Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mi a baja a kislány...

Most akkor mi a baja a kislányomnak? Már nem tudom, hogy mitévő legyek. Egy kicsit nagyon hosszú leszek.

Figyelt kérdés

Május 4-én megkapta a kislányom a 15 hónapos oltást. Nem volt semmi gond, egy kicsit talán aluszékonyabb volt mint máskor, de ennyi, szerintem ez teljesen belefér. Aztán napokig semmi gond nem volt. Majd 14-én este belázasodott egy kicsit, 37,5 volt, de arra gondoltam, hogy ez még az oltás, a doki néni is mondta, hogy 7-10 nap múlva is jöhet ki mellékhatás, meg egy picit be is taknyosodott. Aztán másnap, vasárnap, elmentünk keresztelőre, mert mi lettünk a keresztszülők, és a keresztelő utáni ebédnél már nem akart enni. Semmit, de semmit. Sőt, egész délelőtt inni is alig ivott. Látszott rajta, hogy egy kicsit bágyadtabb, de arra gondoltunk, hogy a hirtelen meleg egy kicsit megviseli. Aludt egyet Apa ölében, aztán hazajöttünk, itt szépen megette az ebédjét, nem volt gond. Ivott is szépen, majdhogy nem annyit, hogy a délelőtti ivást is bepótolta. Aztán másnap nem volt semmi gond, evett-ivott, jó kedvű volt. Aztán kedden megint nem volt hajlandó enni délben, csak egy kis tápszert. Az uzsonna és a vacsora sem nagyon kellett neki. Láza nem volt, csak enni nem akart. Szerdán elvittem a dokihoz, ő azt mondta, hogy valószínű a kanyaró elleni oltás okozza, mert tiszta hólyagos a torka, de amúgy minden rendben van a gyerekkel, nyugodjak meg. Ja, és borzasztóan fogszik (8foga jön egyszerre).Ha csak tápszert eszik, nem gond, mert fájdalmas a nyelés, hétvége felé valószínű, hogy elmúlik, ezzel utunkra bocsátott. Ja, meg adjak neki c-vitamint, hogy esetleg más betegséget ne nagyon nyaljon be. Csütörtök-pénteken már megint jól evett, nagyon örültem. De aztán eljött a péntek este, 38,8-ra felment a kislányom láza (soha nem volt még ilyen magas neki). Szombaton is bágyadt volt, délelőtt még el is ment, bár akkor 37,1 volt neki, ami délre felment 37.6-ra. enni megint nem akart, csak pár falatot evett. Aztán elaludt. Délután úgy-ahogy eszegetett egy kicsit az ebédjéből, meg egy kis pogácsát evett, és ivott. Vacsorára a tápszert megette. Vasárnap sem volt jobb a helyzet, hőemelkedés, nem eszik, csak iszik, majd délután egy kis ebéd, egy fél kis pogácsa és csak a tápszer este, és 37,7. Ma elmentünk megint a dokihoz, megnézte, azt mondta, hogy még mindig tiszta hólyag a torka, úgyhogy ha megint felmegy a láza 38 fölé, akkor adjak neki antibiotikumot (cedax-ot) írt fel, mert most már nem igazán tudja, hogy ez még mindig az oltás, vagy esetleg összeszedett egy kis herpesz vírust is. De az antibiotikumot tényleg csak akkor adjam, ha 38 fölé megy. Ma sem evett még reggel óta semmit, nem kellett neki semmi.

Nagyon nyugtalanít. Anyósom azzal van, hogy ne foglalkozzak vele, mennyi a láza, adjam az antibiotikumot, mert hogy ez egy nagyon súlyos betegség, és nem szabad játszani, a dokinak nem kockázat, mert nem az ő gyereke. Én magamtól nem mertem adni így, hogy nem lázas, csak hőemelkedése van, az is csak este, mert ma még az sem volt.

Utána olvastam ennek a herpesznek, azt írják, hogy ezen a legtöbb ember átesik, általában tünet nélkül még kisgyerek korban.

Anyukák, akik jártatok már így, ti mit tettetek? Mennyi idő alatt múlt el, kell fertőtleníteni a kis cumit, cumisüveget, poharat, kanalat, stb? Egyáltalán ez tényleg lehet herpesz, vagy még mindig az oltás? Nagyon aggódok. Előre is köszönöm a segítséget, tanácsokat!


2011. máj. 23. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Van gyerekorvosod. Megmondta, hogy mit csinálj és mikor.


Akkor?!

2011. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Az oltás 100% nem lehet. Ez a doki egy kicsit furcsa vagy te értettél valamit félre.

Ba´rmilyen oltás max 3 napig jöhet tönet, többet nem, láz egyiknél sem lehet max 38-ig mehet fel.

(amit írok fenkében mérve értendö)

láz csak 38,5-töl van, így igazából amiket írsz normál höje volt max kicsit höemelkedéssel.

Ami engem aggasztana és elég felelötlen az orvos hogy nem vizsgálta meg vagy vett kenetet megnézni mi is van a torkában.

az étvágya mi engem aggasztan.

amit leírsz egyértelmüen torokfájás. ha a doki látja a gyulladásokat ez ellen tenni kell, föleg hogy hetekig nem múlik magától. antibiotikumot nyugodtan elkezdheted láz nélkül is. de akkor 7 napig megállás nélkül adni kell, olyat nem szabad hogy közben abba hagyod.

én amit tennék hogy holnap gyerek fül-orr-gégészetere elvinném hogy nézzék meg mi a baja, és ott már szakorvos mondana véleményt.


ez tuti nem az oltástól van.

