Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan turbózzam fel magam a...

Hogyan turbózzam fel magam a terhességre?

Figyelt kérdés

Egészségileg és fizikumilag értem elsősorban. Milyen tornagyakorlatokat végezzek? Miket kell megerősíteni? Hát, has?


Ti milyen vitaminokat szedtek, tényleg hasznosak ezek a szerek? és milyen vitamin segít teherbeesni?

Fogamzásgátló után mennyi idő kell, míg kitisztul babavárásra a szervezet?


Ti a nőgyógyászotokkal minden kérdést meg tudtok beszélni?


Mennyibe kerül egy szülés?


Párod és Te hogy vészelted át a nehezebb időszakokat?



Ilyen és hasonló kérdéseimhez hol találok blogot, vagy válaszokat. Köszönöm szépen segítségeiteket! Jó egészséget kívánok!


2011. máj. 23. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a szülésnél a kitolási szakasz volt nehéz, pedig normál hasizommal rendelkeztem, de azt nem árt a terhesség elött erösíteni, de nem kell túlzásba sem vinni.


èn csak a teherbeeséstöl szedtem vitamint, normál terhes vitamint, nem kell túlzásba vinni, csak az elsö trimeszterben fontos a folsav bevétele, aztán ha elég vitamin dús ételt eszel akkor nem kell, habár a baba nagyságát nem befolyásolja.

Fogamzás gátló után nem kell már várni. a ygógyszer annyira gyenge hogy akár közben is teherbe ehetsz és akkor sem vetetik el, mert semmit nem árt a magzatnak max a nyálkahártya az elsö 3 hónapban nem elég erös és nem tud megtapadni az embrió, nem esel teherbe. vagy több petesejted is érik és kétpetéjü ikreid lesznek.


a szülés és a terhesgondozás otthon ingyenes. neked kell eldönteni hogy jársz korházba vagy sztk-ba vagy magán dokit fogadsz, majd a szüléshez ugyan ezt kell eldöntened.


nehezebb idöszak mindenkinél más. nálunk az volt hogy a terhesség alatt én nagyon kiszolgáltatottnak éreztem magamat így alig vártam hogy megszüljek.

2011. máj. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlónak kb. 3 hónap kell, hogy kitisztuljon a szervezetedből.

Táplálkozz változatosan és egészségesen pl. sok gyümölccsel, zöldséggel egészítsd ki az étrendedet.

Fórumot sajnos nem tudok ajánlani ilyen témában, mert még én magam is ez előtt állok.

2011. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

fizikálisan valami torna vagy úszás azt terhesen is lehet :-)


vitamin nem segít teherbe esni elvileg vannak hormonok amik igen de nem mindeninek várd ki amíg a tested és a leked is készen áll :-)))

esetleg Elevitet szedj

bár ha rendesen és változatosan táplálkozol akkor nincs szükséged rá

fogamzásgátló kérdés milyen a tabi után olyan 3 hónap addig inkább gumi

injekció után hát kinek hogy de ott is kell jó 3-5 hónap

mire lesz ovulációd

igen megtudtam beszélni

ha nem tudod akkor bármikor válthatsz akár szülés előtt is :-))

nem vagy hozzá kötve olyan legyen aki megfelel neked

a szülés ingyenes bármely állami kórházban

kérdés h te akarsz e adni és kinek és mennyit itt nincs szabály

(én nem adtam soha pedig 3 gyerek van és 2 császáros volt)

a hálapénz utólag és csak akkor ha tényleg megvoltál elégedve !!!!

ha előre kéri akkor keress másikat

nem volt nehezebb időszak én végig élveztem (nem volt reggeli rosszullét vizesedés nem híztam stb.....)


a blog személyes élmény

de minden terhesség más és minden szülés is

még akkor sem ha 3 gyereked van :-)))

persze vannak ugyan olyan dolgok de nem minden !


amugy itt is kérdezhetsz és ott vannak a babaportálok és a origó fórum

Google : szülés fórum és kidob pár ezret :-)))

2011. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem itt sok jó infó van, érdemes keresgélni, vagy 1 konkrét kérdést kiírni, ha nem kielégítők a válaszok.

Én a terhesség előtt elmentem a dokihoz, hogy vizsgáljon meg, hogy nincs-e gyulladásom, vagy valami gond. Ilyenkor tanácsokkalis ellátnak, szóval én ajánlanék neked egy ilyen konzíliumot.

Már a terhesség előtt érdemes elkezdeni a vitamin és a folsav szedését, de erről is van itt jó pár kérdés és válasz.

2011. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!