Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok ebben a helyzetben?

Mit csináltok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Ha pl. a gyermeketek már otthon evett csokit, ropit...és elmentek a nagymamához és ő is ad neki túró rudit, joghurtot, kinder csokit(több édességet), akkor mit mondtok a gyermeketeknek, hogy ne egye meg, mert holnap is van nap címszóval vagy megeheted, ezáltal megengeditek neki?

A családomban "ellentét" van. Az egyik nővérem beosztja az édességet, nem engedi, hogy sokat nasizzon: pl. ha csokit evett meg mondjuk kekszet, akkor már este nincs tejbegríz és műzli. A másik családtagomnál meg pont az ellenkezőjét látom: a gyermek napjában többször eszik csokit, kekszet, nyalókát, jégkrémet és neki nincs "nem".

Gondolom, ez a kérdés is megosztó lesz, de azért kíváncsi vagyok minden válaszra.


Egy 4 hónapos kisfiú anyukája


2011. máj. 25. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez az ő dolguk.

Hogy te mit csinálsz az meg te dolgod.

Én nem tiltom az édességet, nde ne is engedem, hogy nagyon sokat egyen.

2011. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Alinaaa ***** válasza:

Ez gyerekfüggő is szerintem. Pl:az én fiam elől nem kell semmit dugdosni, mert ha eszi is édességet nagyon kicsi mértékben a tömör csokit, meg ahogy bevesz ki is köpi. Az egy éves szülinapi tortát is csak túrta.

De a keresztfiam elől szabályosan el kell szúrni az édességet, mert ha nem azzal jól lakik.

Azért azt sem lehet hogy minden mennyiségben kapjon, ha már látnám, hogy ez a főtétel rovására megy megegyeznénk a holnapban:)

2011. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a nővéred módszerét pártolom, senkinek sem jó a rengeteg édesség. Bár én inkább adok neki tejbegrízt és müzlit, mint csokit és kekszet.


Tudom, kegyetlen vagyok, de én pl. nem veszek a gyerekeimnek édességet (csokit, cukrot stb.), rágcsálni ott a kölesgolyó, nagyon szeretik, néha kapnak egy-egy csoki/vaníliapudingot, és annyi.


A nagyszülők sem halmozzák el, mert tudják, hogy nem tolerálom.


Ami nem tiltólistás az a túró rudi és a kinder tejszelet, de ezt sem veszek nekik, mert úgyis kapnak eleget. És ezekkel is az a szabály, hogy csak ebéd után lehet, és ha nem esznek rendesen, akkor ebéd után sem.


Nekem bevált ez a következetes nevelés, az 5 éves nagyfiaim mindig engedélyt kérnek, hogy ehetnek-e egy rudit, és tudják, hogy ebéd előtt úgysem lehet.

2011. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagyszülők "kiváltsága", hogy kényeztessék a gyereket.:)

Én nem tiltok semmit a gyerektől, de mértékletességre törekszem. A nagyszülők viszont minden édességet megvesznek a gyereknek, és persze lányom ezt nagyon is élvezi. A nagyszülőket pedig hiába kérjük, hogy fogják kicsit vissza magukat, valahogy nem megy nekik...De én belenyugodtam már ebbe, úgyhogy lányomnak élmény, ha elmegy a nagyszüleihez és jól becsokizhat. Otthon pedig tudja, hogy mértéket kell tartani. Nem hiszem, hogy ettől baja lesz.

2011. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fel sem merült bennem, hogy ennyi idősen ilyen nassokat kapjon.Még most sem, hogy 8 hónapos.Az egyetlen, amit evett már, az a babapiskóta.Ropit is kapott, kb. 2 nyalásnyit.Az én babám ilyenkor még kizárólag szopizott.Most már kaphatna tejes dolgokat, de sajnos tejérzékeny gyanús, úgyhogy túró rudi kilőve!De szerintem egyébként is várnék még.A tejtermék minél később annál jobb!Kakaót pedig nem is szabad még.A védőnőt kérdezted erről?Én egyiket sem engedném!!!Még csak 4 hónapos!!!!!!!!!Gyümölccsel szokták kezdeni.Mi értelme van ilyenekkel tömni?? Nagyon ráér az édesség.Lesz még egy pár évtizede, hogy nassoljon, minek ezzel kapkodni?Először azt hittem, hogy viccelsz ezzel a kérdéssel.Egyértelműen nem , egyiket sem!!!!!!!
2011. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem 4 hónapos babára értette, csak előre tájékozódik.
2011. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

első vagyok

Gyerekkoromban rengeteg édességet ettem, 2 terhsség után teljesen jók a fogaim, nem vagyok túlsúlyos..sorolhatnám

2011. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 12:28!


Egyértelműen NEM az én gyerekemre értettem! Azért azt gondolhatnád, hogy nem fogok egy 4 hónaposnak csokit vagy épp nyalókát adni!!!!!

Csak feltettem a kérdést, hogy ti hogy látjátok ezt a dolgot?!

2011. máj. 25. 12:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól van, bocs!Félreértettem a kérdést!Olyan volt, mintha ez egy friss dolog lenne..Én is beosztanám, úgy, mint a nővéred.Ismertem olyat, aki édességen kívül mást nem is nagyon evett.Szóval, módjával.Az viszont elkerülhetetlen, hogy a nagyszülők kényeztessék, ha látod, ha nem.Egy gyerek mindig feszegeti a határait:))Okosak!Tudják, hogy ha otthon nem kapok, a mami úgyis ad!Ezen nem is nagyon lehet változtatni.Én, ha eljön az ideje, meg fogom kérni a nagyikat, hogy ne vigyék túlzásba.Csokit stb. csak ebéd után kapjon.És inkább gyümölcsöt adjanak neki, azután jöhet az édesség, ha nagyon muszáj.
2011. máj. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!