Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért védelmezem úgy mint egy...

Miért védelmezem úgy mint egy Anyatigris? Oké, hogy mert az Édesanyja vagyok, de néha már magamtól is kiakadok!

Figyelt kérdés
Első baba, régóta vágytam rá, fiatal vagyok és még lesz babánk szóval nem csak a mostani kis Manóm lesz! Annyira ragaszkodok hozzá, hogy még sosem hagytam itthon bárhová is kellett mennem, hozzáteszem, hogy még mindig szopik, 1 éves , eszik "rendes"ennivalót is, de nem sokat!Soha nem hagytam a Nagyszüleire pedig együtt lakunk. Akkor érzem jól magam, akkor tudok nyugodtan enni ha ott van mellettem, ha netán kint van az Apukájával az udvaron akkor már megyek Én is utánuk! Tudom, hogy túlzás amit csinálok, de nem tehetek róla hiányzik ha pár percig nincs mellettem. Szerintetek hogy tudnék változtatni? Apáéknak év végén lesz egy munkavacsi ahova mindenki viszi a párját, de akkor a kicsit otthon kell hagynunk,és Én már most szoktatom magam a gondolathoz, hogy pár óráig külön leszek a kicsitől.
2011. máj. 31. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A saját, a párod és a gyereked érdekében kezd el tudatosítani magadban, hogy ez így nagyon nem jó. Te teljesen fezárulsz így, a párod előbb-utóbb úgy fogja érezni, nem teljes értékű szülője a gyereknek, hiszen nem bízol benne. De a gyerek helyzete lesz a legnehezebb. 13 éves fiam osztálytársát nevelték, sőt nevelik így a mai naoig. Rossz nézni, mennyire szenved tőle. Anyuka meg váltig állítja, senki más nem tud vigyázni az Ő gyerekére, és rosszul érzi magát, ha nem látja.
2011. máj. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rövid időre hagyd másra, mondd el a szokásait, mire figyeljenek, mit kapjon enni, stb. Olyanra hagyd, akiben megbízol. Jót fog tenni a babának is, meg neked is :)
2011. máj. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a bizalom a kulcskérdés.

Bízz a párodban!

2011. máj. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
azt tudatosítsd magadban,hogy ezzel az imádott gyerekednek ártasz.Meg azt gondold végig,hogy mi van ha ne adj isten történik veled valami,és rajtad kívül senki nem tudja ellátni a babát,mert nem ismeri a szokásait,meg mert nem vigyázott rá soha senki egyedül egy percet sem.vágd el a köldökzsinórt,mert a babádnak is szüksége van új ingerekre,ha nem akarsz debilt nevelni belőle.
2011. máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bízok a páromban, munka után is együtt pancsikolnak a kádban, utána Apa megeszi a a késői ebédet aztán elmennek együtt sétálni,labdázni,játszani. Van, hogy Én a konyhában vagyok ők meg bent játszanak a szobában, de akkor is hiányzik a kicsi. Nekem nem probléma, hogy egész nap velem van, együtt csinálunk mindent, nem érzem azt, hogy "de jó lenne kicsit nélküle", jó érzéssel tölt el, hogy ő van nekünk. Lehet ezért nőtt úgy hozzám, vagy Én hozzá! :D Sokan még a szoptatást mondják, hogy azért van ilyen szoros kötelék!
2011. máj. 31. 14:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Szánalmas
2021. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!