Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire tudtok dolgozni 2...

Mennyire tudtok dolgozni 2 pici gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves és egy 3 éves gyerekem. A 3 éves még nem óvodás, és már semmit sem alszik nappal. Az 1 éves napi egyszer 1,5 órát alszik. Reggel 7-től este 8-ig fent vannak.

Van egy bátyám, néha panaszkodok neki, hülye fejemmel. Erre most megkaptam, hogy én nevelem rosszul a gyerekeket. Mert mi az, hogy semmire nincs időm mellettük? Neki nincs gyereke, szóval nagyon könnyen ad tanácsot. Mindig a kutyáihoz hasonlít, hogy a kutyának is meg tudta tanítani, hogy mit szabad, és mit nem. Hogy én vagyok a rossz, mert miért nem tanítom meg a gyereknek, hogy játsszon szépen egyedül, amíg mondjuk anyu internetes vállalkozását űzi, vagy kint betonoz az udvaron.

Ti mit tudtok dolgozni 2 ekkora gyerek mellett? Én örülök, ha a háztartást ellátom egyáltalán.

Na, meg azt is mondta, hogy nézzem a tévét, van benne egy csomó tanácsadó műsor, mint pl. Szuperdada. Mondanom sem kell, hogy tévét sem néztem már kb. 3 éve. A Szuperdada néhány részét láttam ugyan, de nem látom szükségét, ezzel foglalkozni, mert az én gyerekeim ehhez képest angyalkák. Nincs hiszti, nincs verekedés, csak hát igénylik, hogy foglalkozzam velük.


2011. máj. 26. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Látszik,hogy nincs gyereke...az emberek azt hiszik hogy itthon lenni,gyereket nevelni és háztartást vezetni sehol sincs ahhoz,aki dolgozik.Azt hiszik a seg*ünket vakarjuk egész nap.Ne foglalkozz vele,butaságokat beszél.
2011. máj. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én igenis rászoktattam pici koruk óta őket hogy legyenek el egyedül is, hogy haladjak a munkámmal (fordítok). Általában az ágyon pötyögök a laptopon, addig a gyerekek körülöttem eljátszanak, néha idehoznak valamit, hogy megmutassák, kicsit beszélgetünk aztán játszanak tovább.
2011. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor te még nálam is jobb vagy,mert én még takarítani sem tudok mellettük :D

Van egy 3 éves lányunk és egy 10 hós kisfiúnk.Egész nap velük vagyok,ha elalszik a pici,akkor rögtön a naggyal játszom,verseket,mondókákat tanítok neki vagy azt játszunk,amit szeretne.

Takarítónő jár hozzánk heti 2-szer,Ő megcsinálja a nagyobb dolgokat is,nekem meg ha van időm,akkor naponta felmosok.

Ebédet rendelni szoktunk,a párom eszik étteremben,vacsira meg próbálok csinálni valamit,ameddig apa velük van.


Nekem is sokan mondták,hogy mások 3 vagy több gyerek mellett is tudják csinálni a dolgukat,nekem meg kettő mellett nem sikerül...Én úgy vagyok vele,hogy inkább fizetek az ebédért meg azért,hogy tiszta legyen a házunk és a takarítás/főzés helyett pedig a gyerekeimmel vagyok és játszok velük,tanítom őket.

Nálunk sincs semmi gond a két gyerek között,a lányunk szeret babázni még az öccsével is,de igénylik,hogy ott legyek velük,ami szerintem természetes.

2011. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
:) En meg egy gyerek mellett sem tudom/tudtam az altalad felsoroltakat megcsinalni. Az ember addig el sem tudja kepzelni amig nincs gyereke. Eppen ezert nevezik az egyik legnehezebb kihivasnak a gyerek nevelest. Mert olyannal alsz hiretlen szembe egyik naprol a masikra amire semmi es senki nem tud felkesziteni es innettol egy eletre szol. Minden honapba ujabb dolgok varnak rad amit meg almodban sem tudtal elkepzelni. Ugyhogy szerintem emiatt ne aggodj, konnyen beszel az aki meg nem elete at. Remlem o is megtapasztalja egyszer, hogy nem is olyan egyszeru ez. :))
2011. máj. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

úgy birom azokat,akik okoskodnak úgy,hogy nincs gyerekük.kérdezd meg tőle,hogy vigyáz -e a két gyerekre egy nap reggeltől estig,és utána magyarázzon.és mellette főzzön,mosson,takarítson,vasaljon,sétáljon a gyerekekkel.

nekem csak egy örökmozgó 21 hónaposom van.szerencsére ő jól elvan azzal is,ha ott van mellettem,így én mindent meg tudok csinálni mellette.Húsvét előtt a nagytakarítás három napig tartott az 55 négyzetméteres lakásunkban,de megcsináltam teljesen egyedül.kicsit nehéz volt,mert ha fent álltam a létrán,mászott fel utánam,ha lemásztam,mászott fel,így minden rongy kimosásnál össze kellett csukni,majd újra kinyitni.Én nagyon kicsi korától igyekeztem úgy nevelni,hogy egyedül is ellegyen,ha dolgom van.de szerintem ez gyerekfüggő is

2011. máj. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan csak egy gyerkőc van (1 éves), és csak akkor tudok dolgozni ha alszik. Laptopon dolgozok, és nem bírja elviselni ha ő nem ütögetheti, ha én azt teszem, szóval hiszti van, ha akkor akarok dolgozni mikor ő is ott van.
2011. máj. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!