Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hónapos babátok hányszor...

9-10 hónapos babátok hányszor szopizik egy nap, északa? Hányszor eszik rendes ételt? Mikor és mit?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
4%

Az enyém reggelizik 1/2 9kor, kenyeret, túrót, vajat, paradicsomot, felvágottat és iszik 2 dl tejet vagy kakaót.

11 fele eszik gyümölcsöt, 2 felé ebédel főzeléket,5 felé uzsonnázik gyümölcsöt,joghurtot,sajtot,7 után vacsorázik vagy főzeléket vagy hideget,és kap a mienkből is,mert kíváncsi.És 2 dl kakaó.Utána fürdés .És másnap reggel fél kilenckor kel újra.

2010. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
bocsánat, de nem hiszem, hogy egy 9 hós baba ezeket eszi, amit írtál előző. minek neki a tej és főleg a kakaó???
2010. dec. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Tudom,hogy mindenki azt szajkózza,hogy 1 éves korig nem szabad,nem lehet,allergizál,jaj mi lesz.Én meg nem vagyok hajlandó támogatni az orvosokat ,meg a tápszergyárakat,meg a reklámokat.

Mivel tejem 3 hónapos kortól nincs,így hamar megkezdtük a főzelékeket és minden mást.A gyerek pedig imádja,amit eszünk.Nem sokat kap belőle,de imádja a lecsót.Ha nem adok neki,üvölt.Kakaót azért kap,mert a tejet már nem szereti,és ha azt akarom,hogy tejet igyon,akkor erre kényszerültem.És úgy vagyok vele,hogy évszazadokig felnőttek így a gyerekek,és nem is ismerték az allergiát.

Minél jobban óvjuk őket,és minél később ismerkednek meg a liszttel meg a tejjel,annál biztosabb az allergia.Ezt már kimutatták.Csak amíg az orvosok részesedést kapnak a "tápikák" felírásáért,addig ezt fogják szorgalmazni.

2010. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Ez lemaradt:

Itthon azt mondják,hogy a narancs nem adható 1 éves kor alatt mert allergizál.

Szerinted Spanyolország és Görögország és a hasonló országok anyái mit adanak a 2 hónapos babáiknak??

AZT AMI VAN és a legolcsóbb,Tehát narancsot.És nem látom,hogy allergiában kihalnának.

2010. dec. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


8,5 hónapos.

Éjjel 1-2 alkalommal szopizik, aztán reggel elég korán, 5 körül. Utána még visszaalszik, de amikor végleg felkel (fél 8-8 felé), nem kér semmit.

Tízórai: 9-10 felé. Gyümölcs, néha keksszel, vagy margarinos kenyér. Utána valamivel, amikor már látom, hogy fáradt, szoptatom, elalszik.

Ebéd: Főzelék.

3 felé újra szopizik, de ezt már kezdi elhagyni.

Uzsonna: gyümi, kenyér vagy tejpép.

Vacsi: Szopi lefekvés előtt, így alszik el.


Ez akkor napi 3-4 alkalom, plusz az éjjeli 1-2.

Nálatok hogy megy?

2010. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A lányom 9,5 hónapos reggel 7-fél 8kor kel, akkor szopizik.

9-10 körül van a tízorai, ami gyümölcs, vagy joghurt, esetleg krémtúró (mind saját készítésű)

10-11 felé van a délelötti alvása, akkor megint szopizik egy kicsit.

13 körül ebéd, ami főzelék.

15 körül a délutáni alvás, amikor megint szopizik.

majd ha felkel akkor jön az uzsonna ami egyenlőre szopi, de nagyon gondolkodom hogy valami más kéne, mert már nem elég laktató neki szerintem.

19 körül vacsi ami vagy a megmaradt főzelék, vagy tejpép, fél 8 kor fürdés, 8 kor fekvés, szopival együtt. Északa általában 2x kel szopizni (ha nem jön a foga)

igazából arra lennék kiváncsi, hogy ki mokor váltotta ki az uszit is.

2010. dec. 28. 10:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nekünk az maradt el leghamarabb, valamikor 6-7 hónapos kora között. Tízóraira adtam neki először gyümit, aztán hamarosan uzsira is, és utána egy idő után már nem kellett neki a cici. Elfordította a fejét. :) Amikor egymás után megcsinálta háromszor, utána már nem is kínáltam.
2011. jan. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Off!

Gratulálok annak a válaszolónak, aki tejet itat a gyerekével 1 éves kora előtt, meg felvágottat ad Neki, és a többi. Érdekes felfogásod van, az biztos.

A sógorom az egyik ilyen magyar gyárban dolgozik, ahol felvágottakat és mindenféle hús készítményt készítenek.

Azt mondta a sógorom, hogy jobb ha minél később adunk Neki ilyen ételeket. Rengeteg tartósítószert és ízfokozót és sót tartalmaznak. Egyáltalán nincs szüksége egy csecsemőnek é egy kisgyermeknek ilyenekre.

De mindenki úgy tesz tönkre a gyerekét, ahogy akarja.


ON


10 hónapos a kisfiam.

Nagy részt szopik.

Ilyen egy napunk: Reggel 6-7 között felkel és szopik.

Aztán szopik 9 körül, utána alszik is. Ebédre főzelék.

Utána pici szopi még. Aztán délután tejpép vagy gyümölcs, ez olyan 2-3 között. Délután 4-5 között szopi újra. Aztán vacsi 7-kor, ami szintén szopi.

Éjjel még 2* szopik. 11 kiló.


2 éves koráig biztos nem fog kapni tejet és szalámit.

2011. jan. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

az én lányom 8-9 kg körül van.

nem tudom mert a múlt hónapban nem voltunk, mert beteg volt. Akkor sokat fogyott, viszont azóta úgy eszik mint a rózsda szerintem már behozta a lemaradást. 74 cm körül lehet a hossza.

2011. jan. 1. 14:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!