Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leszoktassam erről, vagy sem?

Leszoktassam erről, vagy sem?

Figyelt kérdés
Másfél éves lányom, kb. 2-3 hónapja felébred, hajnali kettő körül és tápszert kér. Sosem aludta végig az éjjeleket, nem túl jó alvó, de evés nélkül addig azért kibírta olyan 5, fél 6-ig. Akkor mindig evett és még visszaaludtunk. De újabban kel és eszik, majd reggel 6 körül megint. Fogalmam sincs miért állt vissza az éjszakai evésre, de ha nem adok Neki, ordít, hisztizik. Szerintetek éhes, vagy megszokásból ébred fel mindig hajnalban, és a tápszert is csak megszokásból kéri? Vagy tényleg éhes? Le kellene szoktatnom erről, vagy majd elhagyja magától?
2011. jan. 4. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem le kellene szoktatni, egy másfél éves gyereknek nincs szüksége az éjszakai evésre, az én lányom is csinálta ezt de miután 3 éjszaka nem kapot tápszert leszokot róla, és azóta sem kell.
2011. jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És nagyon hisztizett a kajáért? Mert szerintem lesz cirkusz, de meg fogom próbálni.
2011. jan. 4. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Az az igazság h sirt érte nagyon de 3napig tartot és nem ébredt többet.Sok sikert neked!!!
2011. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

szia. a mi fiunk 2,5éves hajnalban van h még mindig felkel olyan 5 körül. iszik és alszik is

adj neki inni de ne tápszert. lehet csak szomjas.

2011. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem próbáld meg, hogy vizet vagy teát adsz neki tápszer helyett (amit szokott inni napközben). Ha megnyugszik tőle akkor csak megszokás. Ha nem, akkor éhes. Próbálj meg több vagy táplálóbb kaját adni neki napközben illetve vacsorára (ha tudsz, sajnos az enyém nem eszik...) akkor talán nem lesz éhes éjszaka.

Szerintem attól, hogy hagyod ordítani nem fog leszokni az ébredésről.

2011. jan. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Napközben alig-alig eszik, nagyon rossz evő,de most két napja elég jól evett, vacsira is, plusz fél 9kor megissza a 2,5 dl tápszerét, szóval úgy gondolom, hogy a fél 2, 2 óra körüli ébredés megszokás és a tápszerrel kapcsolja össze. Szerintem megszokásból ébred mindig ugyanakkor, és megszokásból is eszik, nem éhségből. Azzal nem lenne bajom, hogy 5 körül eszik először, mert ez csecsemő kora óta így volt, de ez, hogy eszik este, utána kettő körül, utána 5 körül.... azért mégsem csecsemő már. Nem tudom, hogy elhagyná-e idővel magától, vagy tényleg egyszerűen ne adjak neki enni éjjel. Ma megpróbáltam, de úgy ordított, hogy inkább csináltam neki egy adagot....
2011. jan. 6. 22:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bármelyikőtöknek jó lenne ha nem adnál neki semmit és ordítana egész éjszaka. Próbáld meg az itatást, hátha beválik. De van az úgy, hogy megéhezik éjszaka és muszáj neki enni adni. Az én fiam ha nem kap enni azonnal mikor éhes úgy ordít mintha nyúznám és nem hagyja abba míg a kaja a szájába nem kerül. Most 13 hónapos és mivel napközben nem eszik eleget majdnem minden éjszaka éhesen ébred. Persze hogy megetetem, miért kínoznám. Abba fogja hagyni majd ha nem lesz éhes, szerintem ne félj attól, hogy hozzászokik. Ha biztos vagy benne, hogy csak megszokás akkor le fogod tudni szoktatni róla azzal, hogy csak vizet adsz neki éjszaka. Pár nap után azért már nem fog felkelni, ha nem szomjas egyszerűen nem éri meg neki:)))
2011. jan. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bea24 ***** válasza:
Szerintem le kellene szoktatni, nincs már rá szüksége és egyikőtöknek sem jó. Másfél éves lányom mellé teszem az ágyba 1 éves kora óta az innivalót, ha szomjas és megébred éjjel, kiszolgálja magát és alszik is tovább. Aventes csőrös itatónk van, nem csöpög, nagyon szeretjük. Szerintem próbáld meg.
2011. jan. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!