Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan szülő akinek a...

Van itt olyan szülő akinek a babájának a pku tesztje pozitív lett?

Figyelt kérdés
Többször is pozitív eredményt kaptunk annak ellenére, hogy egészségesnek látszódik a 6 hónapos babánk, az orvosok sem értik mitől lehet. Korának megfelelően fejlődik, azt mondták nem kell aggódnunk . De én akkor sem értem, ha egészséges , akkor miért lett pozitív a eredmény 6.x-ra is? Mások is jártak hasonlóképpen?

2011. jún. 3. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
off: mi az a pku teszt?
2011. jún. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha anyagcsere zavarja van (illetve fennáll ennek az esélye), akkor menjetek el szakrendelésre, gondolom a gasztroenterológia foglalkozik ezzel a témával is.
2011. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az első pozitív lett, de az ismételt negatív. Rossz volt a vizsgálat...


Én azért a helyedben, ha az eddigi tesztek mind pozitívak nem hagynám annyiban. Kicsi még a babád, az anyagcsere zavarok meg nem egyik napról a másikra mutatkoznak meg, van hogy évek alatt mutatnak észrevehető tüneteket.

Nem ijesztgetni akarlak, de én a helyedben felkeresnék fővárosi / vagy vidéki nagyvárosi gyerekklinikát, ahol foglalkoznak anyagcsere betegekkel. Nézzék meg ott is, az ő véleményükre hallgatnék. Ha lehet minél előbb, mert ha mégis gond van, akkor megfelelő diétával megakadályozható a későbbi esetleges állapotromlás.

2011. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Voltunk már a szegedi gyermekklinikán is hónapokkal ezelőtt . Most gyermek gasztroenterológushoz készülünk. Arra lennék kíváncsi, járt-e más is így , mint mi.
2011. jún. 3. 19:48
 5/8 anonim válasza:
Szívesen segítek ha gondolod, a budapesti anyagcsere központban dolgozom és PK-sokkal foglalkozom!!!
2011. jún. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Írtam privátban, remélem megkaptad a levelet. Köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni!
2011. jún. 5. 06:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mi lett a végeredmény? Gondolom ennyi év után kiderült valami.
2015. febr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szegedre kellett kb. havonta vért küldeni, ebből kétszer személyesen vették le a vért, mert leutaztunk az ikrekkel . A fura az volt , hogy mindig azt mondták nem kell aggódni, de azért küldük a vért havonta , megfigyelés céljából. A gyerekorvosunk sem értette az egészet , és soha, SOHA nem kaptunk semmiről papírt, pedig a dokink is nagyon kíváncsi volt már, fel is hívta a szegedi klinikát !!! 8x küldtünk az ikrektől vért , mert kérték, de soha nem kaptunk papírt ( 16 eredmény !!!) Mindíg megigérték elküldik levélben de ez nem történt meg! Végül a gyerekorvosunk levette a vért az ikrektől és elküldte egy másik helyre és ott 3 nap mulva meglett az eredmény: egészségesek! :) Ekkor már 9 hónaposk voltak. Ez már 4 éve volt és fura mód nem hívtak szegedről, hogy vér kell nekik! Leálltak.
2015. márc. 5. 08:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!