Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok helyen olvastam és hallott...

Sok helyen olvastam és hallottam, hogy 10-11 hónapos babák "azt eszenk, amit mi". Mik ezek az ételek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Levesből zöldségek pl,tésztát is evett a fiam,kenyereket,valami májkrémfélével,stb...
2011. jún. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ami a mi menünk a mindennapokban.

Nálunk az óvjuk a baba érzékeny pociját addig tartott, amíg meg nem szimatolta, hogy a mexikói csípős zöldséges ragum jobb mint az ő bébikajája. Pl azt is eszi)ette)

Azóta 2,5főre főzök(0,5fő én vagyok:))

2011. jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fentieken kívül főzelékek feltéttel (fasírt, pöri, sült virsli, stb.), rakott zöldségek, sült húsok krumplival vagy rizzsel, rizottók, stb. ... természetesen mindent kevesebb fűszerrel, minimális sóval, és nem zsírosan elkészítve (csípős nálam alapból kizárva, mert nem szeretem).
2011. jún. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hú nálunk ilyen durván nincs, habár 8 hónsak is adnak itt töltött káposztát, meg ilyeneket.


Pl ha föt krumplit csinálok akkor azt, vgay párolt zöldséget, vagy kiveszek neki a levesböl. de maga a levest vagy pl pörköltet nem adok neki. én kiveszem a mienkböl, föleg pl rántás elött.

ha pöri a kaja akkor ö kapja a bébiételét. soha nem nyávog miatta, mindent megeszik még a 4 hósoknak való kaját is.

2011. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg ha zöldséget turmixoltam neki,én a mi huslevesünkkel higitottam.azt eheti nyugodtan.
2011. jún. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10-11 honaposan szerette felcsipegetni a parolt zoldseg darabokat es az aprora vagott fott krumplit a talcarol. Igy ha parolt zoldseg volt nallunk akkor azt kapott + vagtam neki hozza egy kis sajtot. A halat nem rantottam hanem paroltam vagy sutobe sutottem folia alatt igy ezt is evett velunk. Szinten evett a grillcsirkebol, sult csirkemellbol. Ha ezek szarazak voltak akkor osszedobtan neki egy kis vajas/petrezselymes szoszt es maris mehetett. Meg mi is szeretjuk a hallal. :) En a porkoltbol is felvagtam neki aprora a husit, kapott egy kis szoszt es krumplipurere ontottem vagy osszekevertem. Rizottot mar siman evett (vaj, zoldsegek, parmezan sajt esetleg csirke, hal, zoldfuszer vagy olasz fuszerkeverek kocka, ki hogyan szereti). Ha rankott dolgot csinaltunk akkor nem tettem bele fott tojast es siman ehetett belolle (vaj, tejfol/tejszin, zoldsegek, zsemlemorzsa esetleg sajt??, daralt husi, semmi veszes nincs benne). Tejjel-lisztel suritett fozelekeket is elkezdtem adni neki mar ilyenkor. Virsli nallunk is ment nagyon vekonyra vagva. Ezt is szerette felcsipegetni. Paprikas krumpli is siman mehet mar ilyenkor, persze nem agyon sozva borsozva. Vadasmartast nagyon szerette a kisfiam. En inkabb nehezen talalok olyat amit nem ehet mar ilyenkor. A tojast, gombat kell mellozni a kajabol es nem szabad nagyon fuszerezni. Egyebkent mehet szerintem szinte minden amit mi eszunk. 1 eves kora utan mar rantott dolgokat es tojasos dolgokat is evett a kisfiam.
2011. jún. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nálunk inkább azt kell érteni, hogy azt esszük amit ő. nagyon sok főzeléket feltéttel (fasírt, virsli, sült hús...) és levest főzök, mi is szeretjük, ő meg imádja :)

de már úgy fűszerezem ahogy magunknak

2011. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!