz meg.

forogni viszont még nem kell neki.

2011. jún. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Semmi baja a babádnak, ne aggódj.Fiam is kb ilyen volt 4 hónaposan, 6 hónaposan fordult meg, addig semmi.Most 7,5 hós és egy hete kezdett el kúszni...

Ne aggódj, eltérő ütemben fejlődnek a babák, ők nem olvassák a "nagykönyvet" hogy mit mikor kéne csinálniuk:)

2011. jún. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Míg az 1. lányunk 3 hónaposan már legurult az ágyról,addig a 2. lányunk 7 hónapos koráig csak feküdt. Persze ha hason volt,akkor emelgette a fejét mikor kellett,de konkrét mozgást nem csinált. Aztán végre 7 hónaposan forogni kezdett. Onnantól kezdve ment minden szépen sorba- 8 hónaposan felült,10 hónaposan mászott,11 hónaposan felállt,13 hónaposan egyedül ment.


Látod,testvérek,és mégis mennyire máshogy fejlődtek?!


Ne aggódj! A babák nem egy ütemben fejlődnek,és ez így helyes! Mindennek eljön az ideje! Majd ha betölti a 4 hónapot-lehet utána 2 nappal,de az is lehet 2 héttel,már mindent meg fog fogni,legkésőbb 5 hónaposan ráér átadni az egyik kezéből a másikba a játékot... Ha érdekli majd egy játék,akkor azt majd stabilan fogja fogni.


Jó babázást!!


Üdv:2gyermekes

2011. jún. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A fordulásokat 6. hónapig kell megcsinálnia (oldalra is csak előtte néhány nappal-héttel fog fordulni).

A tárgyakat egyik-kezéből a másikba is csak 5-6 hónaposan tudja átvenni. Nem baj, ha elejti a játékot, majd ügyesedik.

Ezekkel ráértek, nem kell aggódnod miatta.

Az is jó, ha nézegeti a kezeit és hogy mindent a szájába vesz!

Az viszont esetleg további kivizsgálást igényelne (neurológus) ha sokat van még ökölben a keze és nagyon feszesnek tűnnek a kezei. Beszélj a babád háziorvosával.

Amúgy nem írtad, hogy kisfiúról van-e szó, de ők köztudottan mindent később csinálnak (persze vannak kivételek).

2011. jún. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Igen, kisfiú. :)
2011. jún. 4. 20:52
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Az, hogy át nem fordul, az nem gond még. De oldalra sem? Egyszer sem? A lányom 2 hónaposan oldalra fordult, akkor mondta a védőnő, hogy ezt 3 hónaposan kéne neki.

Szóval elképzelhető, hogy egy picit most le van maradva, aztán egyik napról a másikra meg mindent egyszerre kezd el csinálni. A kislányom is így volt. Soha nem emelte fel a fejét hason, nem nyomta ki magát (3 hónaposan). Beutaltak gyógytornára, a vizsgálat estéjén felemelte a buksiját, és ki is nyomta magát. Sőt, elkezdett próbálkozni a hasról-hátra fordulással is. :)

Szóval szerintem ne aggódj, majd a 4 hónapos státuszon úgyis elmondja a doki, hogy mi a helyzet. :)

2011. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!