Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg én vagyok a hibás?

Tényleg én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves+5 napos. 7hónapos kora óta mászik, 8 hónaposan felállt, most már kapaszkodás nélkül feláll, leguggol; egyik bútortól a másikig (ha közel vannak) átmegy; 1-2 lépést megtesz. Ma itt voltak anyósomék és azt mondta én vagyok a hibás , mert nem vezetgetem a gyereket. Nem mondom , hogy soha nem vezetgetem, de kb. 1 hete csak és csak szinta pár lépést, mert a gyerek ül le és mászik tovább. Én úgy gondolom, hogy majd magától elindul, látom rajta napról napra, hogy ügyesebb. Kinek van igaza?
2011. máj. 15. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
neked, az anyósodnak nincs beleszólása a gyereked nevelésébe
2011. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem vezettem, és a nagyszüleinek is megtiltottam, mert néha rossz nézni, amikor lábujjhegyen tipegő, homorító, égbe nyújtott karú babákat látok a szülők előtt kínlódni. Csak akkor nyújtottam neki a kezem, miután már egyedül elindult a lakásban. 1 évesen a világon semmiről nem vagytok lekésve.
2011. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad!

Nem szabad erőltetni semmit. Hagyni kell, hogy a maga tempójában elinduljon, amikor ő biztosnak érzi magát. Először 1-2 lépéssel kezdődik, az én kisfiam 16,5 hónaposan érezte először a késztetést, hogy elengedje a kanapét, úgyhogy nem vagytok semmiről lemaradva.

Lehet, hogy divat volt anno, meg most is trendi vezetgetni a gyereket, és villogni, hogy "nézd, már jár", csak ez a gyereknek nem jó, meg nem járás, mert akkor a kezedbe kapaszkodik, nem egyedül megy.

2011. máj. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, a fiam holnap lesz 17 hónapos, és 1 hete jár.........
2011. máj. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A lányom 15, a fiam 18 hónaposan indult el. Semmi bajuk.
2011. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kell erőltetni. Minden baba más, és egyébként is általában (ismétlem: általában!) 13 hónapos korukra kezdenek el stabilan járni. De ha még azután kezd el, az sem baj, szóval bőven van még idő. Anyóspajtival meg ne foglalkozz.
2011. máj. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi járunk gyógytornára,és azt mondta a tornász,hogy nem szabad vezetni,mert akkor nem fog merni egyedül elindulni.Tehát te azzal csak hátráltatnád őt.Ilyenkor már csak várakozni kell,napról napra ügyesebb lesz,csak legyen sokszor letéve olyan helyre,ahol tud gyakorolni.
2011. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindketönek lehet igaza, de bünös nincs. Az én fiam se hagyta magát vezetgetni, nem akart menni, mikor vezetni akartam akkor behajlitotta a térdeit, és nem ment. Aztán 11 honapos volt mikor vettem neki igazi kemény talpu cipöt, abban tetszett neki a járkálás, és akkor kapott igazán hozzá kedvet. Azota szereti ha vezetgetem, most 13 hos, és igényli is, hogy fojam a kezét és vezessem, de egyedül nem mer ö sem, cipö ide vagy oda. Azt gondolom, ha vezetgetik akkor lehet hogy nagyobb gyakorlata lesz, vagy akár egy nappal is elöbb kezd majd el járni, de nem hinném hogy akkora jelentösége van.Hidd el igy is ugy is megtanul majd egyedül menni, nem kell eröltetni, majd ha lesz kedve. Amugy meg ne idegesitsen ha anyosod szövegel, hagy mondja.......
2011. máj. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kislányommal jártunk Dévényes tornára, mert kicsit feszesek voltak az izmai.

8 és fél hónaposan felállt kapaszkodva, majd ha jól emlékszem 10 hónapos kora körül elkezdett kapaszkodva járni, tologatta a székeket, oldalazott a bútorok mellett.

Közben heti 1 alkalommal mentünk a tornára ami hatására sokat ügyesedett.

Aztán egyszer rájött, hogy milyen élvezetes ha nyújtja nekem a kezét, és vezetgetve jár. Így oda is eljutott ahova korábban nem.

Megijedtem, hogy mi lesz, hisz tudtam, hogy elvileg nem szabad vezetgetni. Meg is kérdeztem a gyógytornászunktól, hogy csináljam e vagy ne. Azt a választ kaptam, hogy persze, ha lehet minél többet vezessem kézenfogva, mert ez neki most örömet okoz és így gyakorolja be a helyes járást, hagy erősödjenek az izmai. Gyorsan el is mentünk cipőt venni, hogy a kertbe is ki tudjunk menni. A cipőboltos majdnem legyilkolt a tetikentével mikor meghallotta, hogy önállóan még nem jár csak vezetve. Alig akart minket kiszolgálni, mintha ő tudná a tutit:)

Ez a vezetgetési roham kb 2 hétig ment szinte megállás nélkül, majd csillapodott a vágya.

Kb 13 hónapos volt amikor elindult egyedül minden segítség nélkül és most 14 hónapos, amikor már fel tud állni kapaszkodás nélkül is bárhol és bármilyen terepen el megy viszonylag kevés eséssel. Sőt, soha nem esett nagyot, soha nem ütötte be a fejét eséstől ( azt nem számítom mikor ülésből szándékosan hátravetette magát a padlón).

Mindezekből azt akartam kihozni, hogy nem ártottam vele, sőt, biztonságosan megtanulta a lépegetést, megtanulta a testsúlyáthelyezést.

Aki látja, mindenki azt mondja, hogy gyönyörűen, stabilan jár. Annak ellenére, hogy vezetgettem:)

Csináld ahogy akarod, ha nem akarod ne vezesd, de mint a példa mutatja, ártani nem ártasz vele.

MOndjuk én is edges lennék ha anyósom okoskodik:)

2011. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
bocsi: én is ideges lennék ha anyósom......
2011. máj. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!