Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el kúszni a...

Mikor kezdett el kúszni a babátok?

Figyelt kérdés

Mikortól tudott segítséggel felülni?Mármint hogy a fejecskéjét tartja miközben húzod fel...Mi hét hetesek vagyunk,de a védőnő azt mondta ezt azért már kellene...:(

Előre is köszönöm a válaszokat!

Első babás anyuka


2011. máj. 29. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Bocs,de a védőnőd dilis!-csúnyábban akartam,de úgy sem engedné a rendszer.

Minden gyerkőc máshogy fejlődik!

2 lányom van. Az első 3 hónaposan húzta fel magát,úgy,hogy az ujjamat fogta,tartotta magát jó fél percig,aztán leengettem,nehogy baja legyen a hátának. 3 hónapos volt,amikor már gurult. 5hónaposan kezdett el kúszni,7 hósan mászni,8 hósan felállt,9 hósan oldalazva lépegetett a bútorokba kapaszkodva. 13 hónaposan indult el.

Második lányunknál kimaradt a "fogom anya kezét,és felhúzom magam", 7 hónaposan kezdett el forogni,9 vagy 10 hónaposan mászni, 11 hónaposan állt fel kapaszkodva, 13 hónaposan indult el.

Testvérek,és mégis milyen máshogy fejlődtek?!

Nem szabad megijedni,ha valamit még nem csinál a babád! Majd el jön annak is az ideje. Hisz még csak 7 hetes! Lassan el kezdi majd a buksiját tartani. :D


Jó babázást! (használd ki,ezt a pár nyugis hónapot,mert hamar vége lesz,akkor meg a fejed fogod! :D )


Üdv:2gyermekes,24h.km.

2011. máj. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A védőnőd egy....

A fejecskéjét 3-4 hónapos korában kell megtartania. 1 Hónaposan pedig nem szabad felülésbe húzni!


Az én fiam fél évesen kúszott, 8 hónaposan mászott és felállt, 2 hét múlva kapaszkodva járkált, 9 hónaposan ült fel, 11 hónaposan pedig elindult.

2011. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ja,és az első lányunkat még 8 hónaposan ki kellett támasztani,ha a babaszékébe ültettem, a második már stabilan ült 7-8 hónaposan.
2011. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni, egyes babák lassabbak, mások gyorsabbak. Egyébként amikor okoskodik egy védőnő, legszívesebben megkérdezném tőle, hogy neki van e gyereke, és az követte e pontról pontra a nagykönyvben előírtakat.

Az én babám már hamarabb is tudta ezt csinálni, de ez nem jelent semmit. Az én babám most 10 hónapos, most kezdett el lépegetni segítséggel, a barátnőm kislánya másfél éves, most kezdett el önállóan lépegetni, 1 hónappal ez előtt kezdett el segítséggel. Szóval az én babám majdnem behozta, de ettől az én babám nem okosabb, vagy ügyesebb, nem fejlettebb. Csak szeretik beparáztatni a védőnők az anyukákat. Nem tudom miért. A te babád akkor fogja csinálni, amikor elég erős lesz rá. Vannak határok, amiket ha túl lép, akkor van gond, de olyanról is hallottam már, hogy ismerősöm kisbabája nem indult el még 18 hónaposan se (ez a határ), elvitték dokihoz, megvizsgálta, egészséges. Rá két hétre elindult:D Nem kell siettetni őket, ráérnek:D Ne aggódj!

2011. máj. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az en lanyom 9hos volt amikor maszott a kuszast valamivel korabban 7-8hosan most 13honapos es meg nem jar egyedul csak kapaszkodva minden gyerek mas
2011. máj. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ne hallgass a védőnődre majd csinálja a babád ha akarja!

Az enyém 2 hónaposan felhúzta magát az ujjamba kapaszkodva,6 hósan kúszott,8 hósan felült,10,5 hósan felállt bútorokba kapszkodva,1 évesen(!!!) kezdett el mászni!!

Szóval sztem ne aggódj van még ideje a babádnak felülni!

2011. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5.5 hónapos volt amiokor kúszott, nektek még nem kell tudnia kúszni, elég ha emelgeti a fejét ha hason van, nekem azt is csak 2 hónaposan kezdte el, és még sem volt lemaradva
2011. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, hogy ez amit írtál, már mint hogy tartja a fejét ha felhúzod a 3 hónapos státuszvizsgálaton "elvárás". Addig még van egy pár hét.
2011. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!:)A védőnőm nemrég végzett,és még nincs babája...Nagyon aranyos,de tud szerintem butaságokat mondani...:(

A babám már 3 hetes kora óta tartja a fejét ha ölben van,és kb 5 hetes kora óta tartja stabilan magát hason..mármint a fejét emeli,és meg is tartja úgy egy-két percig.A lába az jár folyamatosan ha hason van,emeli a popsiját,meg forog a kiságyban most már.Ma töltötte a hét hetet.Akkor jól fejlődik szerintetek?

2011. máj. 29. 22:37
 10/10 anonim ***** válasza:

nekünk már a 4 hetes vizsgálaton "ülésbe húzta" a dokink a babámat és tartotta a fejét. nem tudom mikortól tudja.


kúszni 5 hósan kezdett, ahogy olvasom elég korán, bőven ráértek még azzal.

2 hónaposan kinyomta félig-meddig magát a babám. tedd nagyon sokat pocira, azzal fog megerősödni a nyaka :)

2011. máj. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!