Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki egy éves korig szoptatott,...

Aki egy éves korig szoptatott, utána adott még tápszert a babának, vagy egyből tejet?

Figyelt kérdés
Meddig kell tápszert kapnia, és naponta kb mennyit?
2011. máj. 17. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
10-11 hónapig szoptak, én nem akartam nekik tápot adni, így azt az 1-1,5 hónapot kihúztuk sok túróval, joghurttal, sajttal, és utána tejet kaptak.
2011. máj. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 11 hónapos korában kezdtem el neki tehéntejet adni, előtte persze 7 hónapos korától már volt joghurt, tejföl, sajt, tejföl. Tápszert soha nem kapott.

Úgy tudom hogy napi 500 ml tej alapú élelmiszert kell hogy kapjon, ezt te döntöd el, lehet tejpép, tápszer, anyatej, sajt, túró, stb.

Féltartós dobozos tejet adtam neki, 2,8%-osat, ezt nem forraltam fel, mert ez már hőkezelt, de ha házi tejet, vagy zacskósat adsz, azt mindenképp fel kell forralni!

Először úgy csináltuk, hogy már csak reggel meg este volt szopi, a reggeli előtt kapott először 0,5 dl tehéntejet. A tej után rögtön meg is szoptattam mindig. 4-5 napig kapta így, aztán 0,5 dl-el növeltem a mennyiséget, utána megszoptattam, ezt megint 4-5 napig csináltuk, egészen addig, amíg 2,5 dl nem lett a tehéntej, utána már nem szoptattam meg.

Aztán eltelt még pár nap, és 1 éves kora előtt 1 héttel 2 éjszaka egymás után már nem kért a ciciből, így kapott estére is 2,5 dl tejet. Szépen elválasztotta magát. Neki is jó volt így, nekem is.

2011. máj. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anya33 válasza:
Próbáld ki hogy birja - e a szervezete eggyáltalán. Nekem a 6 éves fiam anno nem birta pedig először higitva adtam neki vizzel, mert igy kell. De a krjai a hasa rögtön pöttyös lett miután megitta félórával azután. Mi a Humana 3-at ittuk akkor egészen 3 éves koráig. De a 2,8 -as tejet mai napig nem birja.
2011. máj. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22 honapig szoptattam es nem adtam neki tapszert. 1 eves koraban bevezettuk a tejet es max neha vettem neki junior italokat de jobban szerette a tejet
2011. máj. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

15 hónapos korig szoptattam. Aztán vettem tápszert. Elvileg 20 adag, az van ráírva. Ja, ha 1 dl-t adsz neki. De a lányom napi fél litert is megivott belőle. Ki bírja azt anyagilag? Úgyhogy hamarosan áttértünk a tehéntejre. Szerencsére semmi baja tőle.

De vannak olyan gyerekorvosok, akik 2 éves korig nem ajánlják a tehéntejet. Ha anyagilag nem gond, vegyél neki tápszert, egyébként tejet.

Ja, és én azt olvastam, hogy napi fél liter tejalapú ital kell 2 éves korig. De a gyerekorvosom szerint ez hülyeség, napi 1 pohár tej is elég. Az én lányom viszont nagyon sokat ivott. Sőt, volt, hogy a nagymama vigyázott rá, na, ő adta neki, amíg kérte, 1 litert megivott egy nap. Akkor majdnem rosszul lettem, amikor meghallottam, de a gyereknek nem lett baja. De szerintem hosszú távon nem tesz jót a túl sok tej.

2011. máj. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13 honapos koraig szoptattam, most 15 honapos, es junior babatejet iszik egyelore. 1,5 eves koraban tervezem, hogy elkezdem neki adni a tejet. Hazit, forralva.
2011. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, az enyem sajnos nem nagy ivo, kb. 1,5 dl-t iszik meg reggel, es ennyit este. A vedonom, es a gyerekorvos szerint nem baj. Mellette kap turot, tejfolt, sajtot, joghurtot.
2011. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!