Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A frissen kimosott ruhákat...

A frissen kimosott ruhákat rakhatom abba a szekrénybe, abba a szobába, ahová a kutya is bejár?

Figyelt kérdés
(28 hetes kismama vagyok) Van egy kis termetű kutyusunk, és jelenleg a hálóban alszik velünk, amíg a baba meg nem születik.A hálóban van a szekrény, amibe szeretném rakni a baba ruháit. Meg tudom oldani egy másik szobába is tudom rakni, de az messzebb lenne már, így is át kell költöznünk egy másik szobába, hogy elférjünk kényelmesebben, mert tetőtéri a lakás.Na oda viszont nem fér szekrény már.Így is a kiságy kb. 1-1,5 méterre van a radiátortól, és az ablaktól.Remélem nem nagy baj.
2011. máj. 14. 10:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Gondolom, hogy a kutya mindenféle nyavalya ellen be van oltva és szoktad fésülni is a szőrét. Féregtelenítve és bolhátlanítva is van. Ha ez mind teljesül, és szekrény is ajtós, akkor nincs gond.
2011. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

igen természetesen ápolt a kutyu, és egészséges is. :)

És hála a szekrényen is van ajtó... Köszi a választ.

2011. máj. 14. 11:00
 3/15 anonim ***** válasza:

Én már csak a szőr miatt sem, de mondjuk lakásban sem tartok kutyát nemhogy baba mellett.


Szerintem egyértelműen nem tudod kijelenteni, hogy a kutya 100%-ig egészséges, főleg, hogy tudjuk hova nyaldos. De persze mindenki maga dönti el, hogy tart-e az újszülött gyereke mellett állatot.

2011. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

hát bocsi de ha van egy kis eszed külön teszed.


a kisbaba minden fertőzést könnyen elkap

nem hiányzik hogy kutyaszőrrel tele legyen a fertőtlenített ápolt ruha..


amúgy én azért is írtam ezt mert nem rád mondom

általánosságban

szerintem egy jószágnak kint van a helye nem a lakásban.

a kutya egy állat nincs helye a lakásban szobában, ágyban....

2011. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nekünk van egy 5 éves spitz kutyánk, nagyon jo természerete van, a fiam 10 honapos. mindenkinek külön szobája van, de néha körbenézett a kutya a picinél is, de sose nyalja a kezét vagy az arcát, néha kivánxcsiskodiuk a járokába , kiságyba, eddig bent aludt veleünk, de miota a fiam mászik, lépeget azota az elöszoában alszik a kutyu, nehogy valamit össze szedjen a fiam, mert folyton bekapkodja a kezét, a kutya meg ugye nem töröl lábat:) soha semmi baj nem volt, az udvaron is együtt játszanak, de a füben a kerben is, nagyon édesek, szerintem az elsö pár honapban ne engedd hogy nyalogassa vagy a ruhájához dörgölözzön, de utána már nem kell akkorra sterilitás, csak ovatosság, ha a kutya bent alszik veletek, azugatás zavarobb lehet mikoir alszik a baba mint a kosz. peedig én is nagyon vigyázok a tisztaságra de ugy gondolom amiért gyereket hozok haza a z ö birodalmába, nem szabad kirekeszteni..a kutyám ugy értem:)
2011. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem is van kutyám, hosszú szőrű csivava.

A lányom már 7 hetes, és a kutya nálunk is a lakásban van. A ruháihoz és a cuccaihoz természetesen nem fér hozzá a kutya, és nem is simogatom annyit, mint előtte, ha hozzáérek a kutyához, megyek rögtön kezet mosni. Ennyi.

Minden ellen be van oltva, minden séta után meg van mosva a lába és át van törölgetve. A doktornőnk is azt mondta, hogy nem probléma, csak azért ne egyen kutyaszőrt a gyerek.

Nem rakom az utcára a kutyát, eddig is a lakásban volt, csak jobban figyelek a higiéniára és kész. A mi kiságyunk ablak alatt van, aminek jó a szigetelése, nincs semmi gond vele. Nem nevelheted amúgy sem burokban a gyereket, nem kell mindentől félteni. Annyi, hogy a kutyut havonta jó, ha féregtelenítitek azért.

2011. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor inkább a másik szobába teszem, ahová a kutyusnak nincs bejárása. Inkább megteszek én pár lépéssel többet. Nem tudom megoldani, hogy kitegyem a kutyát,de nem is akarom, mert anno én vállaltam, hogy gondoskodom róla, a másik ok pedig az, hogy külföldön élünk,és nem kertes a házunk. A BABA SZOBÁJA TELJESEN KUTYAMENTES ÖVEZET, ÉS AZ IS MARAD!!!! AZÉRT NAGYON ODAFIGYELÜNK ERRE. EZÉRT IS GONDOLKODOM MÁR JÓ ELŐRE A BABAHOLMIK BIZTONSÁGOS, STERIL ELHELYEZÉSÉN.
2011. máj. 14. 11:40
 8/15 A kérdező kommentje:

húhaa!! csak most érkeztek a kutyusos válaszok. :)))

Én is így szeretném, ahogy ti megírtátok, hogy tisztán tartani mindent, az én dokim is azt mondta, hogy lehet kutyus, csak ágyba ne.a macska a nagyon veszélyes. természetesen nálunk sem fog hozzáférni a baba dolgaihoz a kutya.és én már terhességem eleje óta kevesebbet kutyázok, és azonnal kezet is mosok, nagyon erős kézfertőtlenítővel.GRATULÁLOK A KISBABÁKHOZ!!!!!! BIZTOSAN NAGYON ÉDESEK! MI KISLÁNYT VÁRUNK. LEGYEN SZÉP NAPOTOK!!

2011. máj. 14. 11:47
 9/15 A kérdező kommentje:
HA MEGENGEDITEK, MEGADNÁM A KÉZFERTŐTLENÍTŐ NEVÉT, AMI NEKEM NAGYON BEVÁLT, A GYÓGYSZERTÁRBAN VETTÜK AMIKOR MO.-N VOLTUNK., KB. 700 FT. VOLT CLARASEPT A NEVE.( zöld színű lötty)Még az aids vírust is inaktiválja.
2011. máj. 14. 11:52
 10/15 anonim ***** válasza:

na ezt kipróbálom !!!!

köszi a tippet.

2011. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!