Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig "kínozza" vajon? Nem...

Meddig "kínozza" vajon? Nem tud aludni

Figyelt kérdés

Kicsi lányom nagyon nehezen tud elaludni, és nem tud aludni.

Mozgásban van álmában:( Most is elaltattam, letettem aludni. Hátról oldalra billent, és egyből felnyomta alkarra magát, azonnal felébredt.

Ha hason van kúszik, vagy oldalra billen, háton is billeg:(

Annyira kialvatlan ha 5percet tud aludni már jó.

Ötletek, hogy pihenni tudjon? Saját magát ébreszti fel, meddig lesz ez így?


2011. máj. 24. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:

és szopi után hasra teszem és mellé fekszem míg el nem alszik mélyen

a kezemmel meg simogatom a hátát és nem engedem h mozogjon


mindig ugyan akkor altasd

legyen rituálé pl ebéd fogmosás mosdás alvótárs (csak alváshoz add neki oda) mese 2-3 perces és mindig ugyan az)

ne enged h 5-10 perceket aludjon

húzd el a sötétítőt vagy rolót vagy redőnyt /kinek mi van

előre ha nagyon meleg van

nekem bevált h mellé fekszem / rendszeresen el is alszom és akkor a baba is jobban alszik ha én is :-)

2011. máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen kicsi? Hány hónapos?

Nálunk akkor volt ez, amikor megtanult valamit. Pl. forogni és akkor álmában is forgott és felébredt rá. Én azt csináltam, hogy magamon hagytam, hogy ott aludjon. (napközben) - legalább én is pihentem :)

2011. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

4hónapos még/már.

Napirend már van, nem azzal van a baj. Fejlődik, most nagyot nőt(súly és hossz)

Szépen elaltatom. Most indult be a mozgás is nála nagyon. És akaratlanul nekiáll mocorogni álmában.

Én nem hagynám, hogy csak 5percet aludjon, de nem nagyon lehet visszaaltatni.

Egész nap nem heverhetek mellette, a nagy2éves, vele is foglalkozni kell. de vele nem volt ilyen gondom, ő álmában nem ficerget, vagy nem ébredt fel rá.

2011. máj. 24. 10:09
 4/4 anniebianca ***** válasza:
Nálunk is ez volt minden mozgás megtanulásánál, és nem akarlak elkeseríteni, de ezen nem tudsz érdemben segíteni, viszont jó hír hogy kb 2-3 hétig tart utána visszaáll a nyugi. A fiam most 8 hónapos, csinálta ezt mikor megtanulta a fejét emelni, mikor támaszkodott,mikor forgott,kúszott, mászott, állt. Már 1 hónapja megtanult mászni, de néha még most is van, hogy éjjeli mászás közben felpaszírozza magát a kiságy falára,olyankor nyöszörög álmában.De egyre ritkábban. Hidd el jobb lesz idővel!Főleg mikor már keresztül kasul mászkál a lakásban meg kint, úgy elfárad,hogy nem lesz kedve álmában is gyakorolni!:D
2011. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!