Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem fogadta el a cumit...

Akinek nem fogadta el a cumit a babája, az hogyan kezdte leszoktatni a cicizésről?

Figyelt kérdés
Eszik már rendesen,de mivel cumit sosem fogadott el,alváshoz kell a cici.Ha cumizna,akkor nem lenne az alvással sem gond,de így nem tudom hogyan kezdjem el.Egyedül nem alszik el,viszont ha mellé bújok akkor addig nyüszkölődik,amíg meg nem találja amit keres.
2011. máj. 19. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Ez engem is érdekelne,mert hasonló cipőben járunk!Kislányom 15 hónapos,és csak cicin alszik.Már alig van tejem,ami csak szomjoltásra elég neki,már elég rég óta!Cumit meg hiába próbáltunk,nem fogad el semilyet.
2011. máj. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hmm

kérdés mennyi idös a baba


nekem a nagyobbak 2 évesen hagyták abba a szopit addig cicivel aludtak el este és délben is

mikor már nem volt akkor simán elmondtam h elfogyott a tejecske és sajna nem lehet többet szopizni 1-2 hét alatt kis összebújással és déli együtt alvással megoldódott a dolog

2 évesen már eléggé okosak h megértség :-)

2011. máj. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős a babád, de az én 2 hósom is kiköpte a cumit. Mostanában viszont "megtalálta" az ujjacskáját, és azt cumizza. Nagyon szépen megnyugtatja magát. Sokszor éjjel is arra ébredek, hogy nagyokat cuppog az ujjacskájával. Megébred, de szépen visszaalszik így. Nem is alszik el cicin. A nagylányom is ujjszopós volt (még most is), ő sem fogadta el a cumit, ő is idővel megtalálta a kezecskéjét és azzal nyugtatta magát (ja, és semmi baj a fogacskáival, ez tévhit, hogy árt a fogaknak az ujjszopás)
2011. máj. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ja és még annyit h ezért nem érdemes cumit adni neki

inkább szánj rá pár hetet és menni fog az alvás egyedül


trükk lehet h nincs már tejecske

esetleg mesével kiváltani

összebújás délben és együtt alvás

alvótárs (mondjuk egy új baba vagy maci stb...)

álommanó mese (mindig kitaláljuk h ma akkor mit álmodunk és azt elmeséltem nekik)


ami fontos h légy következetes és ne ad meg magad ha sír és hisztizik de legyél kedves vele ne hagyd h a harag legyőzzőn mert akkor ö nyer.-)))

2011. máj. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A pici 8 hónapos,szóval egy jó darabig nem lehet még arról szó,hogy elmondjam neki mi a helyzet :)Nem akarom még elválasztani teljesen,de már 5 foga teljesen kint van és emiatt már nem úgy tartja a nyelvét,mint fog nélkül,így viszont amíg el nem alszik (sokszor elég nehezen megy) csuszatolódik a fogán előre-hátra...állatira tud fájni,néha már tiszta lila vagyok mire elszunnyad.
2011. máj. 19. 13:54
 6/7 anonim ***** válasza:

hűű

akkor valszeg még nem tud rendesen szopizni fogakkal ??

hát nem irigyelek

viszont szerintem ha rászólsz mérgesen h fáj és elveszed tőle a cicit akkor pár alkalom után érteni fogja h nem szabad csinálni mert akkor nincs cici


nekem egyszer haraptak csak rá: jó mérgesen és hangosan rászóltam h nem ez fáj és 5 percig nem kapta meg bár h is sírt érte

legközelebb mikor láttam h próbálná elég volt csak mérgesen ránéznem mérgesen és nem folytatta


amúgy nekem a két évesen sem lilult be a fogak miatt pedig akkor már jó sok volt nekik :-)

2011. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a fiam 13 hónapos koráig minden este cicin aludt el. akkorra már 12 foga volt, elkezdett szórakozni, hogy ráharapott, én meg ugye felszisszentem, ami nagyon tetszett neki. párszor eljátszotta, aztán szépen eltettem a cicim. pár percig sírt, aztán hozzám bújva szépen elaludt. ezt játszottuk úgy egy hétig, aztán amikor már azzal kezdte, hogy jól beleharapott, inkább hagytam az egészet és másnap már elő sem vettem a cicim. nem kereste, szépen mellémfekszik, könyvet nézegetünk, vagy egy játékát forgatja, és pár perc alatt elalszik.
2011. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!