Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túl sok egy 6 hetes babának?

Nem túl sok egy 6 hetes babának?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hetes 3kg 80-al született, most 5 kg 60 dkg sajnos tápszeres és egy nap 5-6 alkalommal eszik 180 ml tápot. Egyes anyukák szerint túl sokat hízott és sokat is eszik. Egyébként nem kövér baba csak az arca pufi. Mit csináljak? Hagyjak ki egy étkezést? akkor ordít.
2009. márc. 18. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
szia. ennyi idősen az enyém 200 ml-t evett, szintén 5-6 alkalommal. most már kevesebbet. ha igényli adj neki szerintem. én is adtam, és nem kövér. 3 hós lányka mamija
2009. márc. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járunk :) Az én babám 3850grammal született.Most 7 hetes és 5850 gramm.(tápszeres) Mások szerint ő is sokat eszik.Na és??Ennyi az igénye.Ha nem lenne éhes akkor nem már nem kéne.Nálunk addig sír ameddig éhes.Ha jóllakott csönd van.

Szerintem ne hagyj ki egy étkezést se.ez olyan lenne mint amikor Te éhes vagy és azt mondják h most nem kapsz.

2009. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 6 hetes, 3020-al született, most 4500 gramm körül van. És én is ezen aggódtam. Hogyhogy 5-6 x eszik csak? Az enyém 8x, tehát 3 óránként és 110-130 ml-t. Én már ezen is aggódtam, de a dokinő azt mondta, hogy ez normális. Esetleg kérdezd meg a gyerekorvost... Nem akarlak megijeszteni, de szerintem a 180 ml az még sok neki. Nem tudod 8-ra osztani az étkezések számát? Lehet, hogy azért eszik többet, mert kevesebbszer eteted. De én tényleg nem vagyok hozzáértő...
2009. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki úgy enni ahogy eddig szoktál, most nagyon gyorsan nőnek híznak, de aztán fél éves kortól majd nem fog ilyen ütemben hízni, de ha nagyon aggódsz akkor kérdezd meg a védőnőt, hogy ő is sokkalja-e?

Ha igen lehet más tápszert írnak fel.

2009. márc. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen. Lehet, hogy nem elég laktató neki a tápszer. Mindenképpen a gyerekorvosod kérdezd meg!
2009. márc. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért eszik 5-6 szor mert este fél nyolckor lefekszik, éjjel kettőkor eszik aztán megint alszik reggelig. Védőnő szerint ha ennyi az igénye egyen, csak sok más anyukának szúrja a szemét hogy éjjel alszik és azt mondják keltsem 3 óránként hátha egyszerre kevesebbet eszik.
2009. márc. 18. 11:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!

az én kisfiam 4120g-mal született 8 hetesen már 6kg volt, havonta hízott egy kg, ő sem kövér a magassága is meg van 1 hónapban 4 cm nőtt.

Ő is tápszeres és 2 óránként eszik, szerintem ne aggódj ha gond úgy is szól a védőnő vagy a gyerekorvos.

2009. márc. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

mindenhol azt olvasom, hogy az anyatejes babakat nem lehet tuletetni. en vegyesen etkeztetem (anyatej+tap), és nagyon megijedtem, hogy tuletetem a babat, de a doktor nénije megnyugtatott, hogy nem lehet oket tuletetni, mert a felesleget kibukjak.


Az idealis kaja egyebkent 165 mili lenne a fiadnak, DE nemhiszem, hogy az a 15 mili annyit szamitana, es ez csak a "papirforma" szerinti szam, minden kisbaba masmilyen.

2009. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem eszik annyira sokat, az én fiam is ennyit evett. Most 10 hetes és 200 ml-t eszik napi 5-6x. Ennyi az igénye, hát ennyit adok neki. Ha nem tenném, ordítana, ez tuti, mert már próbáltam. Az meg, hogy éjjel alszik nem baj, én biztos, hogy nem ébreszteném fel!! Ne foglalkozz vele, hogy kinek mi szúrja a szemét, a Te fiad!
2009. márc. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!