Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól főzhetek főzelékeket...

Anniebianca kérdése:

Mikortól főzhetek főzelékeket ugyanúgy 9 hónaposomnak, mint nekünk?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az olajos-lisztes rántásra és pl tejet mikortól rakhatok spenótjába, meggyszószba?

Kenyérféléket, joghurtot, túrót,ilyeneket már eszik 1 hónapja.


2011. júl. 15. 06:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Rántás már mehet, én tejet viszont csak 1 éves kora után használtam. 10 hónapos koráig natúr joghurt + liszt, 10 hónapos kora óta tejföl + liszt nálam a habarás, de én semmit nem szoktam felönteni tejjel, minden főzelékfélét és a szószokat is tejfölös habarással készítem.
2011. júl. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lisztes rántást 8 hónapos kortól lehet, sőt kell is, mert ilyenkor már szükségük van rá.Én eddig csak főzővízzel kevertem ki a lisztet.Most derült ki, hogy hála az égnek, nem érzékeny a lányom a tejfehérjére, így apránként bevezethetem majd nála a tejtermékeket.De nem tejföllel kezdünk.9 hónapos múlt.Fűszereket is lehet: babérlevél, kapor, petrezselyem, pici (minimális) fokhagyma vagy vöröshagyma.A tejjel én még várnék, bár a gastrós dokink szerint kaphatna akár tejbegrízt is rendes tehéntejből úgy, hogy 1 deci tej, 1 deci víz, és előtte fel kell forralni a tejet.De ezt én még nem merem, mert hónapokig nem kaphatott semmilyen tejterméket, így letámadni brutális lenne.Tejbegríz helyett majd kap tejpépet fokozatosan bevezetve.Védőnőnk szerint pici pirospaprikát is lehet a főzelékbe tenni, szokja csak a magyar ízeket.Ezt már kipróbáltam, imádta!Olyan íze volt a krumplifőzeléknek, mint a krumplis tésztának:))
2011. júl. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!