Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Glutén tartalmú kekszet adtam...

Glutén tartalmú kekszet adtam véletlenül a 9 hós kislányomnak. Baja lehet tőle?

Figyelt kérdés

A boltban úgy reklámozták nagy betűkkel h gluténmentes babakeksz..megvettem, 5-6 szemet evett is belőle amikor olvasom az apróbetűsbn h gluténtartalmú...

Basszus!


2009. márc. 14. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, mi is felnőttünk valahogy. Te is kaptál valószínűleg gluténtartalmú kekszet már jóval fiatalabb korban is, csak lereszelve. Kérdezd meg anyukádat!
2009. márc. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tőle semmi baja, nyugi. Én 6 hónaposnak való Hippes babakexet vettem,amibe glutén volt. Nem szabad ennyire félteni őket.
2009. márc. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a kislányod kiskönyvét! Én úgy emlékszek, hogy ott az volt írva, hogy 8 hónapos kortól már kaphat glutén tartalmú dolgokat. Bár ha volt a családban lisztérzékeny, akkor egy éves koráig várni kell.
2009. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy is kaphatna már. Ne félj, semmi baja nem lesz. A fiam 7 hónaposan már csócsálta a kiflit amikor majálisozni vittük :) Most 2 éves és sose volt semmi baja még.

Mondjuk az tényleg durva, hogy bereklámozzák valamivel, ami nem is igaz.

2009. márc. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát, igen be is lehetne perelni őket megtévesztésért! Micsoda szemétség!

Igaz én is elolvashattam volna, na de olvasgasson az ember apróbetűset mikro a kölyök üvölt a babakocsiban mert már unja a bevásárlást...!!

2009. márc. 14. 22:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is így jártam, 5 hónapos kortól adtam neki a kekszet, mire vagy 2 hónap múlva felfedeztem, hogy van benne glutén. Nem látom, hogy baja lenne. De bennünket meg már 3 hónaposan elkezdtek etetni mindennel. 7 hónaposan már azt ettem, amit a felnőttek, és most sincs semmi bajom. Szerintem túl sokat aggódunk ezen.
2009. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez melyik keksz volt?
2009. márc. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Basszus, mi lenne ha előbb tájékozódnál a gluténnal kapcsolatban? Mért kell bepánikolni? Nem értem mért van mindenki ennyire megijedve tőle?

Bocsi, de felháborít, hogy a szóbeszéd mennyire félrevezethet bennünket.

Egyetlen dolgot mond, ami a glutén ellen szól!

(kivéve, ha a családodban van lisztérzékeny, akkor elnézést)

Légyszi olvass bele ezekbe:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. márc. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Én is kissé már mosolyogni valónak tartom, hogy ez a legújabb para-szó, hogy glutén. Jajjj :) Eddig a kazein volt, most a glutén. De persze csak így, tudományos néven, mert mostanság minden anyuka tudós. Most, hogy a kazein elmélet megdőlni látszik, van helyette a glutén. Pedig a tej körül is mekkora felhajtást csaptak, hány anyuka volt/van, aki a gyerekének 3 éves koráig megvette a "babatejet" csak mert jajj, különben tej allergiás lesz. Aztán érdekes, most megint azt kutatták ki, hogy már 10 hónaposan is adható (na persze nem a WHO szerint, mert az a tápszer gyárak és egyéb gyárak zsebében van).
2009. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A glutén egyes védőnők/orvosok szerint 6 hós kortól adható. Tehát nem lesz baja.

Ez is túllihegett kérdés, mint sok más.

2009. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!