Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kóstoltatós kérdés! 5. hónapos...

Kóstoltatós kérdés! 5. hónapos a babám, anyatejes. Elkezdtük kóstoltatni a védőnő javaslatára, de amit javasolt azt kiköpi. Mikor kóstolhat mást is? Most ezt a sütő tököt-almával eszi.

Figyelt kérdés

Alma lé,almapüré,őszi lé-püré nem ízlik neki.

Adtam neki sütő tököt, ebből a reggel és du.szopi után megeszik 50-50g-ot, mást még nem próbáltam.

Nem baj ha ezt eszi, naponta 1x van széklete, olyan mint amit megevett.

Üveges ételt adtam neki, Sütőtök-alma, így ebben a formában lemegy az alma is.

Nem sok ennyi idősen napi szinten 100g másfajta étel az anyatejen kívül?Azt olvastam, h besárgulhat tőle, ennyitől is?

Elég hamar megette ezt az 50g-ot,második alkalommal már nem volt neki elég a pár kis kanalas megoldás.

vagy inkább pépet vegyek? szerintetek jó ez így?


2011. máj. 23. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez így szerintem teljesen jó! Én is almával kezdtem és nagyon nem szerette a lányom, sőt olyan székrekedése lett tőle, hogy a napi kettő helyett 3 napig semmi :(. Mindenhol azt olvastam, hogy külföldön nem is ajánlják a nyers almát kezdésnek, hanem azt is megfőzik. A sütőtöktől nem lesz semmi baja, és a 100 gramm naponta nem is sok! Szerintem próbáld meg még a sárgarépát és a krumplit is, azt nagyon szokták szeretni. Csak fokozatosan! Lehet, hogy még enne mert ízlik neki, de először azért szerintem 60-70 grammnál többet ne adj! Én a tejpépekkel még várnék, azért elég édesek, ha ilyen lelkes a főzelékkel, ne ez vegye el a kedvét. Először válts ki egy étkezést és csak azután (szerintem). De a legjobb úgy lenne, ha tízóraira gyümi, aztán ebéd főzelék kiváltás és akkor utána uzsi/vacsi tejpép.
2011. máj. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat, sokat segítettél!

akkor maradunk egyenlőre ennél tökös-almás variációnál ha ennyit ehet és szereti is úgy néz ki.Viszont akkor a tökkel kell majd variálnom, turmixolok bele burgonyát , répát ilyesmire gondoltam.Szerinted mikor kell kiváltani egy étkezést? úgy értem, h egyszer csak szopi helyett próbáljam ezzel megetetni és utána legyen a szopi? Ti , hogy csináltátok?

2011. máj. 23. 10:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Reggel maradjon a szopi, ha teljesen jól lakik vele. Tízóraira kapjon sütőtököt almával vagy krumplival vagy répa-krumplit répa-almát és egyen amennyit jólesik (ha előtte már túljutottak a kóstoltatáson és minden rendben volt). Ezután még megkínálhatod cicivel, de szerintem max. két korty lesz. Amúgy az én lányom egyszerűen csak összezárta a száját és elfordította a fejét ha nem kért többet és utána már nem is szopizott. Most már 10 hónapos és ha nem kér egyszerűen édesen azt mondja, hogy nemmmmm.
2011. máj. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm!

aranyos lehet a kislányod mikor mondja, h neem:)

Remélem nekünk is jól megy majd a szopi kiváltás, igazából majd csak akkor nyugszom meg ha már túl vagyunk ezen is!

szia

2011. máj. 23. 10:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!