Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiamnak 10 nappal ezelőtt...

Fiamnak 10 nappal ezelőtt volt a névnapja. Még senkitől sem kapott ajándékot, mit reagálnátok rá?

Figyelt kérdés

Szüleimre és nővéremre gondolok.

Szüleim külön élnek,anyukám csak egy képeslapot küldött emailbe,apukám meg ezt mond: "a héten megkapja" ennek már 10 napja.Nővérem meg nem mondott semmit,csak facebookon köszöntötte fel.


Első névnapja volt fiamnak.


Nővérem kisebbik lányának holnap lesz a 2. szülinapja.


Nagyon rosszul esik hogy le se tojják,a sírás kerülget,meg csak bosszankodom.


2011. máj. 20. 15:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Nálunk nincsenek ilyen összeülős családi ebédek"


mert nem csinálsz ;) ha vágysz rá, konkrétan közöld velük, hogy ekkor és ekkor várjátok őket! :) biztos nem mondanak majd nemet

2011. máj. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

15:26-os


Látom te érted miről beszélek,a többiek nem nagyon és nagyon nehéz elmagyarázni,megértetni azzal aki nincs ilyen helyzetbe.


15:32-es


Nem az összeüléssel van bajom,hanem hogy egyébként is tesznek az egészre nagyívből.Pedig nem ezt mondták.

2011. máj. 20. 15:36
 13/17 A kérdező kommentje:

De sajnos igen.Először azt mondanák,még átgondoljuk,majd később szólnának,hogy nem érnek rá.


Anno mikor nővérem első lánya megszületett és az 1 éves szülinapjára meghívta őket,írtó nagy kényszerrel vették rá magukat(apukám+nevelőanyám)de a 2 éves szülinapra már nem mentek el,és azóta se.

2011. máj. 20. 15:38
 14/17 anonim ***** válasza:
hát ez nagyon szomorú :(
2011. máj. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Barátnőm külföldön él, 2 pici gyerekkel. Itthonról szülei még egy képeslapot se adtak fel még soha, és mindig küldök nekik csomagot, mert tudom, hogy a gyerekek várják. És onnan viszont is működik a dolog, mi is kapunk tőlük mindig szép csomagokat.

Anyósom már akkor emlegette, hogy ezt meg azt meg amazt is vesz majd a törpének, amikor 2 hónapos volt. Tudom, hogy meg is fogja venni, mert ő ilyen.

Minden ember más, és a családot nem Te választod...

Én azért megpróbálnám a sütizést. Egyébként barátnőmnél most telt be a pohár, és levelet ír szüleinek, akik ahelyett, hogy segítenének neki költözni, épp Olaszországban pihennek. No comment...

Én finoman leállnék a testvérem gyermekei ajándékozásáról, bármennyire is szeretem. Különben nem fogja észre venni magát, bár az való igaz, hogy a névnap igen pici ünnep, azért jólesik az embernek. Lányom keresztszülei már előre egy évre tudják, hogy mit milyen ünnepre fognak hozni.

Kitartás, fel a fejjel, és mosolyogj, bulizzatok a fiaddal:) Ilyen miatt ne legyél szomorú.

Szép napot!

2011. máj. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem csodálom, ha rosszul esik, de ezek szerint máskor sem tartják nagyon veled a kapcsolatot. Kár pont a névnap miatt többet várni tőlük. Te is csak annyit adjál nekik, amennyit ők neked. Írjál te is a facebookra, hogy boldog szülinapot és kész. Hátha észhez térnek. Vagy nem.
2011. máj. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül,én pont ugyanebben a helyzetben vagyok!Sajnos az ember a családját nem válogathatja meg de szerencsére a barátokat igen!A fiamnak most hétvégén volt az első szülinapja,apám el sem jött felköszönteni(elváltak ők is) pedig első unoka!Egyszerűen nem is értem,nagyon fájó ez nekem,hogy nemtudok egy normális családi hátteret biztosítani a gyerekemnek,pedig apámnak meg is bocsájtottam a múltbéli sérelmeket(vert,kidobott az utcára stb)csakis a fiam érdekében mert szüksége van a nagypapájára!

Én két dolgot csinálok:

1.Én csinálok összülős,ebédelős összejövetelt hátha kialakulna bennük is ez a szokás,pedig én se tudom mikor volt az,hogy anyósom vagy anyám vagy bárki a családba meghívott volna minket egy vasáranpi ebédre!Sok kollégát,barátot úgy írígylek mikor mesélik,hogy egyik vasárnap az egyik mamánál a másik vasárnap a másik mamánál vagy keresztszülőknél kajálnak és olyan jókat eznek,isznak,beszélgetnek,gyerekek játszanak stb!

2.próbáltam babás ismerősökkel barátokkal felvenni a kapcsolatot akikkel nagyábból egyidős a fiam!Van is két család akikkel összejárunk minden héten 1x,a gyerekek jól eljátszanak,mi anyukák jókat pletyizünk,apukák meg jót söröznek!Most is a szülinapjukat együtt ünnepeltük meg,volt közös tortájuk,elmentünk állatkertbe,piknikeztünk eggyet!Nagyon-nagyon jó kapcsolat alakult ki és azzal vígasztalom magam,hogy legalább ezzel pótolom amit a csládom nem ad meg(és itt nem anyagiakra gondolok)Legalább lesz a fiamnak két jó barátja akikkle már most látjuk,hogy szoros kapcsolat fog kialakulni!

Szóval én ezt találtam megoldásnak!

Fel a fejjel,nem vagy egyedül,meg amúgy is,az igazi családi hátteret ti biztosítjátok neki Apával!

Ja és akárki mit is mond,oké,hogy nem nagy ünnep a névnap de azért ennyire letojni a gyereket???

2011. máj. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!