Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvási idő újszülöttnél? Azt...

Alvási idő újszülöttnél? Azt írják, hogy napi 16-18 órát kell aludnia. De.8x etetem (ez 20 perc cici, nem szopik, ezert 10 perc, mig elkeszul a tap, es odaadom neki,15 perc a mérés + átöltözés + peluscsere + 15 perc büfi)

Figyelt kérdés

Tehat összesen 8 etetés, 24-8, és akkor még ottvan a plusszban a reggeli 8-tól délután egyik fennvagyunk, és foglalkozunk egymással.


Van, amikor meg tulsagosan kifarad, es akkor meg nincs szivem felebreszteni.. nem akarok rendszert minden aron, de 5 orat csak nem hagyhatom aludni, azt irjak mindenhol.


2009. márc. 15. 16:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

ja, es kerlek ne irjatok, hogy ne adjak neki tapszert, amikor hazajottunk, csak cicirol evett orankent, felorankent, de nem volt eleg, kiszaradt, es a korhazban kotottunk ki, infuzion :((


azóta mérem minden kaja utan, bar nem nyugtat meg, amikor lefejek neki 20 mili anyatejet (igen, 10-20 milikkel szenvedek), kipotlom neki 40 mili tapszerrel, tehat az 60, es a merleg mutat 70 sulygyarapodast, vagy epp 40et.. :(

2009. márc. 15. 16:17
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem aludt sokat. 8-kor kelt, 10-kor egy fél óra. ebéd után 13-tól 15-ig, majd este 6-kor megint egy fél óra. Majd este 8-tól reggel 7-ig, úgy, hogy egyszer felkelt enni. Nagyjából 15 óra volt. 5 órát azért ne hagyd egyszerre aludni, mert össze fogja keverni a nappalt az éjszakával.
2009. márc. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

ja, es megvalami.

amig bejartam hozza a korhazba minden nap, rajottem valami fontos dologra, es ezen gondolkozzon el minden tapszeres vs anyatejes anyuka: teljesen mindegy, mit eszik, amig eszik rendesen! a korhazban rengeteg baba volt, akit csovon at etettek, mert nem evett, vagy epp azt az 50 milit egy oraig nyomtak bele a rendesebb noverek.. higgyetek el, ha baj van, nagyon sokminden atertekelodik.

(Bocs az offert)

2009. márc. 15. 16:19
 4/14 A kérdező kommentje:
Éjszaka 4 orankent eszik, egy peluscsere eleg ahhoz, hogy felebredjen, és éber legyen, bar eddig nem volt itthon annyi ejszaka, hogy "szokas"ról beszeljunk. de ejszaka sem szabad hagyni aludni, nem? marmint kajahoz fel kell ebreszteni, vagy nem?
2009. márc. 15. 16:21
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod mennyit adsz neki, nem kell méregetni, csak idegesíted magad. Én naponta egyszer, este mértem, tökéletesen elég volt:-) Szépen látszott a fejlődése. A babák nem eszenk egyformán, lehet egyszermegeszik 100-at, utána csak 20-at, ez ne zavarjon.

Ha alszik, nem kell felkeltened, ha nincs semmi baj, tehát nem sárga. (mert ez esetben lehet alusékonyabb). HA éhes, hidd el, úgyis fel fog ébredni!:-)

És hidd el, eszik amennyi kell neki.

Lányom csak napjában 2X fél órát aludt 3 hós koráig, képzelheted...

TEhát a babák nem egyformák, és nem a nagykönyv szerint működnek. ÉS ne számolgasd az órákat, perceket, miliket, mer hamar meg fogsz zakkanni..

Inkább élvezd a kicsit:-)

2009. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

sajnos megfaztam (jo esetben, a korhazban két tudogyulladasos baba mellett volt, o remelem nem kapta el, en lazas vagyok, folyik az orrom, tusszogok, ugyhogy probalok nem egy legterben lenni vele, ha a szivem szakad is meg, bar szoptatni mindig probalom, mert az LLL szerint azt lehet..)


az a baj, hogy még sárga picit :(( 216os bilirubin szinttel engedtek haza masodjara (amikor szules utan hazaengedtek 280 volt, de masodjara amikor bementunk mar ennyivel nem engedtek haza, sot, akkor meg javaban kék fény alatt volt).. szóval még sarga.. a nozijan latszik még..


ma enekeltunk, meg korbejartuk a lakast, de nagyon felek, hogy elkap tolem valamit.. mondjuk nagyon jo motivalo teny, hogy az utolso cseppig kinozzam a bevizesedett + begyulladt melleim, mert allitolag anyatejtol kevesbe fog megbetegedni..


elso baba, es ugy erzem jól kikaptam mindent, csak neha tenyleg nem tudom mi a legjobb.

