Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén! 6 hónapos kor...

Őszintén! 6 hónapos kor alatt, ha elég az anyatejetek, azért adtok a babátoknak valami mást? (Víz, tea, alma, stb. )

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Mivel az én babám nyáron született,és nagyon meleg volt én néha megkínáltam egy kis vízzel.De általában nem igen ivott belőle.Ő inkább sokszor szopizott a nagy melegben!
2009. márc. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, most biztosan le leszek pontozva:)

4,5 hós a lányom és borzasztóan bukik, refluxos. most kezdtük el az almát. Mindezt már kétségbeesésemben teszem, mert nagyon nehezen marad benne a tej, sajnos erről szól minden napunk:(

2009. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
én úgy gondolom, hogy nem muszáj, de érdemes kínálgatni, mert később nem fog megenni semmit, vagy legalább is nehezem fogja megszokni.spórold meg magadnak a kínlódást és az idegességet és kínálgasd!
2009. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


A kisfiam elég hasfájós volt, ezért az elején adtam neki rá Mecsek baby teát. Nem szerette és nem is használt, ezért hanyagoltam. akkor 1 hónapos volt.

A kóstoltatást 5,5 hónaposan kezdtem, mert elég súlyos baba, és azt láttam, néha nem elég neki csak a szopi.

Most 6 hónapos múlt, és majdnem egy teljes adagot megeszik a zöldségekből. Nálunk ez van:-))

2009. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha van elég tejed, nem kell mást adnod a babádnak, kivéve tényleg ha kánikula van, egy kis forralt, lehűtött vizet lehet itatni. Én a fiamat 7 hós koráig kizárólag anytejjel tápláltam, persze 6 hós kora után próbálta kóstoltatni gyümit, de nem kellett még neki.

De a kérdésedre a válasz: az első 6 hónapban elég neki az anyatej! Annyi deje lesz még mindent megkóstolni...

2009. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már a ő a 4. babám. Amikor a legidősebb született, még más szelek fújtak, ő már 6 hetesen kapott almalevet... nem kívánom vissza azt az időt. A kisebbek már 6 hónapig csak és kizárólag tejet kaptak. Semmi gond nem volt az új ételek bevezetésénél. Emellett kb másfél évig szopott mindkettő. Most a picinél is kivártuk a 6 hónapot. 3 hete kezdtük a gyümölcsöket. Mindent elfogad szépen, de azért még mindig hagy helyet a szopinak.Én nem bánom, majd később megeszik egy teljes adagot is, ráér még. És engem se zavar, jó így.
2009. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
egész őszintén, én sem adtam az égvilágon semmit. Július 1-jén született, egész jól bírta a nyarat, sokat szoptattam. Az hülyeség, hogy nehezebben fogad el bármit is. Most már 8.5 hós, de mindent szeret, tényleg nem válogat. Csak lassan kell bevezetni a szilárd kaját, sok türelemmel és sok szopival.
2009. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az én babám 3 hós múlt és az almát kinézi a számból. Újhegynyi kis reszelékkel megkínáltam és kacagott neki, annyira szerette. Nem tudom, mit csináljak.

2009. márc. 19. 11:43
 9/11 anonim ***** válasza:
35%

Szia!


Ha megkivánja, kinézi a szádbol szerintem nyugodtan adj neki 1-2 kanállal. Semmi baja nem lesz. Most lehet engem lepontozni...

2009. márc. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző voltam,

az én kicsim is nyári baba és kapott teát- nem zavart be a szopiba!

2009. márc. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!