Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos mennyi joghurtot...

9 hónapos mennyi joghurtot ehet naponta?

Figyelt kérdés

Imádja a babám a natúr joghurtot, de turmixoltam már bele banánt is, uzsonnára tökéletes és mégsincs benne cukor mint a boltban kapható baba joghurtokban.

Ha egy nap egy kis poharas joghurtot megeszik 1,50-es, az nem árthat meg?


2011. máj. 24. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért ártana?
2011. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvastam egy baba szakácskönyvben, hogy a joghurttal és tejföllel csínján kell bánni még ilyen korban. Csak a mennyiséget nem írta le, hogy mégis akkor mennyit ehet. Vannak ugye ételek, pl. a csirkemáj is, amit ugyan ehet, de heti egyszer. Tehát ezért kérdezem.
2011. máj. 24. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Napi 1 joghurt bőven elég. Én úgy szoktam , h délelőtt gyümi , délután joghurt vagy fordítva, de csak 1x kap egy nap. Vagy a joghurt helyett túró, de akkor már aznap nem adok neki joghurtot.
2011. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2011. máj. 24. 14:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek nagy-nagy butaságok.(és a férjem szerint is,aki ugyan "csak" sebész,de mégis orvos.)

Sajnos túl sok könyv ír túl sok mindent és a vége egy megzavarodott anya.

Mondták, hogy a gyerek neegyen sok mindent bizonyos kor előtt, hogy ne legyen allergiás. Aztán kiderült, hogy ezután sokkal többen lettek ételallergiásak.

Ezért most azt mondják,hogy de,igeniskezdjen elmindent enni még az alatt az idő alatt amíg szopik. de ez csak egy példa.

Pl.májból is több mint egy kilót kéne megetetned egy hónap alatt a gyerekkel ahhoz, hogy esetleg sok legyen. Ezért inkább ilyesztgetnek és azt mondják max.egyszer.


Hallgass az érzésedre és figyelj arra, hogy a gyerek mit érez,mi jó neki. Amit szívesen eszik azt adj neki.és amit nem,azt ne. A joghurt semmiképp sem fog megártani.

2011. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen valóban csínján kell bánni vele, mert fehérjével van tele és kialakulhat fehérjeallergia. De szerintem ez nem ilyen kicsi korra igaz, hanem nagyobbra.

Mondjuk reggeli előtt kakaó, reggeli tejbedara, tízórai joghurt, ebéd tejföllel habart bableves, uzsonna tejszelet, vacsora tejpép és akkor lefekvéskor még egy kis kakaó. Ez így már túl sok fehérje. Tudom ez extremitásnak tűnik, de egy ovis étrend tud ilyen lenni. Anyukám ovis konyhán dolgozik és tőle tudom ezt. És ő mondta figyelni kel, hétköznap otthon tejes dolgot már ne kapjon a gyerek.

Úgyhogy én figyelek, hogy ha tejbedara a reggeli akkor joghurtot nem kap tízóraira. Jó az én gyerekeim már nagyobbak. És inkább idősebb korban kell erre odafigyelni, amikor már teljesen felnőtt étrenden van. Hogy minden tápanyagból megfelelő mennyiség jusson és nem menjen el extrémbe egyik sem. Különösen a fehérje ne.

2011. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti hozzászóló teljesen igazad van, engem is nagyon összezavarnak sokszor az egymásnak ellentmondó nemcsak újságok, könyvek, hanem még a védőnők-orvosok is.
2011. máj. 24. 14:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!