2009. márc. 15. 16:38
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sztem ezt a naponta méregetősdit felejtsd el! Hetente 1x mérd! Én hasonló cipőben járok, mint te, csak én a 3. babával. Nekem is minimális tejem van és tápszerrel pótolok. Éjszaka én nem cserélek pelut csak ha kakis! Igaz megtelik, de nem ébred fel legalább! Tedd cicire ha úgy gondolod termelődött már elég az előző cicizéshez képest (nálam ez 4-5 óra). Mi 6x eszünk egy nap, 100-120 ml-t (6. hetes). Sztem éjszaka hagyd aludni, inkább nappal tartsd be a 3-4 óránkénti etetést. Nem baj ha 5 órát alszik, ha hazaengedtek a kórházból már nem vészes a sárgasága. Nekem is sárga volt, de az itthoni nyugodt légkör és igény szerinti etetés meghozza az eredményt!

A gyógyszertárban lehet maszkot venni, hogy ne kapja el a betegségedet. Remélem segítettem!

2009. márc. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én babám febr. 25-én született. Az elején ő is sárga volt, így nagyon aluszákony volt, napközben 3 óránként keltettem, éjjel hagytam aludni, mikor éhes lett, felkelt magától s sírt. Ne várj tőle napirendet, átalussza szinte az egész napot, de egy hét után, mikor elmúlik a sárgaság, majd lehet le sem tudod rakni mint én, s azon aggódsz majd miért nem alszik. Az én babám abszolut nem tartja be a 18-20 óra alvást, egész nap fel van, s éjjel alszik ,egyszer kel fel enni, néha kétszer.


Nálunk így néz ki egy nap.:

Reggel hatkor kel (plusz minusz fél óra), megetetem, szopik. Próbálom elaltani, nem sikerül :) max. fél órát alszik ölben, utánna mikor próbálom lerakni, mindig felkel, s fitt, egész nap csak ölben van el, sétálok vele a lakásban fel le.

10 körül megint cicire teszem, majd megint próbálom elaltatni, egy fél óra össze jön ölben, de ismét mikor le akarom rakni, felébred.

12:30 körül megint cici, próbálom altatni, van hogy ölben elalszik, majd leteszem, s nem kel fel a kiságyban, s akkor alszik 2 órát, ez eddig 2x sikerül második hetében, akkor alszik 4-5-ig, majd ismét cici, s ébren van 7-ig, amikor fürdés. Cicire rakom, s elalszik olyan 8 körül, de van hogy csak 9-kor.

Hajnalban 1-2 között felkel, etetés, de vissza is alszik még evés közben, majd reggel hatkor kel.


Még csak annyit, hogy nekem sem cicizett míg sárga volt, mert állandóan bealudt rajta, s fél óra alatt, 10 grammot ha evett, ezért 2 hetes korára hízta vissza a születési súlyát. Miután elmúlt a sárgasága, éberebb lett, s most már igaz egy óra alatt, két mellből de megeszi az 50-60 grammot, s naponta hízik pár dekát, szóval hátha nálad is beáll majd, addig próbálkozz a cicizéssel, hogy ne felejtsen el szopni.

2009. márc. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

es ha vegigalussza az ejszakat, nem baj? nagyon a lelkunkre kotottek a korhazban, hogy ejszaka 4 orankent, nekem nincs ellenemre, ha akkor, amikor sir, bar ha ehes, ugyis felebred.. kiprobaljuk.. koszonjuk.


nalunk 8kor van az elso etetes, majd 11kor, majd 2kor, ez ido alatt teljesen eber. a ketto utani szopikor bealszik, otkor most elhataroztam, hogy nem ebresztem fel, de direkt felkelt, ilyenkor vagy visszaalszik, vagy nem (ma eppen nem), aztan 8kor probalunk spontan szopizni kilencig, kilenckor furdes, sajnos utana jon a tap, mert eddig sose evett 10 miliknel tobbet, aztan ejfel, es negy ora..

aztan nyolc óra, stb

tobbe kevesbe mukodokepes a dolog, csak a szopi probakkal, tapkeszitessel stb ugy elhuzom az idot szegenykenek :((

de azert ugy szeretnem, ha szopna.. de ha tapszeres lesz, az se banom, csak csinaljak mindent a leheto legjobban

2009. márc. 15. 19:23
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy amíg sárga, 2 óránként etessem minimum. És az enyém is besárgult, de simán hazaengedtek. Igaz, itthon 3 nap alatt el is múlt neki.
2009. márc. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!