2011. máj. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez még biztos az oltás. A tünetei is időben jelentkeztek, és van akinél tovább tart az oltási reakció elmúlása.

Ahogy írtad a fokokat, csak egyszer volt lázas a gyereked, pénteken a 38,8 fok. A többi csak hőemelkedés!

A mi dokink 38.5 fokig nem ajánl lázcsillapítót sem.


A kanyaró okozta torokhólyagok viszont okot adhatnak arra, hogy ne egyen, plusz megjött a meleg, ilyenkor amúgyis csökken az étvágy.


Keresek neked egy cikket, annó a 15 hós oltás után nálunk is gond volt, bár nem ilyen jellegű, de ijesztő és csúnya volt, a dokik nem tudták mi a baj. Annyit kutattam a neten, hogy ne tudd meg. Aztán találtam egy oldalt, ahol leírnak olyan dolgokat is erről az oltásról, amit a dokik nem mondanak...

2011. máj. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

sajnos a 15 hós oltás egy rohadt dolog :(

3 súlyos betegséget adnak be, élő vírus és bizony a 10. nap után jöhet ki! :(

lehet az oltástól és az is lehet, hogy az oltás legyengítette és benyalt valamit :(

a 3 oltás mind kijöhet rajta elég erősen és kicsimnek a rubeola jött ki pont a 10. napon és 2 hétig szenvedtünk vele, láza csak egy nap volt utána már csak hőemelkedése és a pöttyök :(

sok C-vitamin, mézes tea, pici kamillás tea, itasd, itasd, itasd, bármivel, nem baj ha nem eszik csak igyon!

antibiotikumra nem tudok mit mondani mert ha az oltástól van tök felesleges viszont ha összenyalt valamit akkor kéne :(

jobbulást a kicsidnek!

2011. máj. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:43


neked biztos kicsi még a babád, gondolom nem kapott élő vírusos oltást, olvass utána a 15 hósnak, sajnos nincs igazad :(

2011. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az első válasz írója vagyok. És a második és harmadik miatt nem kérdezek a gyk-n a saját vagy a gyermekeim egészségéről... :)


Nem konkrétan miattuk, hanem a jelenség miatt.

2011. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Egészen pontosan mire gondolsz?

2011. máj. 23. 16:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Mire gondolok?


Arra, hogy hosszan (túl hosszan) leírod a gyerek kórtörténetét, ennyit még az orvosnál sem mond el az ember.


Ezek után jövök én, hogy tartsd magad az orvos javaslatához. Ő már látta is a gyereket, valószínűleg többszáz 15 hónapos oltást beadott már, jópárat bizonyára visszahoztak hozzá hasonló tünetekkel. Ezek után javaslatot tesz antibiotikus kezelésre, ha a gyermek állapota rosszabbodna. Az oltásnál komolyabb baja amúgy sem nagyon lehet, a másodlagos fertőzések ellen viszont érdemes lehet az antibiotikumot elkezdeni.


Ezek után jön egy válasz, hogy "Tutibiztos NEM attól van, mert..." Majd a rákövetkező: "Tutibiztos, hogy ATTÓL van..."


Kaptál két véleményt, amik gyökeresen ellentmondanak egymásnak két olyan embertől, akik nem orvosok, nem ismerik a gyereked korábbi betegségeit, sőt nem is látták a gyereket, de van halálbiztos véleményük.


Na, érted már, hogy melyik az a jelenség, ami miatt nem kérdezek egészségről? :)

2011. máj. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Értem. :) És valóban igazad van.

Az orvosnál is ilyen részletesen mondtam el a dolgokat, csak nála 2 részletben. Azért kértem tanácsot, mert Ő az első gyermekem és furcsáltam, hogy az orvos sem biztos magában, hogy akkor most melyik is, vagy esetleg mindkettő. Ahogy után olvastam a herpesznek, az is feltűnt, hogy nem vett, vagy vetetett kenetet a gyerek torkáról, hogy akkor legalább azt zárjuk már ki, hanem azzal a tanácsal, hogy ha 38 fölé megy a gyerek hője, adjam neki a kiírt antibiotikumot. De ha nem megy főlé akkor mit tegyek? Mire ügyeljek, mit adjak, vagy ne adjak neki? Kell-e fertőtleníteni a gyereknek azon cuccait, amiket a szájába vesz, kanál, cumisüveg, stb?

2011. máj. 23. 16:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Még mindig az első. A herpesz: vírus. Vírus ellen nincs gyógyszer. Antibiotikum azért van, hogy a másodlagos fertőzéseket (amik már lehetnek bakteriálisak) csírájában elfojtsák. Ezért javasolt a doki antibiotikumot ha lázasodni kezdene.


A fertőtlenítés mindig jó ötlet, de ha a gyerekben már benne van a herpeszvírus, akkor egészen addig tüneteket fog mutatni, míg az immunrendszere vissza nem szorítja (nem megszüntetésről van szó, ez már örök darab neki) a vírust. Szóval néha nem árt fertőtleníteni a cuccait - ahogy minden beteg körül érdemes rendet, tisztaságot tartani. Nem attól múlik el a herpesze (ha az van), mert tisztogatod a cumiját, de nyilván segíti a gyógyulást, ha nem tenyészik ezer dolog a cumin, ami ki-be jár a szájába.


De még egyszer. Én sem vagyok orvos, én sem láttam a gyereket, szóval kétely, rosszabbodás, elhúzódó betegség miatt keresd csak a gyerekorvost! Elég jól megfizetik őket, na meg mégiscsak azért lettek orvosok, hogy segítsenek gyógyulni!

2011. máj. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!