Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor mi van? Védőnő kérdés.

Most akkor mi van? Védőnő kérdés.

Figyelt kérdés

Szóval 32 hetes ikreket váró kismama vagyok,van fogadott dokim akihez 4-én kell majd mennem,ma voltam a védőnőnél és nem értem erőlteti a cukorterheléses vizsgálatot,nos

1:24 hetesen voltam nem gáz az eredmény

2:értelme nincs mivel max 3-4 hétig húzom még mert nagyok a bébik

3:ha van dokim akkor most mit akar beleszólni,majd a dokim eldönti

4:nincsen cukorra utaló tüneteim

5:nagyon nagy a terhem nem bírok ki 2 órahossza várakozást az evésről nem is beszélve.

Kiakadtam!Ti mit tennétek??


2010. okt. 28. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy beszéltél az orvosoddal és azt mondta nem kell a vizsgálat.

Gondolom csak nem bírálja már felül az orvost. ( bár néhány védőnőnél ebben sem lehet biztos az ember)

2010. okt. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem nézett vizeletmintát?!

Nekem abban látott több cukrot és akkor figyelmeztetett.

Egyébként a doki a mérvadó.

2010. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Áhh dehogy is...már a múltkor vagyis kéthete is emlegette ezt a vérvételt és akkor még vizeletmintát is elfelejtettem vinni,most vittem és azt mondta minden okés.Csak olyan dologba akar beleokoskodnia amibe nem kellene,és nem is megyek el csak ha majd a doki mondja.Viszont még egy dolog kiakasztott,jönne jövőhéten valami hülye tanulmányra,alig bírok ülni annyira nyomnak a picik már csak a pihenés esik jól.Mondjuk én voltam a hülye mert megkérdezhettem volna hogy miért nem hamarabb mondjuk a 20. hetekben jött ki!!Mi értelme ennek a tanulmánynak??Jaaaaj már most kiakaszt mi lesz ezután???...hát majd ha nagyon kell akkor eligazítom és kész:-(
2010. okt. 28. 21:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Tarts ki, szegénykém!!!
2010. okt. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Barátnőmet állandóan csak felidegesítette a védőnő, folyton hülyeségeket beszélt, és leszólta, hogy miért nem házasodnak össze a párjával. Úgyhogy amint megszülte a babát, írt egy nyilatkozatot, hogy a továbbiakban nem tart igényt a védőnői szolgálatra,és nem kellett a védőbe mennie, és a védőnő sem ment hozzá többet.A védőnő csak a terhesgondozás alatt kötelező,utána már van gyerekorvos, ha kérdésed van, hozzá is mehetsz.

Én 19 hetes vagyok most, és mondtam a védőnőmnek, hogy nem szeretném, ha kijönne felmérni, meg körülnézni,mert semmi köze hozzá, hogy palotában,vagy disznóólban élünk e.Nincs mit szégyellnem, de nekem sincs szükségem rá, hogy egy tök idegen bóklásszon a lakásomban. Kicsit megsértődött,de nem erőszakoskodott.

2010. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnk se mondott eddig sok okosságot.(20 hós lesz a kislányom:))
2010. okt. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A mi védőnőnk se különb, ne foglalkozz vele! Azzal foglalkozz, amit a doki mond neked.

A védőnők különben sz*rt sem érnek. Én legalábbis egyről nem hallottam, akit valamelyik barátnőm is dicsért volna, vagy hatékonyan segítene. Inkább csak protokollból járnak ki a babákhoz is.

2010. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi csajok a bíztató szavakat:-9

Már kezdtem azt hinni hogy egy hárpia lettem...:-)

Nem akarom megsérteni de szerintem az lesz a vége,mivel én saját magam szeretem megoldani a problémáimat meg majd segít az anyai ösztön no meg a gyerekorvos,hisz mindenféleképpen inkább a gyerekorvoshoz vinném a piciket mint egy háááát kicsit gyagyás védőnőhöz.

Jaaaj de sajnálom hogy nem utasítottam vissza a látogatását,hisz ha hiszitek ha nem még a babaszoba sincs kész,most készülnek a babágyak, akkor meg mi a fenét jön ide sasolni,mondjuk azt tudom hogy imád elidőzni a látogatásokkor:-)

Már mindegy csak kibírom valahogy,vagy nem hisz ha ülök akkor mintha szakítanának alulról úgy fáj a picikéimtől,gondolom nagyon nyomják már a méhszájam:-)

Szép napot nektek:-)

2010. okt. 29. 09:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm eddig nagyon jó fej,Ő megmondta,hogy nem fog kijönni,mert nem szereti ezzel zaklatni a kismamákat :O Tök laza,nem szól bele a dolgaimba,pláne nem bírálja felül az orvosom döntéseit.


Kérdező:Szerintem nem reagálod túl.Egyszerűen mond el nekiu azt amit ítt leírtál,és hogy az orvosodra halgatsz.

2010. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekelne az, hogy mit mond a védőnő! Az orvos a lényeg. Barátnőmmel 1 idős terhesek vagyunk 2 külön védőnőhöz tartozunk. Barátnőm 20 kg-ot hízott eddig, én 15-öt, és már kaptam is a fejemhez a túlsúlyt, míg barátnőmnek, azt mondta, hogy "én meg 25 kg-ot híztam" -a védőnő :) Nekem is idegesítő a terepszemle, amit művel... Semmi köze egy vad idegennek ahhoz, hogy mit csinálok a lakásomban, és mit csinálok a gyerekemmel. Szép a lakásom, ez nálam elvi kérdés.
2010. okt. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!