Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos kisfiam újabban...

17 hónapos kisfiam újabban nem akarja enni a főzelékeket, miért? Eddig ette szépen, de pár napja ha meglátja, hogy közelítek felé a tányérral, menekül, eltolja a kezével, mondogatja, hogy NEM!

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbálj pár napig "felnőtt" ételt adni neki: rakott krumpli (az én 17 hónaposom ma ezt evett, már kolbásszal és koviubival együtt), paradicsomos húsgombóc, fasírt krumplipürével stb., aztán hátha újra elfogadja majd.

Én heti 2x főzök neki - ahogy én hívom - tavaszi vegyes főzeléket, amibe azt teszek, amit épp itthon találok, jól befűszerezem (lestyán, tárkony, kakukkfű, majoranna, hagymák stb.), egyébként azt eszi amit mi.

2011. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szemfogak?

Nálunk legalábbis ez okozza a problémát (20 hós lesz, most bújnak a felsők, és hol vannak még az alsók...), immáron vagy egy hónapja. :( Nem akarlak elkeseríteni, de lesz ez még rosszabb is. :(

2011. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én csak akkor adok neki főzeléket, ha más nincs. Illetve az akkor üveges bébiétel. Ha hoznak a szüleim ebédet, ő is azt eszi, ha én főzök, akkor is azt eszi. 16 hós lesz egyébként. Persze nem túl fűszeres, zsíros ételek ezek. De szinte már mindent evett. Kis falatokra vágom neki és szépen mindent megrág. Azért arra figyelek, hogy viszonylag puha ételek legyenek, mert a rágó fogai most bújtak ki, igazán azokkal még nem tud rágni, ahogy mi. Talán nő a foga és fáj neki, azért nem akarja enni. Pár napig ne add neki, vagy akár egy hét is lesz, mire újra megeszi.
2011. máj. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ma próbáltam neki adni krumplipürét,csirkehusi darabokkal.De mikor közelítettem felé a tányérral,szintén eltolta a kezem,mondta,hogy nem.Hiába mondogattam neki,hogy ez más,meg is mutattam neki........semmi.Foga jön neki mert elég rendesen nyáladzik + a feneke is piros.Lehet zavarja a kanál ha a szájába teszem.De a kukit,kölesgolyót eszi rendesen + reggelire a Junior italt is szépen kiszívja az üvegből csak a kanalas kajákkal van baj.
2011. máj. 23. 21:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor ne erőltesd. Nálunk is volt, hogy szinte napokig csak a tápszer kellett neki. Most már 12 foga kint van, de talán már a szemfoga is áttörte az ínyét, 16 hós lesz. Figyi, éhen nem hal, azt eszi, amit kíván és meg tud enni. Biztos eléggé fájhat nekik, meg van nekik is a maguk baja, már ilyen kicsin is. Nálunk 9 hósan volt a legrosszabb, először a gyümit nem ette, majd a főziket sem. Ekkor indult meg felül a foga és azóta folyamatosan bujnak ki. Meg hullámokban többet-kevesebbet eszik.
2011. máj. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg esetleg csipegetős kaját adhatsz neki, vagy a csirke úgy sem kellene neki?
2011. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
8 foga van neki ha azokat is beleszámoljuk amik még nem bújtak ki teljesen.Volt már ilyen időszak(11 hósan),mikor kezdtek bújni a fogak,hogy csak a tápszert volt hajlandó elfogadni,mást nem.De ez 1 hétig tartott.Illetve még a főzelékeket kiitta cumisüvegből de ennyi.Az ivással nincsen gond(szerencsére),teát,gyümilevet,stb. issza szépen.Katonákat szokott enni,ha reggelizünk,jön fel az ágyra és kell neki falatkákat csinálni,kéri is,mutat a kajára(beszélni még nem beszélünk,de nagyon jól megérteti magát).Majd csak túl leszünk ezen előbb-utóbb.Hugom is mondta,hogy ne aggódjam magam agyon,az ő lánya mikor fogzott,volt olyan,hogy egész nap nem evett semmit csak ivott.Akkor adok neki kölesgolyót,kukit,rágcsákat meg katonákat többször.Ha egyszer nem akar enni főtt kaját,nem tudok mit csinálni,tömni nem tömhetem meg,nem kacsa:))) Köszike a tanácsokat!!!!!!!!!!!!
2011. máj. 23. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!