Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Tornaztathatom" igy a babamat...

"Tornaztathatom" igy a babamat harom es fel honaposan?

Figyelt kérdés

Minden este furdes elott egy orat "tornazunk". Ez abbol all, hogy kicsit hason van (sokaig nem marad), biciklizunk a labaval, nyujtozik, stb. Ma a karok nyujtoztatasanal (ami annyit jelent, hogy felfele all a karja es fogja a kezem) egyszeruen belekapaszkodott az ujjamba erosen, feldobta a labait a levegobe, befeszitette a hasizmait es ulohelyzetbe huzta magat.

Nem en huztam, o huzta magat, belem kapaszkodott.

Utana mar minden egyes karnyujtoztatasnak ez lett a vege, nem birta ki, hogy ne huzza fel magat, gondolom tetszett neki, de nem mertem tobbszor megengedni.

Most ez jo, vagy nem? Tudom, hogy ultetni nem szabad, nem is szoktam, hiszen meg nem tartja meg magat.

Ezt a felulest megengedhetem mar neki az esti tornazas kozben, vagy ezt sem szabad?

Egyebkent ez milyennek szamit? Korainak, keseinek, vagy normalisnak?

(Babafejlodesi tablazatot eddig meg nem mertem vegigolvasni, mert felek, hogy ha talalok valamit rajtam, amit a fiam meg nem csinal, pedig a tablazat szerint harom honaposan mar "illene", akkor parazni fogok.)


2009. márc. 15. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is csinálta,nem ártasz vele! Torna meg már mehet 3 hónaposan sőt előbb is! Amit magától csinál a bébi azt engedni kell!
2009. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
azzal szerintem nincsen baj, hogy felhúzza magát ülésbe, és hagyod, csak magát az ülést ne sokáig hagyd neki. A mozdulattal semmi gond, ezzel az izmait erősíti, a gerincét nem terheli túlzottan:-)
2009. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán! Én a kisfiamat egy dvd-re kb 3 hónapos korától - nem emlékszem már pontosan -minden este kb 20 percet tornáztattam, imádta már a napi rutinná vált.

Volt benne egy ilyen mondoka is: Felmegyünk a mozgólépcsőn fel fel fel - közben fogod erősen a kezét és húzod fel - utána - lemegyünk a mozgólépcsőn le le le - miközben engeded vissza fekvésbe. Lényeg, hogy csak pár másodperc legyen az ülés. Remélem segítettem, és további jó tornázást.(Ja szerintem ennek hatására is 34. hétre született babám 8 hónaposan mászött, rá 1 hétre felállt most meg már a bútorok mellett közlekedik.)ja, ezt csak büszkeségből írtam le:)))

2009. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is már ijenkor javában tornáztunk.Szerintem jót tesz neki, bár mi eleve nagyon erősek vagyunk.6 hónaposan felállt és 9 hónaposan már tett lépéseket kapaszkodás nélkül is.

boldog babázást kívánok!!!!

2009. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha naponta 2x-3x húzod fel max az okés, de ennél több már árt.

Normálisnak számít, ez egy egyszerű felegyenesedési reflex, amit a belső fülben lévő egyensúly-szerv ingerülete, az elülső nyakizmok nyúlása és a szem ingerlése vált ki. Már pár hetes babónál is működik.


Ha tetszik neki és ezért csinálod, akkor néhány alkalommal okés, de ezen felül tök fölösleges és ártalmas.


3 és fél hónaposan még nem sokat kell tudni a babának, csak hasonfekve fejét emelni, tehát forogni stb még nem, ne izgulj emiatt.


Jó babázást :)


Gyerek-gyógytornász

2009. márc. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a sok-sok valaszt!

Megnyugodtam. :-)

Ezeken felbuzdulva kerestem neten babatorna leirast, talaltam egy nagyon szimpatikusat, ez is mondokas, ahhoz hasonlo, mint amit a harmadik valaszolo emlitett. Rajottem, hogy szinte teljesen azokat a mozdulatsorokat ajanljak, amelyeket eddig is csinaltunk sajat kutfobol, csak a mondokak szinesebbe teszik, holnap megprobalom a mondokakkal egyutt, hatha meg izgalmasabb lesz a fiamnak.

Ulni nem engedtem, csak par pillanat lehetett, mert amint felhuzta magat vissza is fektettem. Akkor ezek szerint azzal sem artottam volna, ha naponta 3-4 alkalommal felhuzom... Tok jo, mert en annyira feltettem a gerincet, hogy egy alkalommal, amikor a ferjem felhuzta en fel oras kiseloadasban ecseteltem neki, hogy ez mennyire rossz dolog es nem szabad. :-D

Koszonom meg egyszer!

2009. márc. 15. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!