Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyümis bébiételt szoktatok...

Gyümis bébiételt szoktatok adni ebédre?

Figyelt kérdés
Első étkezés kiváltása nálunk az ebéd. Van itthon egy pár gyümölcsös. Jó ebédre, vagy inkább tízóraira adjam neki meg uzsira?
2011. máj. 16. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a gyümit uzsira adtam és tízóraira.
2011. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En neha adtam a babamnak gyumit is ebedre. Foelg amikor tekeregtunk a varosba vettem egy banant meg egy kortet es szepen leultunk a parkba es azt adtam neki. Soha nem volt belolle semmi gond. Kb 7-8 honapos koratol igy csinaljuk. Persze ha otthon voltunk akkor foztem neki fozeleket vagy ha lusta voltam akkor jott az uveges baba kaja. :) Mostmar nem kell neki ebedre a gyumolcs ha setalunk a varosba hanem inkabb pizzaszeletet eszik. :) De amig pici volt en ebbol nem csinaltam gondot.
2011. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az új ételt - főleg az elsőt - érdemes reggel adni, hiszen ha fájni kezd tőle a pocija esetleg, akkor nem az éjszakátokat zokogja végig.

Első ételként zöldség- vagy gyümölcslevet próbálj meg inkább neki adni, ne pürét vagy babakaját, így könnyebb átállni a szervezetének (ezt gasztroenterológustól tudom).

Egyszerre csak egy féle ételt adj (tehát pl. tisztán répalevet), először csak egy evőkanálnyi mennyiséget legfeljebb, amit 2-3 naponta lehet egy-egy evőkanálnyival emelni.

2011. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyémek nem ették a főzeléket, úgyhogy én ebédre is gyümit adtam nekik. 7 hónapos kortól be lehet vezetni a húst. Én ebédre husis gyümölcsöt adtam, azt is szerették. 1 éves korig ez ment. Utána mindkét gyerek ette amit mi.
2011. máj. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!