Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon megzavarja majd akkor...

Nagyon megzavarja majd akkor már majdnem 5 hónapos, eddig csak szoptatott babámat, ha néha tápszert kell kapnia?

Figyelt kérdés
Hamarosan suliba fogok járni, nem túl gyakran, hetente 1-2 szombaton, és akkor a férjem lesz itthon a kisfiunkkal. Buzgón gyűjtöttem és fagyasztottam neki az anyatejet, erre a védőnő azt mondta, hogy azt a gyerekek többsége nem fogadja el, mert kiengedés után van valami mellékíze. Ha a mi babánkkal is ez lesz, és tápszert kell kapnia párszor, az nem zavarja nagyon össze, ugye? Van valakinek tapasztalata ilyesmiben? Előre is köszönöm!
2010. aug. 30. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A barátnőm szorgalmasan adja a fagyasztott (majd felolvasztott :)) tejet a babájának kiegészítés képpen, aki 5 hónapos. Semmi gond nem lett ebből.
2010. aug. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia

Én kislányom a felolvasztott tejet nem volt hajlandó meginni,főzit csináltam belőle és úgy nem volt vele baja. Néha nekem is kellet tápszerrel kiegészítenem az etetéseket mert voltak napok amikor kevésnek bizonyult a saját tej,semmi baja nem volt tőle és vele.Nem zavarta össze a dolog. Persze minden gyerek más!!!

2010. aug. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:

Hogy megissza-e majd az olvasztott tejet, azt egyedül ő dönti el. :) Előre nem lehet tudni, úgyhogy én a további szorgos fejést javasolnám neked. Mert ha kelleni fog neki, akkor jól jön, hogy lesz tartalék, ha meg nem, akkor kiöntöd vagy inkább odaadhatod másnak, ha szükséges. Szerintem nem felesleges plusz munka.

Ha viszont úgy hozza a sors, hogy kell a tápszer, akkor először inkább csőrösből vagy kispohárból próbáld itatni, hátha elfogadja. De ha így sehogyse megy, akkor szerintem mehet üvegből is, ilyen nagy korban általában már nem okoz cumizavart.

2010. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tápszerrel nem hiszem hogy baj lenne, mert alapvetően a legtöbb baba szereti az ízét. Szerintem inkább az zavarhatja össze, ha eddig még csak szopizott és most cumisüveget kap. És az, hogy nem te adod neki hanem a férjed.
2010. aug. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ha eddig tudtál fejni, akkor majd ha suliba jársz, akkor is lehetőséged lesz a hűtőben nem fagyasztott tejet tárolni, amit majd megkap a baba, ha nem komálja a fagyasztottat. Én is így csináltam, és működött. Ha így meg tudod oldani, nem kell a tápszer. Az már más kérdés, hogy megzavarja-e a cumi. Az én babámat nem zavarta meg, sőt, mikor vége lett a sulinak, és sokáig nem kellett a cumisüveg, inkább azt felejtette el, és nem volt hajlandó elfogadni... meg a fagyasztott tejet se...
2010. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 poci-maci ***** válasza:

szia nekem is ez volt a problémám hogy nem itta meg a fagyós tejet így tápszert kapott AVENTES cumisüvegből mert széles a cumija és olyan mintha szopizna és nem lessz cumizavaros!

nekünk nagyon bevált ez a módszer!

Sok sikert és kitartást!! :)

16hós kisfiú anyukája

2010. szept. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!