Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baja a héjnélküli...

Lehet baja a héjnélküli napraforgómagtól 11 hónapos kislányomnak?

Figyelt kérdés
elkapott egy zacsival és elég sokat megevett. nem tudtam miért van olyan csöndben, erre azt majszolta.
2011. júl. 19. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:

baja magától a magtól nem lehet, csak azért nem szabad neki adni, mert megakadhat a torkán. Olyan pici ez a mag, hogy nem biztos, hogy szét tudja rágni azzal a pár fogával ami elől van.

Hátracsúszik a mag, lenyeli és az megakadhat. Sajnos.

2011. júl. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor nagy a csönd, akkor mindig rosszban sántikálnak:))Ez ismerős nálunk is:)) A napraforgó olajos mag, azért nem tanácsos, mert ez is allergizálhatja.Vagy a növényi olaj esetleg bánthatja a hasát.De ez nem biztos!Sajnos mást nem tudsz, csak várni, és figyelni a picit, hogy nincs -e valami baja, vagy szokatlan.Szerintem nem lesz, de azért figyeld!
2011. júl. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én adtam a kisfiamnak 11 hósan, tízóraira, joghurtba keverve. eleinte darálva, később simán. nem lett semmi baja tőle.
2011. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. júl. 19. 15:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ

egyrészt félrenyelheti, azt azonnal látod

másrészt allergizálhat, mondjuk akkor most kiderül. És tudni fogod, illetve azt is milyen súlyossággal reagál.


Egy barátom allergiás rá, és egyszer diós sütit akart venni, kérdezte diós vagy dejós (napraforgó) megesküdött az eladó, persze 100% dió. A barátom mondta, jó, mert allergiás vagyok a napraforgó magra. Mire az eladó, hátha jobban meggondolom, mégis inkább dejóval készült. - szóval ezért is jó, ha tudod, mert akkor odafigyelhetsz erre. De nem hinném, miért lenne allergiás rá?


De egyébként nem hinném, hogy más baja lenne tőle.

2011. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
semmi baja nincs tőle, nem vettem észre semmi különöset délután...
2011. júl. 19. 20:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!