Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet kenni a pár hetes baba...

Lehet kenni a pár hetes baba bőrét étolajjal és kell-e fürdetőt használni a vízbe?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm étolajjal keni születése óta a kisfia bőrét,már szóltam neki hogy vegyen baba olajat de hiába.Hogyan vegyem rá,hogy ne használja?Sőt tiszta vízzel fürdeti, semmit tisztálkodó szert nem használ!
2009. márc. 16. 10:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
gratulálok neki
2009. márc. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%

Talán ha utnanézne, hogyan állítjá elő iparilag a finomított étolajat, még az étrendjéből is száműzné!!

Ez egyszerűen abszurd, hogy csecsemőt keneget vele!

2009. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Igaza van az ismerősödnek! A babaolaj és a bolti illatos fürdetők még fölöslegesek egy kisbabának, csak tönkreteszik a bőrét. Az étolaj vagy az olíva nagyon jó és biztos nem lesz rá allergiás, mint a mindenféle agyonreklámozott túlillatosított lúgos vacakra. Szerinted mivel koszolja be magát egy pár hetes baba, amit csak fürdetőszer tud lemosni? Egy ilyen apróságnak bőven elég a tiszta víz, esetleg a gyógyszertári fürdetőkrém. Egyes bőrgyógyászok szerint nem is fontos a babákat minden nap fürdetni, elég alaposan áttörölgetni tiszta vízbe mártott szivaccsal vagy fürdetőkesztyűvel.
2009. márc. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Nekem a doki is és a védőnő is az étolajat ajánlotta, mivel az összes babaolajtól kiütéses lett a kisfiam.

A patikában is kérdezősködtem, és a gyógyszerész is azt mondta hogy vagy étolajjal vagy oliva olajjal kenjem a babámat, mert a gyári babaolajokban van olyan adalék, amire sok kisbaba allergiás és kiütéses lesz.

Én 4 hós koráig kenegettem minden fürdés előtt.

Most 1 éves, és semmi baja.

Le lehet pontozni, de nekem ezt tanácsolták, és nemegy ismerőstől hallottam, hogy szintén olajjal kenegetik a babát.

2009. márc. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
A babámat én is 100% napraforgóolajjal törlöm át fürdés előtt, de azt a patikában veszem, nem tudom mi a különbség az étolaj és e között. Amíg pici volt én sem használtam semmilyen mosakodókrémet, tiszta vízzel mostam át, a gyerekorvos is ezt tanácsolta. Kb. 2 hónapos korától kezdtük a J&J babafürdetőt és fürdés után babaolajat használni, de azt is csak a mi "hóbortunk" miatt, hogy jobb illata legyen. Már fél éves múlt, de még mindig úgy fürdetem, hogy előbb napraforgóolajjal letörlöm a hajlatokat, fenekét, aztán tiszta vízben fürdetem, a fejét mosom fürdetővel és fürdés után babaolajjal kenem át az egész testét. Szerintem is felesleges még nagyon mosni, hiszen nem piszkolja össze magát, max. az alsó fele "koszolódik", de azt meg ugye pelenkázáskor is letörli az ember lánya.
2009. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is azt mondta a védőnő, hogy étolaj vagy paraffinolaj tökéletes rá. Főként a fejbőrére, a koszmót nagyon szépen javítja! fürdető nem kell, vagy ha használtok, inkább írass fel a dokival gyógyszertárit, mert ezek az agyonillatosított akármik nem tesznek jót a bőrének!
2009. márc. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Az étolaj és az olíva olaj valóban jó. Amikor a kislányomnak annyira száraz volt az arca, mint a kicserepesedett föld, esténként olvíaolajjal kentem be. Két nap alatt pihe-puha sima lett, pedig előtte napokig próbáltam a különböző kencéket!

A márkás babaolajokat a babák bőre nem szívja be és "használja fel" rendesen, mivel azokban szintetikus anyagok vannak. A gyógyszertári babaolaj színtiszta napraforgómagból készül, úgyhogy az étolaj közelebb áll hozzá, mint az előbb említett babaolajok.

2009. márc. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Én is gyógyszertári napraforgóolajat használok minden este a hajlatok kitörlésére. Megvagyok vele elégedve.
2009. márc. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

1. vagyok, köszi a lepontozást.

mi is használtunk gyógyzsertári a vitaminos olajat, de nem vénusz étolajat...

és nem szarokkal fürdetem, hanem naturlandos fürdetőkrémmel.

2009. márc. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Latom vki elvezi a lepontozast. Akkor en is csatlakozom az eddigirt anyukakhoz. Kulfoldon elek, es a vedono itt is az olivaolajat ajanlotta. En szuletese ota ezt hasznalom a picimen. Tiszta, nem tartalmaz semmifele allergen anyagot, es a bebim bore is barsonyos. Annyira megszerettem, h mar en is azt hasznalom testapolo helyett. En is tisztavizzel furfetek. Nagyon erzekeny meg az ilyen pici babak bore, es nem is igazan koszosak.
2009. márc. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!