Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 és fél hós babám még 2 szer...

2 és fél hós babám még 2 szer vagy 3* kel fel északa enni. Mit csináljak, hogy leszoktassam róla?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy az ő babájuk ilyenkor már átalussz az északat,vagy 1* kell csak enni.Én csinálok valamit rosszul?Fél 8 kor fürdés,evés,aztán fél 1 ig alszik.ezután kell még 1* vagy 2*.Tényleg át kéne aludnia már az északát?
2009. márc. 17. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem csinálsz rosszul, egyszerűen a babádnak még ennyiszer van szüksége ahhoz, hogy tele legyen a pocija. Türelem, hamarosan biztosan fog változni a helyzet, de még picike. Azzal meg ne foglalkozz, mások mit mondanak.

Egyébként az én babám 3 hónapos elmúlt, mikor már csak egyszer ébred éjszaka. De még utána is előfordul, hogy 2-szer kelünk (fogzik a drágámn)

2009. márc. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy válaszolok, mivel válaszommal nem tudok sajnos neked segíteni, DE had mondjam el, hogy nálunk is így volt, sőt nekem még 5 hónaposan is kelt a babám éjjel többször is. Most 8,5 hósak vagyunk és lassan csak 1x illetve egyszer sem kel éjjel, de még közel nem tudom azt mondani, hogy végig alussza az éjszakát. Én amondó vagyok, ha bírod akkor keljél fel hozzá úgy ahogy azt a manód igényli. Az hogy mennyi időesen KELL egy babának átaludni az éjszakát szerintem mint olyan NEM LÉTEZIK. Nincs ehhez semmilyen kor kötve... Barátnőmnek kb 3 hetes babája is végig aludta az éjszakát, azóta mostanában néha felkel neki is enni. Az ehavi kismama-ban van leírva, hogy a gyerekek legnagyobb része akár évekig is keltik a szülőket és ez NORMÁLIS :) biztos van módszer, hogy leszoktasd róla, de én nem tettem, s úgy tűnik magától fog szépen leszokni róla. Most hogy már napközben csak szilárdat eszik (s este szopik még 1x) úgy tűnik el tudja tömíteni annyira a pocakját, hogy nem kéri a cicit már éjjel. Sokan mondták nekem is, hogy próbáljak neki tápszer adni este mert az laktatóbb, mint az anyatej. No hát próbáltam: 1) nem igazán fogadja el a cumisüveget (mai napig sem), 2) ha el is fogadta (trükkel) akkor is kelt éjjel :) hát ennyit a tápszerről. Én kitartást kívánok neked és nagyon boldog babázást (akár éjjeli etetésekkel fűszerezve :))
2009. márc. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell átaludnia az éjszakát egyáltalán. Igen, van néhány olyan baba, aki átalussza, de ők a kisebbség, a legtöbben bizony 2-3 alkalommal felkelnek, mert kiürül a pocijuk. Nagyon jól csinálsz mindent, majd ha a babád úgy érzi, nem fog éjjel riasztani, addig meg nyugodtan szoptasd meg éjszakai is, ha kéri. Semmi értelme nem lenne éjjel teáztatni, vagy sírni hagyni. Az én kislányom 6 és fél hónapos és bizony még mindig szopizik 1-2 alkalommal éjjel is. Frontos napokon bizony többször is. A nagy tesói is ilyenek voltak. Ők is csak akkor aludták át az éjszakát, mikor nappal több szilárd ételt ettek.
2009. márc. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó neked, hogy csak 2-3x kel fel. az én babóm 10 hós és van, hogy 12x kel fel (ok fogzás, nátha)Ha nincs semmi baj akkor is5-6x. Olyankor cici fél óráig utánna talán kiságy. De volt ,hogy egész éjjel a karomon aludt. Én már mindent próbáltam hogy ne így legyen de nem jött be semmi. Majd leszokik róla, nem tudok mit tenni nem fogom egész éjjel hagyni ordítani. Igaz néha már egy zombira hasonlítok, mert mióta megvan nem aludtam4-5 óránál többet és azt is több szakaszban. De imádom a picúrt!!! Lehet lepontozni.
2009. márc. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én fiam 3,5 éves és még van, hogy most is felkel! Nelem 4,5hós koráig átaludta az éjszakát utána kezte a cirkuszt! Volt, hogy 15ször keltem hozzá!Nem találtak nála semmi problémát, fogadjam el ő ilyen!Nálunk a szilárd étel bevezetésénél sem változott a helyzet! Ahogy elindult akkor könnyebb volt mert akkor lefárasztotta magát ugye! Kitartás hozzá és azért remélem nektek ez csak átmeneti!:)
2009. márc. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az en kisfiam 4 honapos, de ugyanannyiszor kel fel enni mint a tied. Mondjuk nekem nincs ezzel semmi bajom. Felkomaban felkelek, cici a szajaba, eztan mindketten vissza. Egyikunket sem kell altatni. Neha arra sem emlekszem, h hanyszor kelt fel a kicsi enni az ejjel. Furcsa, mert ha a ferjem ebreszt fel, nehezen alszom vissza. Ugy tunik a szoptatasnak van valamilyen altato hatasa:-)

Azt hogy a tobbiek mit mondanak, nem erdekelt sose. Lehet, h masoknak csodagyereke van, az enyem nem az:-)))...de attol meg o szamomra a legtunderibb kisbaba:-)

2009. márc. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2 éves és még mindig fel ébred éjszaka 1x enni. Azt mondta anno az orvos,hogy 2 éves koráig ne is várjak többet.Vannak ilyen babák.Mára már hozzá szoktam.
2009. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Kicsit megnyugodtam,mert én mindig azt hallom, hogy" csak 1* vagy egyszerse kelt fel a babám,és a tied még nem?"Nem és igazából engem se zavar.Sose kellett vele járkálni és csak eszik és alszik is tovább,igaz nem túl sokáig,van,hogy nappal többet alszik 2 szopi között mint északa.Ezért kérdeztem,hogy valamit én nem teszek e jól.De nem terhelő számomra.Ha neki igy kell akkor igy a jó.Köszönöm mindenkinek.
2009. márc. 17. 13:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!