Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bercel névről mi a véleményete...

Bercel névről mi a véleményetek? Úgy megtetszett mindkettőnknek a férjemmel, de a becézése hogy Berci olyan furán hangzik.

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:

NE haragudj, de véleményt kértél.

Bercelről nekem egy település jut eszembe.A becézése...A faluban minden 3,kutyát bercinek hívnak.

Ténleg nem rosszból

2011. máj. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Aha köszi nekem is a becézésével van gondom...ő a második fiunk és mostmár erre is gondolnánk hogy hogyan lesz becézve mivel az első fiunknál is úgy gondoltuk majd úgy hívjuk ami a rendes neve, de mindenki önkéntelenül becézi az meg úgy nem tetszik.
2011. máj. 15. 08:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik!!!! Nekem is 2 fiam van, az elsőt mindenki becézi, a másodikat pedig senki nem becézi, pedig az ő nevét még könnyebb is lenne becézni. Mi sem becézzük, így más sem. Szerintem ahogy a szülők szólítják a gyerekeket, azt veszik át az ismerősök, rokonok barátok.
2011. máj. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményt! Hát én is azt hittem hogy majd ahogy mi hívjuk, az beépül másokba is, de már belefáradtam hogy mindenhol azt hajtogattuk, hogy mi nem becézzük ám így...akkor is mindenki egyből becézi oviban is, meg akárhol bemutatkozunk:)

A nagyszülők is kérés ellenére becézgetik, végülis ez legyen legnagyobb bajunk, csak most erre is gondolni szeretnék.

2011. máj. 15. 08:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jó név, nem muszáj becézni!
2011. máj. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi is hiába hajtogatjuk a NEM-becézést... Ez benne van a pakliban, hogy becézni fogják, ennek tudatában döntsetek.

Fura egy név, de hát ha Nektek tetszik... :)))))))

Könnyű és gyors szülést kívánok!

2011. máj. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem tetszik a nev.Eszembe nem jutott volna a Berci becezes.Az nekem a Bertalanhoz tartozik.

Ez a becezes mizeria szerintem is borzaszto.Kislanyom Boglarka es mindenki Boginak hivja mitol a hideg raz :S Az egyel rosszabb variacio amikor a becenevet becezik: Bogika, Lacika, Bercike, Andriska :S

2011. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem tetszik.és a berci is.meg akartam nézni a jelentését,de csak azt találtam,hogy magyar eredetű és feltételezések szerint egy a magyarokhoz csatlakozó bolgár-türk népcsoport viselte ezt a nevet.
2011. máj. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép név a Bercel, én is ezt a nevet néztem ki a kisfiamnak, apukája még ízlelgeti. :) Mondjuk nekem a becézése is tetszik, a Dörmögőék jutnak eszembe róla. :)
2011. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves Előző! Dörmögőék? Nekem is, így lett a fiam Bercel, az ikertesója Borka. :) Mi mindenkinek szólunk, hogy Bercel a neve, egyik gyereket sem becézgetjük, így a környezetünk is megszokta ezt.
2013. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!