Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiamnak 10 nappal ezelőtt...

Fiamnak 10 nappal ezelőtt volt a névnapja. Még senkitől sem kapott ajándékot, mit reagálnátok rá?

Figyelt kérdés

Szüleimre és nővéremre gondolok.

Szüleim külön élnek,anyukám csak egy képeslapot küldött emailbe,apukám meg ezt mond: "a héten megkapja" ennek már 10 napja.Nővérem meg nem mondott semmit,csak facebookon köszöntötte fel.


Első névnapja volt fiamnak.


Nővérem kisebbik lányának holnap lesz a 2. szülinapja.


Nagyon rosszul esik hogy le se tojják,a sírás kerülget,meg csak bosszankodom.


2011. máj. 20. 15:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kéne intézned.

én minden szülinap, névnapkor meghívom a családot egy finom ebédre. nem könnyű gyerek mellett megszervezni, egy napig főzni, nagytakarítani de mégse várhatom el, hogy az ajtó előtt toporogjanak, hogy felköszönthessék a fiam... :) meg kell adni a módját. de elvárni se szabad, hisz ez csak névnap, a legtöbb országban nem is ünnep, a szülinapnál persze egyértelmű, hogy illik de névnapnál ha te nem hívod át őket akkor szerintem elvárni se szabad, hogy "beállítsanak"

2011. máj. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Elsővel egyetértek. Mi sütizni hívtuk meg a lányunk 1. névnapján a rokonokat :)
2011. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy el se járnak hozzánk,se szüleim se a nővérem.Anyukám fél évente ha eljön apukám meg pár utcával odébb lakik,de csak akkor volt itt mikor babalátogató volt.

Nővérem meg abszolút nem jár.

Nem ilyen összejárósak,pedig én szeretném.Apumnak mondtam is pár napja hogy eljöhetnének néha de "nem érek rá erre,úgyis jöttök ti" ez volt a válasz.

Nálunk nincsenek ilyen összeülős családi ebédek.

2011. máj. 20. 15:19
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja és ha véletlenül ajándékozás van,az is az utca kellős közepén szokott történni kb.
2011. máj. 20. 15:21
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem szokás ajándékozgatni név- és születésnapokon. A gyerekek kapnak esetleg a mamától egy tortát,egy kis játékot,de mást nem. Pedig a család összetart,de ez nem olyan nagy ünnep,hogy ajándékozgatni kellene.

Egyéves babának nem is nagyon lehet,mit ajándékozni.

2011. máj. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Valaki egyáltalán nem ünnepli a névnapot szóval nem hinném hogy ez olyan nagy baj. Olyanra nem lehet őket kényszeríteni amit nem szeretnének vagy amit nem szoktak meg. Miért elvárás az ajándék? Nem mindenkinél szokás ez az egész.
2011. máj. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem nem azért esik rosszul,mert kis vagy nagy ünnep,hanem azért mert nővéreim gyerekeinek mindent nekünk meg alig alig.Meg nővérem gyerekeinek ha beígérik oda is adják.Ez ami zavar,hogy mondta apukám szó szerint,hogy hasznos ajándékot fog adni.
2011. máj. 20. 15:26
 8/17 anonim ***** válasza:
Lányomnak a héten volt a névnapja,apán nem köszöntötte fel,de húgom mondta hogy vett neki homokozó késztetett,anyám semmi,legalább is még nem jelentkezett...(elváltak)Apán 10 percre lakik anyám 30percre lakik tőlünk,mi se vagyunk össze ülősök meg ilyenek,de legalább egy telefon,én szégyellem magam anyósomék előtt a szüleim miatt:(Nem vagy egyedül,bár lehet hogy csak ketten jártunk így...
2011. máj. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sehogy nem reagálok, mert nálunk sem szokás a névnapokat megtartani.

Egyébként írod, hogy ilyen család vagytok, hogy nem jártok össze, akkor neked ez nem újdonság, hiszen így nőttél fel. Akkor mi itt a kérdés??

2011. máj. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem várom el,de ne tegyenek különbséget két-három gyerek közt.Na meg én nem is mondtam h adjanak.


Nővérem részéről azért esik rosszul mert mikor még nekem nem volt babám,akkor én az övéikkel sokat törödtem,eljártam hozzájuk,minden kis flinc flanc ünnepre(névnap,szülinap,húsvét,gyereknap stb) elhalmoztam őket.Persze nagyon szeretem őket és nem azért tettem hogy majd testvérem az én gyerekemmel hasonlóképpen viselkedjen,de valahol érthető szerintem hogy rosszul esik ez nekem.8 hónapos terhesen vigyáztam az akkor 3 és 1 éves gyerekeire,úgy hogy a picit még emelgetnem kellett stb,mert tesóm dolgozott.Szívesen tettem és örültem mert azt hittem egy jó testvéri viszony alakul ki köztünk(sosem voltunk jó tesók).De tévedtem,mert ő sosem kíváncsi a fiamra,el se jönnek hozzánk,ha meg mi mennénk soha nincsenek otthon.

Azért nem mert minden nap,akár télen -10 fokban akár nyáron 40 fokban,az anyósáékhoz mennek,aki főz rájuk,vigyáz a gyerekekre stb.


Ne értsetek félre nem vagyok irigy,csak testvérem nem tudja milyen az mikor abszolút nincs segítsége.

2011. máj. 20. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!